PDA

View Full Version : αγορα rx-8 2009..

raptor_mark
4th December 2013, 23:51
Γειά σας.είμαι κι εγώ νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω τους παλιοτερους για αγορά rx.. εχω ήδη αυτοκίνητο για όλες τις μετακινήσεις και εδώ και καιρό θέλω να πάρω ένα αμάξι βόλτας.μόνο γι αυτή τη χρήση.είμαι και ανάμεσα στο cooper s. Επειδή είμαι από νησί αν πάθει κάτι το rx θα πρέπει να παω αθήνα.και το σκέφτομαι.αλλά μόνο για 2009 rx.είναι πιο αξιόπιστο απ το παλιό; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

mattrx8
5th December 2013, 00:21
Γειά σας.είμαι κι εγώ νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω τους παλιοτερους για αγορά rx.. εχω ήδη αυτοκίνητο για όλες τις μετακινήσεις και εδώ και καιρό θέλω να πάρω ένα αμάξι βόλτας.μόνο γι αυτή τη χρήση.είμαι και ανάμεσα στο cooper s. Επειδή είμαι από νησί αν πάθει κάτι το rx θα πρέπει να παω αθήνα.και το σκέφτομαι.αλλά μόνο για 2009 rx.είναι πιο αξιόπιστο απ το παλιό; ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Αν θες την άποψη μου, αν σκέφτεσαι για αξιοπιστία και λοιπά πάρε Cooper S που είναι ωραίο.

Όχι ότι το RX-8 είναι ζημιάρικο... αλλά όσο να 'ναι... ζητάει, θα ζητήσει κάποια στιγμή πολλαπλασιαστές, την άλλη μπουζί, την άλλη λάδια και βαλβολίνες, το να, τ' άλλο...

Ταπεινή μου άποψη πάντα, είναι τέλειο αμάξι αλλά ο μόνος λόγος που δεν το 'χω πετάξει από γκρεμό είναι επειδή ξέρω ότι ό,τι και να ζητήσει, την ίδια μέρα θα το επισκευάσω, κτλπ.

raptor_mark
5th December 2013, 00:26
Αυτα έχει η επαρχία.μπορεί να ναι δέλεαρ τα χαμηλά τέλη κυκλοφορίας και φυσικά η εμφάνιση του αμαξιου αλλά..

Valentinos
5th December 2013, 00:31
Εγώ δε συμφωνώ! Το κάθε αυτοκίνητο έχει τις ιδιαιτερότητές του και τα μικροπροβληματάκια του. Το ότι είσαι από νησί φίλε είναι πρόβλημα στο θέμα των βλαβών, ανεξαρτήτως του τι αυτοκίνητο έχεις.
Από κει και πέρα το RX8 είναι ένα αυτοκίνητο που, αν ακολουθείς το πρόγραμμα συντήρησης και παρακολουθείς το φόρουμ, δε νομίζω ότι πρόκειται να σε εκπλήξει ποτέ με καμία βλάβη. Ούτε έχει ιδιαίτερα υψηλό κόστος συντήρησης. Προσωπική μου άποψη, έτσι;
το Mini Cooper S είναι πολύ καλό επίσης, οπότε πάρε ότι βρεις σε καλύτερα λεφτά και καλύτερη κατάσταση. Έτσι κι αλλιώς είναι διαφορετικά αυτοκίνητα, οπότε λογικά δεν πρέπει να υπάρχει δίλημμα: Το ένα είναι προσθιοκίνητο, το άλλο πισωκίνητο, το ένα είναι χάτσμπακ, το άλλο κουπέ, το ένα είναι turbo, το άλλο ατμοσφαιρικό!

xRace88
5th December 2013, 00:47
Ρε εσείς τι συγκρίνετε τώρα το mini με το RX8.. Αντε μην αρχίσω τώρα.
Φιλικά...

raptor_mark
5th December 2013, 01:34
Respect στα παλαιότερα μέλη. :-) απλά είναι 2 επιλογές για ένα δεύτερο αυτοκίνητο βόλτας.

journalist
5th December 2013, 01:59
το ΜΙΝΙ κατ εμε, δεν ειναι αυτοκινητο βολτας. Ειναι γρηγορο, σβελτο, εχει χωρους, ειναι ενα πολυ καλο αυτοκινητο για ολες τις δουλεις, πχ βολτα, δουλεια, ψωνια, 4ατομα μεσα, καταναλωση νορμαλ, αρα 100% λειτουργικο. Το ρχ ειναι ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ απο μονο του...Πολυ πιο βολταρικο, απιστευτα πιο μουρατο, 100% κουπε, οχι αμαξι για χαμαλικια και καθημερινη ασκοπη χρηση....Αν θες φιλε μου φιλικα παντα, μονο για βολτα, 8αρι. Αν θες κατι για ολα, ΜΙΝΙ..Το μινι ειναι πολυ πιο λειτουργικο, αλλα, επειδη εισαι στο κλαμπα μας, δεν ειναι 8αρι...Σαν το 8αρι δεν εχει.....οπως κι στο φορυμ του μινι θα σου πουν το αναλογο. Το 8αρι θα το συγκρινεις με κανα s2000, κανα Ζ4, κανα 330 κουπε..Το μινι με ολα τα TS group focus st etc..Κρινεις και επιλεγεις. Τα πρωτα ειναι για βολτα. Τα δευτερα ειναι για τα πανταallright

