PDA

View Full Version : Η αγνωστη Ελλαδα ..... Περιηγησεις

Blacktan
22nd February 2006, 12:48
Ας αποτελλεσει αυτο το thread αφορμη για να βρουμε μερη στην Ελλαδα , επιγειους παραδεισους , αλλα λιγοτερο γνωστα απο τα συνηθισμενα ...

Μια εκδρομη σε μερη με φυσικη ομορφια και ομορφη διαδρομη , ειναι οτι πρεπει για εμας και τα αυτοκινητακια μας ......

:)

Blacktan
22nd February 2006, 12:49
Ας ξενικησω πρωτος λοιπον με ενα μικρο νησακι του Κορινθιακου , γενικα αγνωστο στο ευρυ κοινο , πραγματικα ομως πανεμορφο ....

Τροιζηνια ...

www.drymna.gr

take a look

GeoRx 8
22nd February 2006, 12:52
Τριζωνια λεγεται και εκει εχει και πολλα ψαρια. :wink:

nikolasrx8
22nd February 2006, 12:57
Χρειαζομασταν ενα τετοιο topic αφου πλησιαζει και το καλοκαιρακι και ερχονται οι αδειες για τους περισσοτερους!!!
Διαδρομη Χαλκιδα-Προκοπι Ευβοιας με απιστευτες στροφες, καταπρασινη διαδρομη, και ροτορες σε ψηλες στροφες!!!...
Εννοειται παραθυρα κατεβασμενα για να ακουμε τον wankel και να μυριζουμε το πρασινο... :wink: :wink: :wink:
Με μια λεξη: Κα-τα-πλη-κτι-κο!!! 8) 8) 8)
Το μονο μειονεκτημα ειναι η κινηση τα Σ/Κ λογω προσκυνηματος στον Αγιο Ιωαννη τον Ρωσσο στο Προκοπι.
(απο τον βουνισιο δρομο,οχι απο τα Πολιτικα που μας πηγε ο Χαρης λογω χιονιου στην εκδρομη στην Ευβοια... :roll: :? :cry: )

OP. LOCK
22nd February 2006, 13:04
Χαρη υπαρχουν πολλα ομορφα μερη που μπορουμε να παμε αλλα στα πλαισια μιας μονοημερης εκδρομης δεν μπορουμε να παμε, γιατι οι πιο πολλοι ειναι απο αθηνα και αναγκαστικα η εκδρομη πραγματοποιειται μεσα σε μια ακτινα 200 χλμ απο αθηνα. στα μερη που ειναι μεσα σε αυτο τον κυκλο εχουμε παει...

Blacktan
22nd February 2006, 13:06
Ανδρεα , δεν με καταλαβες ...

Δεν μιλαω για το RX8club και τις εκδρομες μας ....

Μιλαω γενικα ...Ας μαθουμε ομορφα μερη ... ως ανθρωποι !

Blacktan
22nd February 2006, 13:07
Ενα ακομη πανεμορφο μερος ειναι η ορεινη Κορινθια ....
Και το οροπεδιο των Ζηρειων , με τις φυσικες λιμνες σε υψομετρο 1000+ μετρων ...

www.e-ziria.gr

harrisk
22nd February 2006, 13:12
φιλε με εφτιαξες.....το βαζω στο προγραμμα .περασα πολλες φορες απο κει γυρω αλλα ποτε στο νησακι....

Blacktan
22nd February 2006, 13:40
Xαρη , trust me ..... :)

harrisk
22nd February 2006, 15:24
thanks φιλε...

harrisk
22nd February 2006, 15:41
α..ξεχασα να σου πω οτι εισαι πολυ τυχερος ανθρωπος..........μα πολυ τυχερος.ζεις στην ομορφοτερη πολη της Ελλαδας αδερφε.το εννοω.ερχομαι 2 με 3 φορες το χρονο για περαστικος η για τριημερο.και θα συνεχισω...α και οσους θα πανε οποσδηποτε ψαρι στο σαβουρα ,ναι ετσι λεγεται το μαγαζι και δουλευει πολυ καλα μαλιστα,και καφε στο μπαλκονι του NAFPLIA PALACE.τωρα αν θελει να μεινει κιολας ας το σκεφτει λιγο.....τρομεροτατο και φοβεροτατο αλλα τιμες αστα να παν.....AΡΕ ΤΥΧΕΡΕ................και πιστεψε με δεν το λεω συχνα.

Blacktan
22nd February 2006, 16:07
Σαβουρας και Αραπακος ... Οτι καλυτερο !

Οποτε ξανακατεβεις απο τα μερη μας να στειλεις ΠΜ ...