raptor_mark
5th December 2013, 08:48
Σ ευχαριστώ.γι αυτό δεν πουλάω το samurai που εχω.αυτό που θα πάρω θα ναι μόνο για να βόλτα και φυσικά μόνο με καλό καιρό :-) οπότε φαντάσου τι χλμ θα κάνει.και επειδή θα είναι λίγα τα χλμ το σκέφτομαι να πληρώνω 265 τέλη για το μίνι + 135 του samurai. Βέβαια θα μου πει κάποιος ότι με τη διαφορά κατανάλωσης που έχουν,στο χρόνο πάνω μπορεί και να πληρώνεις τα ίδια η και παραπάνω.όμως αν δεν έχεις χρήμα δεν βάζεις βενζίνη.τα τέλη όμως έχεις δεν έχεις θα τα πληρώσεις :-)

steliosRx8
5th December 2013, 12:10
Ρε φιλε ειλικρινα συγνωμη αλλα δεν μπορεις να εισαι σε διλημα για να διαλεξεις αναμεσα σε rx8 k cooper s, να ησουν αναμεσα σε rx7,rx8,s2k,200sx h kt παρομοιο να το δεχτω,αν θες βολτα κ να εισαι ωραιος θα παρεις 8αρι,και θα το φροντιζεις αλλα αν σκεφτεσαι την φροντιδα ακομα δν το πηρες και μ βαζεις για διλημα το κουτι με ροδες και οχι κτ αντιστοιχο συγνωμη και παλι αλλα πρεπει να σκεφτεις καλυτερα τι θες!!! Και σιγουρα ολοι εδω θα σου πουμε να παρεις 8αρι γτ το λατρευουμε με ολα τ κουσουρια του,το θεμα ειναι τι θες εσυ και οχι τι ειναι καλυτερο αναμεσα σε ανομοια αυτοκινητα!!!
Φιλικα,Στελιος!!

xRace88
5th December 2013, 14:45
Ρε φιλε ειλικρινα συγνωμη αλλα δεν μπορεις να εισαι σε διλημα για να διαλεξεις αναμεσα σε rx8 k cooper s, να ησουν αναμεσα σε rx7,rx8,s2k,200sx h kt παρομοιο να το δεχτω,αν θες βολτα κ να εισαι ωραιος θα παρεις 8αρι,και θα το φροντιζεις αλλα αν σκεφτεσαι την φροντιδα ακομα δν το πηρες και μ βαζεις για διλημα το κουτι με ροδες και οχι κτ αντιστοιχο συγνωμη και παλι αλλα πρεπει να σκεφτεις καλυτερα τι θες!!! Και σιγουρα ολοι εδω θα σου πουμε να παρεις 8αρι γτ το λατρευουμε με ολα τ κουσουρια του,το θεμα ειναι τι θες εσυ και οχι τι ειναι καλυτερο αναμεσα σε ανομοια αυτοκινητα!!!
Φιλικα,Στελιος!!

Πολύ σωστά!!!

raptor_mark
5th December 2013, 14:57
Να σαι καλά στέλιο. Εχω βρει ένα στην πατρα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2431314/ μέχρι στιγμής είναι αυτό που μ αρέσει,κόκκινο δηλ.όλα τ αλλα 2009 ξεφεύγουν στο car. Είναι πολύ καιρό εκεί. Μήπως το γνωρίζει κανεις;

steliosRx8
5th December 2013, 16:50
Να σαι καλά στέλιο. Εχω βρει ένα στην πατρα. http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2431314/ μέχρι στιγμής είναι αυτό που μ αρέσει,κόκκινο δηλ.όλα τ αλλα 2009 ξεφεύγουν στο car. Είναι πολύ καιρό εκεί. Μήπως το γνωρίζει κανεις;

Χαιρομαι που βοηθησα να παρεις την σωστη αποφαση,τωρα οσο αφορα το 8αρι ψαξτο καλα,αν σου αρεσει αυτο τοτε πρεπει να το δεις απο κοντα οπωσδηποτε,διαβασε για τις αδυναμιες του και λεπτομερειες για το τι να κοιταξεις στο forum και με λιγη υπομονη θα βρεις το δικο σου,μην βιαστεις να αποφαφισεις!!!

raptor_mark
5th December 2013, 17:18
Χαιρομαι που βοηθησα να παρεις την σωστη αποφαση,τωρα οσο αφορα το 8αρι ψαξτο καλα,αν σου αρεσει αυτο τοτε πρεπει να το δεις απο κοντα οπωσδηποτε,διαβασε για τις αδυναμιες του και λεπτομερειες για το τι να κοιταξεις στο forum και με λιγη υπομονη θα βρεις το δικο σου,μην βιαστεις να αποφαφισεις!!!