Μιας και αναφερθηκε λοιπον , πληροφοριες για Ναυπλιο απο εδω...

www.nafplio.gr

Thanks man ! :)

Yiannis
22nd February 2006, 21:24
Χρειαζομασταν ενα τετοιο topic αφου πλησιαζει και το καλοκαιρακι και ερχονται οι αδειες για τους περισσοτερους!!!
Διαδρομη Χαλκιδα-Προκοπι Ευβοιας με απιστευτες στροφες, καταπρασινη διαδρομη, και ροτορες σε ψηλες στροφες!!!...
Εννοειται παραθυρα κατεβασμενα για να ακουμε τον wankel και να μυριζουμε το πρασινο... :wink: :wink: :wink:
Με μια λεξη: Κα-τα-πλη-κτι-κο!!! 8) 8) 8)
Το μονο μειονεκτημα ειναι η κινηση τα Σ/Κ λογω προσκυνηματος στον Αγιο Ιωαννη τον Ρωσσο στο Προκοπι.
(απο τον βουνισιο δρομο,οχι απο τα Πολιτικα που μας πηγε ο Χαρης λογω χιονιου στην εκδρομη στην Ευβοια... :roll: :? :cry: )

Επ, εδω ειναι η εδρα μου, εγω κανονιζω :lol:

GrRx8MaZdA
22nd February 2006, 22:30
Ας αποτελλεσει αυτο το thread αφορμη για να βρουμε μερη στην Ελλαδα , επιγειους παραδεισους ,

Να παραθεσω και γω εναν επιγειο παραδεισο για τους Βορειους κυριως...Παιδια ελατε στο ΡΑΚΑ...ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ Ερωτααααααα :P :P :P :P :lol: :lol:

package
23rd February 2006, 11:34
Κύμη Ευβοίας, το έχω πεί χιλιάδες φορές, το καλοκαίρι είναι ένα πραγματικά πανέμορφο μέρος. ¶στρος Κυνουρίας, έκανα διακοπές μικρός. Φοβερό μέρος με απίστευτη παραλία. Γύθειο είναι πολύ ωραία καθώς και η Σαντορίνη που είναι από τα αγαπημένα μου νησιά.

Blacktan
23rd February 2006, 11:59
links Κυριοι ....

Πακετο , αυτα δεν ειναι αγνωστα μερη ....

Αγνωστα ψαχνουμε στο ευρυ κοινο !!! :)

package
23rd February 2006, 12:02
Για πολλούς αυτά τα μέρη είναι άγνωστα κύριε Καθηγητά. Εγώ πριν 2 χρόνια δεν τα ήξερα.

spirozz
23rd February 2006, 14:32
Εφορμόμενος απο τα προηγούμενα posts , δεν θα μπορούσα παρά να σας προτείνω και εγώ μια διαδρομή δυστυχώς άγνωστη για πολλούς.

Φυσικά αναφέρομαι στην διαδρομή Τρίπολη - Αρχαία Ολυμπία.

Η καταγωγή μου είναι απο ένα ορεινό χωριό της Αρκαδίας , για όσους γνωρίζουν τα Λαγκάδια, και όσες φορές έχω ακολουθήσει την διαδρομή μέχρι και την αρχαία Ολυμπία , έχω μείνει με το στόμα ανοικτό.

Διαδρομή πανέμορφη , ανάμεσα σε πλατάνια και ρυάκια , με πάρα πολλές στροφές και πάρα πολύ γραφικά χωριά.

peloponisios
23rd February 2006, 14:40
¶γνωστο μέρος για αρκετούς, η παραλία Καίάφα απέναντι από τα ιαματικά λουτρά. Κόπακαμπάνα αλλά ανεκμετάλλευτη. Παραλιογραμμή ως εκεί που φτάνει το μάτι σου. 40 χλμ.
Αλλά έρημη και παρατημένη.

spirozz
23rd February 2006, 14:45
¶γνωστο μέρος για αρκετούς, η παραλία Καίάφα απέναντι από τα ιαματικά λουτρά. Κόπακαμπάνα αλλά ανεκμετάλλευτη. Παραλιογραμμή ως εκεί που φτάνει το μάτι σου. 40 χλμ.
Αλλά έρημη και παρατημένη.

Αντρίκο απλά επειδή γνωρίζω αρκετά καλά την περιοχή, το δάσος που βλέπεις μπροστα στην παραλία , στα λουτρά του Καιάφα , τυχαίνει να είναι το μεγαλύτερο παραλιακό πευκόδασος των Βαλκανίων.
:shock: :shock: :shock:
Ξεκινά απο το ¨Αραξο και καταλήγει στα λουτρά του Καϊάφα.

peloponisios
23rd February 2006, 15:10
^ Έχω αλλάξει εκεί το μαγιώ Σπύρο...ουουου αμέτρητες φορές. Αν ήμουν κροίσος, θα είχα επενδύσει εκεί πολλά να το κάνω καλλίτερο από την Κοπακαμπάνα.

john74
24th February 2006, 13:08
Μια πολυ ομορφη διαδρομη περιπου 60 χιλιομετρων μεσα στην Αττικη ειναι απο Αγιο Στεφανο-Λιμνη Μαραθωνα-Λ.Μαραθωνος-Διονυσος-Πεντελη,συνδυαζει στροφες ανοιχτες και κλειστες(για μερικα αναποδα),ευθειες και αρκετα ομορφη διαδρομη στα σημεια που δεν εχουν καει.Την κανω σχεδον καθε ΣΚ και την απολαβανω στο επακρο! :D

peloponisios
24th February 2006, 13:10
Έκανε ένας φίλος μου προχθές roadbook σε αυτή τη διαδρομή, εκεί έστρωσα το 8άρι σε ΄ένα ΣΚ!!! Και πολύ μαμάουα η διαδρομή.

harrisk
24th February 2006, 15:13
ας μιλισουμε μονο για ομορφα μερη παιδες,γιατι οποια διαδρομη και να κανεις με RX8 γινεται ΥΠΕΡΟΧΗ..........