για να δει κανεις τα πραγματικα χλμ,υπαρχει τροπος;;

iliasbak
5th December 2013, 23:26
Πάς σε μια αντιπροσωπία και συνδεόυν το διαγνωστικό στο εγκέφαλου του αυτοκινήτου.

κουλης λευκαδα
6th December 2013, 04:51
αγορι μου μην το σκεφτεσαι καν.εγω πηρα ρχ8 τον αυγουστο φετος το 2005 μοντελο..καιει αλλα δεν το σκεφτεσαι καθολου πατας γκαζακι πετας κωλο κανεις την μουρη σου το κοιτας και χαιρεσαι..και θα το κοιτας για πολλα χρονια ακομα τετοιο κοψιμο σε αμαξι δεν υπαρχει..τωρα μινι κουπερ δεν ειμαι φαν πολλα λεφτα χωρις λογο.αποψη βεβαια ενος χωριατη απο την λευκαδα μην με ακους και πολυ :) helllo

jimaras1
6th December 2013, 16:50
χαιρομαι που ο κουλης πηρε τα πανω του....dancing

raptor_mark
6th December 2013, 19:09
Κούλη κι εγώ από χωριό είμαι.αυτό είναι το κακό. ;-) από νησί.δωδεκάνησα.αν τύχει κάτι το αμάξι και θέλει αντιπροσωπία πρέπει να φορτώσω στο καράβι και με οδική κιόλας.αυτό είναι το δίλημμα και μπαίνει στη μέση το κούπερ.τίποτα άλλο.

johnnyb_67
6th December 2013, 20:13
Υπάρχουν rotary μάστορες στην Αθήνα, που μπορούν να έρθουν στο νησί να στο φτιάξουν και ίσως σου στοιχήσει και λιγότερο, από το να το φέρεις εσύ στην Αθήνα ακτοπλοϊκώς με οδική.
Ξέρω ότι το έχουν κάνει στην Κύπρο που σίγουρα συμφέρει βέβαια τους ιδιοκτήτες λόγω απόστασης, αλλά δε νομίζω ότι θα έχουν πρόβλημα να το κάνουν και στα Ελληνικά νησιά, εφόσον βέβαια πρόκειται για κάτι που δεν απαιτεί εξεζητημένες υποδομές συνεργείου.
Μια φορά είχα γνωρίσει κάποιον που έφερε το αμάξι του για service από Αλεξανδρούπολη στην Αθήνα και πλήρωσε 800€ βενζίνες και διόδια. ΗΡΩΑΣ - ΗΡΩΑΣ!!!

steliosRx8
6th December 2013, 22:24
Υπάρχουν rotary μάστορες στην Αθήνα, που μπορούν να έρθουν στο νησί να στο φτιάξουν και ίσως σου στοιχήσει και λιγότερο, από το να το φέρεις εσύ στην Αθήνα ακτοπλοϊκώς με οδική.
Ξέρω ότι το έχουν κάνει στην Κύπρο που σίγουρα συμφέρει βέβαια τους ιδιοκτήτες λόγω απόστασης, αλλά δε νομίζω ότι θα έχουν πρόβλημα να το κάνουν και στα Ελληνικά νησιά, εφόσον βέβαια πρόκειται για κάτι που δεν απαιτεί εξεζητημένες υποδομές συνεργείου.
Μια φορά είχα γνωρίσει κάποιον που έφερε το αμάξι του για service από Αλεξανδρούπολη στην Αθήνα και πλήρωσε 800€ βενζίνες και διόδια. ΗΡΩΑΣ - ΗΡΩΑΣ!!!

Χαχαχαχα Εγω απο Θεσσαλονικη ανεβοκατεβαινω με τρενο,60e και ουτε κουραζω τ αμαξι ουτε αδειαζω την τσεπη αν και 500km με το 8αρι θα ειναι μαλλον σκετη απολαυση!!!!!

journalist
7th December 2013, 05:37
Χαχαχαχα Εγω απο Θεσσαλονικη ανεβοκατεβαινω με τρενο,60e και ουτε κουραζω τ αμαξι ουτε αδειαζω την τσεπη αν και 500km με το 8αρι θα ειναι μαλλον σκετη απολαυση!!!!!

οταν σκασεις το 250ευρω στην βενζινη και το 80αρι στα διοδια πανε ελα εκει να δεις απολαυσηgdg67

raptor_mark
7th December 2013, 12:39
Οι αποστάσεις στο νησί είναι μηδενικές.(μόνο χειμώνα χρησιμοποιώ αμάξι κυρίως)το καλοκαίρι εχω τα μηχανάκια που είναι αρκετά.το προηγούμενο αμάξι στα 4 χρόνια έκανε 40.000 χλμ.αυτό τώρα που εχω στα 8 χρόνια 63.000 χλμ. Οπότε φανταστείτε πόσα θα κάνει το δεύτερο αμάξι.ένας φίλος που είχε rx 8 cosmo του χτύπησε 2 φορές καταλύτη μέχρι τις 50.000.τη μια στο νησί την άλλη εκεί που πήγε μετάθεση.(στρατιωτικός) ίσως από καύσιμα στο νησί.όταν έφυγε μετάθεση όμως;;;;γιατί;;;(είχε ξαναβαλει γνήσιο).ένα άλλο παιδι απ το νησί πήρε ένα challenge έχει κάνει 30.000 χλμ στο νησί του έβγαλε μόνο ένα θόρυβο μπροστά(τριξιμο).ένας άλλος φίλος ο οποίος πρέπει να ναι και στο κλαμπ έχει ένα challenge πρώτο χέρι με 75.000 + χλμ και δεν του έχει πάθει τίποτα! Τελικά είναι αυτό που λένε,κι αν σου κάτσει;;;

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 01:19
Καλησπέρα σε όλους
Νέο μέλος στο club και έχω αρκετές ερωτήσεις!! :)
Καταρχάς ακόμα δεν είμαι κάτοχος αλλά σκοπεύω να γίνω σύντομα.
Έχω βρει ένα Chalenge στην Auto Marin του 2008 με 74.000 χιλιόμετρα και συμπίεση 690 710 730 στις 250 και στους δύο ρότορες.
Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα δεν παίζει τόσο τεράστια σημασία η συμπίεση (από μόνη της δεν λέει τίποτα) και νομίζω ότι για 74.000 είναι καλή.
Δυστυχώς στην Αυτο Marin δεν έχεις την επιλογή να το πας σε δικό σου συνεργείο να το δούνε και παίρνεις λίγο γουρούνι στο σακί...
Το έβαλα μπροστά (χωρίς να έχω ειδοποιήσει ότι θα πάω ώστε να το έχουν λειτουργήσει) και πήρε σφαίρα το αμάξι...
Τι πρέπει να προσέξω άλλο; έχει χαρτί από συνεργείο στην Άνοιξη της Mazda που τα έχει όλα ότι λειτουργούν σωστά (ηλεκτρικά κλπ) και στο τέλος γράφει ότι το αμάξι είναι σε καλή κατάσταση.
Επειδή μένω κοντά στον Τσιγάρα σκέφτομαι να το πηγαίνω εκεί το αυτοκίνητο (παρόλο που έχω κολλητό στη Mazda Καλλιθέας και άλλους). Έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός.
Ποια η άποψη σας;;;
Όλες οι απαντήσεις καλοδεχούμενες....

journalist
15th December 2013, 02:14
http://www.rx8club.gr/rx8/showthread.php?4889-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%C E%B9%CF%83%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%85-rx8

ριξε μια ματια εδω φιλε μου, και θα σου λυθουν πολλες αποριες...απο κει και περα για ροταρυ κινητηρες, jdmr, easytuning, tuning zone ειναι καποιες δοκιμασμενες επιλογες

johnnyb_67
15th December 2013, 02:32
Καταρχιν καλως ηρθες στην παρεα μας Γιωργο και καλη παραμονη σου ευχομαι.
Στο ψαξιμο για την αγορα καλου οχταριου, θα πρεπει να εισαι υπομονετικος και σχολαστικος.
Καλα οχταρια υπαρχουν και σε καλες τιμες τωρα πια, αρκει να μπορεσεις να τα ξετρυπωσεις.
Εδω μεσα θα βρεις ολες τις απαραιτητες πληροφοριες, για να πετυχεις αυτον τον στοχο και οχι μονο.
Η συμπιεση αυτου που εχεις βρει φαινεται αρκετα καλη για τα χιλιομετρα που εχει γραψει, αλλα το γεγονος οτι δεν σε αφηνουν να το ψαξεις σε δικο σου μαστορα, δεν ειναι και οτι καλυτερο.
Το οτι πηρε αμεσως μπροστα κρυο δεν λεει τιποτα.
Θα πρεπει να κανεις αυτη την δοκιμη, οταν το αμαξι ειναι ζεστο, να δεις πως θα συμπεριφερθει.
Επισης θα πρεπει να βρεις τροπο να ψαξεις την καροτσα για τιποτα στουκες που μπορει να της εχουν κανει ζημια.
Ο Τσιγαρας ειναι απο τους πιο παλιους και πιο εμπειρους μηχανικους σε rotary αυτοκινητα και γνωριζει τα παντα για το RX8.
Σου ευχομαι να κανεις καλη αγορα και απο κει και περα, οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 11:35
Καλημέρα και ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
Να είστε σίγουροι ότι θα σας "ενοχλήσω" αρκετές φορές μέχρι να φτάσω και εγώ σε ένα καλό επίπεδο γνώσης (και μετά θα συνεχίσω να σας ενοχλώ gdg67)
Θα έχω νεώτερα σε καμιά 10ρια μερούλες, οπότε τα ξαναλέμε!

xRace88
15th December 2013, 12:34
Με το καλό να σε δούμε και ενεργό μέλος.

Valentinos
15th December 2013, 12:53
Φίλε, αυτό το RX8 που έχεις δει φαντάζομαι πως είναι αυτό, ε;

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/4394631/

Το 'χω παρατηρήσει κι εγώ και φαίνεται αρκετά καλό απ' τις φωτογραφίες, αλλά μου κάνει αρνητική εντύπωση το γεγονός ότι τα δύο εμπρός λάστιχα είναι ίδια, αλλά τα δύο πίσω είναι διαφορετικά μεταξύ τους κι επίσης διαφορετικά από τα εμπρός. Δηλαδή έχει 3 διαφορετικές μάρκες με λάστιχα φορεμένα αυτό το αυτοκίνητο. Περίεργο μου φαίνεται αυτό.

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 13:56
Βαλεντίνε καλημέρα

Ούτε που το παρατήρησα!!!
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο και θα το κοιτάξω αύριο κιόλας αυτό...
Ευτυχώς έχω δώσει μόνο 50€ προκαταβολή (καπάρο) και αν είναι θα τους κάνω παζάρια να το κατεβάσω την τιμή αν χρειαστεί λάστιχα...
Тα Potenza εντωμεταξύ τα σιχαίνομαι σαν λάστιχα...
Ξέρετε τι διαστάσεις φοράει στις 18αρες?

xRace88
15th December 2013, 14:30
Και το σαλόνι δεν είναι μαμά(δέρμα εννοώ)απουσία διακόπτη θέρμανσης καθισμάτων,από εκεί το έβγαλα το συμπέρασμα.Τα λάστιχα δεν μου λένε κάτι,πολύ καλό φαίνεται,και εάν είναι όντως
του 08 έχει και πολλές αναβαθμίσεις...Και η εν λόγω
εταιρία δεν είναι καμία τυχαία.

xRace88
15th December 2013, 14:32
225-45-18.

mattrx8
15th December 2013, 14:37
Βαλεντίνε καλημέρα

Ούτε που το παρατήρησα!!!
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο και θα το κοιτάξω αύριο κιόλας αυτό...
Ευτυχώς έχω δώσει μόνο 50€ προκαταβολή (καπάρο) και αν είναι θα τους κάνω παζάρια να το κατεβάσω την τιμή αν χρειαστεί λάστιχα...
Тα Potenza εντωμεταξύ τα σιχαίνομαι σαν λάστιχα...
Ξέρετε τι διαστάσεις φοράει στις 18αρες?

Tα μαμά είναι 225/45/18.

Επίσης χωράνε χωρίς φασαρίες τα 225/40/18, 235/40/18, 235/45/18, 245/40/18.

mattrx8
15th December 2013, 14:43
Και το σαλόνι δεν είναι μαμά(δέρμα εννοώ)απουσία διακόπτη θέρμανσης καθισμάτων,από εκεί το έβγαλα το συμπέρασμα.Τα λάστιχα δεν μου λένε κάτι,πολύ καλό φαίνεται,και εάν είναι όντως

Το αριστερό φλασάκι οδηγού μπροστά είναι ενυδρείο παρόλο που είναι σε στεγανό μερος! axaxaxaxaxaxa

Αυτή η εταιρεία βέβαια φημίζεται για τα αμάξια, είναι συνήθως καλά.

Επίσης είναι το πλαίσιο γύρω από το καντράν αλλαγμένο με Chrome περίγραμμα αντί για silver.
Toν λόγο δεν τον ξέρω...

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 15:13
Είστε άψογοι!!
Συνεχίστε να δούμε τι άλλο θα παρατηρήσετε!!
Τα 96 σημεία ελέγχου που δίνει η Αυτο Μαριν να δω!! :)
Έχει αγοράσει κανείς από Αυτο Μαριν;
Είναι εμπιστοσύνης;; Είναι το πρώτο μεταχειρισμένο που παίρνω μετά από 7 καινούργια και καταλαβαίνετε...

mattrx8
15th December 2013, 15:34
Είστε άψογοι!!
Συνεχίστε να δούμε τι άλλο θα παρατηρήσετε!!
Τα 96 σημεία ελέγχου που δίνει η Αυτο Μαριν να δω!! :)
Έχει αγοράσει κανείς από Αυτο Μαριν;
Είναι εμπιστοσύνης;; Είναι το πρώτο μεταχειρισμένο που παίρνω μετά από 7 καινούργια και καταλαβαίνετε...

Eίναι λίγο περίεργο πάντως... του 2008 με τόση υγρασία στα φλασάκια;

Εμένα του 2005 δεν έχει σε κανένα φως...

Τέλοσπάντων καλό φαίνεται, αν και σε όλες τις φωτό δεν φαίνεται το πλαίσιο κάτω από τις πόρτες. σε όλες τι φωτό εκείνο το σημείο κόβεται, όταν το ξαναδείς από κοντά έλεγξε το πλαισιάκι κάτω από της πόρτες, εκεί που κλείνουν και ασφαλίζουν.
Είναι πολύ τρωτό εκείνο το σημείο σε πλευρικές συγκρούσεις, χτυπάει η πόρτα σχεδόν κατευθείαν και λυγίζει η λαμαρίνα.

Εκτός από αυτά, τα βασικά κατά τα άλλα αρνητικά, το αμάξι ασ μη το κατηγορούμε φαίνεται καλό.

Ρώτα τους όμως γιατί εχει 4 διαφορετικά λάστιχα, γιατί έχει chrome αντί silver καντράν, και γιατί έχει αλλαγμένο δέρμα σε όλη την ταπετσαρία...

allright

mattrx8
15th December 2013, 15:45
A τώρα που το πρόσεξα, τσέκαρε το πίσω φτερό απο τη μεριά οδηγού με πίσω προφυλακτήρα!

Φαίνεται "bulky" και η γραμμή φαίνεται τεθλασμένη σε σχέση με το πίσω αριστερό φτερό με προφυλακτήρα.
Μπορεί να είναι βαμμένο - στοκαρισμένο εκεί...

Χτύπα το εκεί με το τα δάχτυλα, αν έχει μουντό είχα αντί για το χαρακτηριστικό μεταλλικό ήχο...
Τότε όχι 96 σημείων αλλά ούτε 6 δεν είναι...

xRace88
15th December 2013, 15:48
Και ο ένας και ο άλλος από τους αεραγωγούς είναι χρώμιο.
Έτσι βγήκαν από Το 2007 εάν δεν κάνω λάθος

mattrx8
15th December 2013, 15:50
Παρατήρησες αυτό για το πίσω φτερό οδηγού;

Εκτός από οτι στην διεπαφή πίσω φτερού οδηγού και πίσω προφυλακτήρα. Λείπει και το προστατευτικό αυτοκόλλητο..... (clear vinyl...)

Just sayin'

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 17:25
Κοίτα, δεν περιμένω αυτοκίνητο 6 ετών να είναι ολοκάθαρο...
Ακουμπήματα δεν με νοιάζουν... Σοβαρά τρακαρίσματα να μην έχει νομίζω...
Στόκο στο σίδερο δεν με νοιάζει... Κοψίματα φτερών και ξανακολλήματα είναι το πρόβλημα...
Το προστατευτικό αυτό που λες, που πάει; Δεν βλέπω κάτι δεξιά που να λείπει από αριστερά...

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 17:26
Δηλαδή το χρώμιο λες ότι είναι φυσιολογικό στο μοντέλο του 2008?

heras
15th December 2013, 17:29
Aπ τις πιο κακοφημες εταιρειες μεταχειρισμενων
Μπορεις να διαβασεις ''περιπετειες'' ανυποψιαστων και μη πελατων στο φορουμ των 4τροχων

Τα υπολοιπα θα τα δεις εσυ απο κοντα (αν δεν τα εχεις ηδη δει, μονος σου ειπες οτι δεν σ αφηνουν να κανεις ελεγχο εξω και πολλα αλλα). Εγω θα σου λεγα να πας καπου αλλου ή να παρεις απο ιδιωτη

xRace88
15th December 2013, 17:55
Δηλαδή το χρώμιο λες ότι είναι φυσιολογικό στο μοντέλο του 2008?

Ναι.

xRace88
15th December 2013, 17:58
Aπ τις πιο κακοφημες εταιρειες μεταχειρισμενων
Μπορεις να διαβασεις ''περιπετειες'' ανυποψιαστων και μη πελατων στο φορουμ των 4τροχων

Τα υπολοιπα θα τα δεις εσυ απο κοντα (αν δεν τα εχεις ηδη δει, μονος σου ειπες οτι δεν σ αφηνουν να κανεις ελεγχο εξω και πολλα αλλα). Εγω θα σου λεγα να πας καπου αλλου ή να παρεις απο ιδιωτη

Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες,
έχεις όμως ο ίδιος προσωπική εμπειρία?
Και μην ξεχνάμε την τιμή του οχήματος!!!
Φιλικά πάντα.

heras
15th December 2013, 18:14
Eχω ως προς την αντιμετωπιση, ευτυχως οχι μετα απο αγορα αυτοκινητου
Υπαρχουν ομως πολλοι δυστυχεις που αγορασαν αμαξι απ αυτους
Ολοι αυτοι οι δηθεν ελεγχοι 96 σημειων και λοιπα ειναι αρλουμπες. Περισσοτερα διαβαστε εκει που παρεπεμψα. Δεν λεω κατι αλλο ουτε θελω να επηρρεασω αρνητικα

Μπορει το συγκεκριμενο να ειναι καλο. Προσωπικα ομως αμαξι με 4 διαφορετικα λαστιχα και κυριως με απαγορευση ελεγχου σε δικο μου συνεργειο δεν θα αγοραζα

xRace88
15th December 2013, 18:24
Συμπέρασμα δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα
με λίγα χρήματα!!!
GeorgeKiriakidis Έλα να αγοράσεις το δικό μου!

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 20:22
Συμπέρασμα δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα
με λίγα χρήματα!!!
GeorgeKiriakidis Έλα να αγοράσεις το δικό μου!

Πόσο το πουλάς;; χα χα χα allright

xRace88
15th December 2013, 20:24
Πόσο το πουλάς;; χα χα χα allright

Μέχρι πόσα δίνεις?allright

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 20:37
Μέχρι πόσα δίνεις?allright

έτσι και το δείξω αυτό στη γυναίκα, μάλλον την παντόφλα που θα φάω θα μπορέσω να σου δώσω...
Εδώ το νορμάλ και της υποσχέθηκα ότι δεν θα κάνουμε σεξ 7 μέρες για να την πείσω!!! χα χα χαgdg67

xRace88
15th December 2013, 20:41
έτσι και το δείξω αυτό στη γυναίκα, μάλλον την παντόφλα που θα φάω θα μπορέσω να σου δώσω...
Εδώ το νορμάλ και της υποσχέθηκα ότι δεν θα κάνουμε σεξ 7 μΣεέρες για να την πείσω!!! χα χα χαgdg67

Σεξ εάν έχεις το δικό μου θα κάνεις με όποια θέλεις
ρε εσύ...Γκομενοπαγίδα. gdg67gdg67

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 21:06
Σεξ εάν έχεις το δικό μου θα κάνεις με όποια θέλεις
ρε εσύ...Γκομενοπαγίδα. gdg67gdg67

Θες να με χωρίσεις νομίζω!!! axaxaxaxaxaxa

xRace88
15th December 2013, 21:25
Θες να με χωρίσεις νομίζω!!! axaxaxaxaxaxa

Οχι ρε εσύ,απλά το αμάξι θέλω να δώσώ.gdg67

ΥΓ.Ξεφύγαμε από το θέμα.allright

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 21:31
Οχι ρε εσύ,απλά το αμάξι θέλω να δώσώ.gdg67

ΥΓ.Ξεφύγαμε από το θέμα.allright

Μα τελείως!! Θα το κλειδώσουν σε λίγο! :)

GeorgeKiriakidis
15th December 2013, 23:15
Να κάνω μία ερώτηση/παράκληση;
Υπάρχει κάποιος που να μένει κοντά στον Άγιο Στέφανο από εσάς που να μπορεί να περάσει μία βόλτα από την Αυτο Μαριν να ρίξει μία πιο έμπειρη ματιά στο εργαλείο;
Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είμαι τρελά καψούρης με το αμάξι και ζητάω βοήθεια να μην πέσω στην λούμπα μιας και δεν ξέρω κανέναν προσωπικά να με βοηθήσει...

mattrx8
16th December 2013, 00:03
Να κάνω μία ερώτηση/παράκληση;
Υπάρχει κάποιος που να μένει κοντά στον Άγιο Στέφανο από εσάς που να μπορεί να περάσει μία βόλτα από την Αυτο Μαριν να ρίξει μία πιο έμπειρη ματιά στο εργαλείο;
Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά είμαι τρελά καψούρης με το αμάξι και ζητάω βοήθεια να μην πέσω στην λούμπα μιας και δεν ξέρω κανέναν προσωπικά να με βοηθήσει...

Aδερφέ σου είπαν πως δεν μπορείς να το πας σε μηχανικό, σου απαγόρευσαν να το δεις με μηχανικό χωρίς να μετακινηθεί το αμάξι;

Είμαι πρόθυμος εγώ, αλλά σιγά μην πάω να ρωτήσω στο ξεκάρφωτο για ένα αμάξι που ήδη έχει προκαταβολή με το ίδιο αμάξι που έχω (RX-8...)
Θα με περάσουν για μ@@@@@ gdg67

GeorgeKiriakidis
16th December 2013, 00:45

Είδα τώρα άλλο ένα με δερμάτινο του 2008 χωρίς διακόπτες θέρμανσης...
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3275234/
Μήπως τελικά δεν το έχουν όλα;;;;

xRace88
16th December 2013, 00:59

Λοιπόν Γιώργο:Τρακαρισμενα 8αρια πολλά,δεν είναι δύσκολο να βάλεις δερμάτινο σαλόνι,και σου το λέω αυτό γιατί αυτή η
αγγελία που μου παραθέτεις μου δείχνει ένα σαλόνι το οποίο μπήκε μετά,και στο λέω αυτό γιατί θα είχε και κόκκινο μαύρο τιμόνι και διακόπτες.Η μαζντα έτσι τα έβγαζε ρωτά και άλλους.

heras
16th December 2013, 01:36
Γιατι εδωσες ''προκαταβολη''? Δεν το χω καταλαβει...
Φoβηθηκες μη χασεις το κελεπουρι? Σχεδον 350 rx8 εχει μεσα το car.gr

Eπειδη προφανως δεν διαβασες τι εγραψα πριν, μαλλον θελεις να σου επιβεβαιωσουμε την επιλογη σου. Μ αλλα λογια ν ακουσεις αυτο που θα ηθελες

Valentinos
16th December 2013, 01:40
Αρκετοί έφτιαχναν aftermarket δερμάτινα σαλόνια, όπως αυτό στην auto marin. Δεν υπήρχε αυτό το χρώμα δέρματος στις επιλογές της αντιπροσωπείας.

GeorgeKiriakidis
16th December 2013, 01:43
Γιατι εδωσες ''προκαταβολη''? Δεν το χω καταλαβει...
Φoβηθηκες μη χασεις το κελεπουρι? Σχεδον 350 rx8 εχει μεσα το car.gr

Eπειδη προφανως δεν διαβασες τι εγραψα πριν, μαλλον θελεις να σου επιβεβαιωσουμε την επιλογη σου. Μ αλλα λογια ν ακουσεις αυτο που θα ηθελες

Καπάρο 50€ έδωσα, όχι προκαταβολή...
Το γράφω καθαρά...
Δεν κατάλαβα γιατί παρεξηγήθηκες...

heras
16th December 2013, 01:57
Δεν παρεξηγηθηκα. Σε φιλικο τονο τα γραφω για να σε προστατευσω απο μια τυχον κακη αγορα μια και ο συγκεκριμενος μαντρας δεν εχει καλη φημη
Και γω ψαχνω αυτο τον καιρο για rx8 αλλα δεν βιαζομαι καθολου. Πρεπει πρωτα να πουλησω αυτο που εχω. Εχω δει ομως 1-2 και δεν μου εκαναν

Βρωμαει η αγορα. Εχε υπομονη και μην ριχτεις στο πρωτο που ειδες. Δες πολλα. Θες σωνει και καλα απο μαντρα?

journalist
16th December 2013, 02:19
Θες σωνει και καλα απο μαντρα?

+10.....μαντρας και καλος, ειναι δυσκολο, οχι ακατορθωτο αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μας. Καλοσυντηρημενο αμαξι βρες φιλος, και ας ειναι και απο ιδιωτη. Υπαρχουν και καλοι μαντραδες αλλα θελει πολυ υπομονη. Εμεις δεν θα σου πουμε απο που να παρεις γιατι δεν μπορουμε να ξερουμε αν γυρισανε χιλιομετρα κτλ. Εμπιστοσυνη θα εχεις μονο σε σενα..Αν ομως γνωριζουμε καποιο αμαξι μελους, εννοειται θα σου πουμε τι και πως, γιατι πολλα μελη που ειχαν 8αρι πενα το εδωσαν πολυ φτηναallright

GeorgeKiriakidis
16th December 2013, 02:30
+10.....μαντρας και καλος, ειναι δυσκολο, οχι ακατορθωτο αλλα πολλα εχουν δει τα ματια μας. Καλοσυντηρημενο αμαξι βρες φιλος, και ας ειναι και απο ιδιωτη. Υπαρχουν και καλοι μαντραδες αλλα θελει πολυ υπομονη. Εμεις δεν θα σου πουμε απο που να παρεις γιατι δεν μπορουμε να ξερουμε αν γυρισανε χιλιομετρα κτλ. Εμπιστοσυνη θα εχεις μονο σε σενα..Αν ομως γνωριζουμε καποιο αμαξι μελους, εννοειται θα σου πουμε τι και πως, γιατι πολλα μελη που ειχαν 8αρι πενα το εδωσαν πολυ φτηναallright

Άμα παίζει κανένα 8αρι του 08 με 7.000 τα 3 μπροστά και τα άλλα 40 γραμμάτια εννοείται ότι ενδιαφέρομαι...
Απλά δεν τα έχω όλα μετρητά... και οι τράπεζες δεν δίνουν!!! crying

Valentinos
16th December 2013, 14:05
Το δικό μου, που είναι Μάρτιος του 2007, πως σου φαίνεται;

steliosRx8
16th December 2013, 14:35
Aδερφέ σου είπαν πως δεν μπορείς να το πας σε μηχανικό, σου απαγόρευσαν να το δεις με μηχανικό χωρίς να μετακινηθεί το αμάξι;

Είμαι πρόθυμος εγώ, αλλά σιγά μην πάω να ρωτήσω στο ξεκάρφωτο για ένα αμάξι που ήδη έχει προκαταβολή με το ίδιο αμάξι που έχω (RX-8...)
Θα με περάσουν για μ@@@@@ gdg67
Eσύ έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να πάς με το χαρβάλι σου οπότε δεν θα καταλάβουν οτι έχεις rx8 μην αγχώνεσαι για αυτό!!!

Λοιπόν επειδή πολύ ασχολείστε με κουμπάκια,θερμενόμενα έχει το cosmo,όχι το challenge,τα ψηαλλενγε με δερμάτινα ήταν απλα extra επιλογή του εκάστοτε αγοραστή,χωρις τα θερμαινόμενα!!!
Τέλος,επειδή είμαι απο τους πιο πρόσφατους ιδιοκτήτες εδω μέσα,φίλε μου,μην κοιτάς ντε και καλά να πάρεις αυτο που βρήκες φτηνό και πρώτο,εγω προσωπικά είδα 10 διαφορετικά αυτοκίνητα,που το καθένα είχε το κουσούρι του,και κατέληξα σε ένα απο τα πρώτα που είχα δει γτ ήταν το πιο καθαρό με οριακή συμπιεση,και εγώ έψαχνα συγκεκριμένα πράγματα,και οχι απλα rx8,και εννοείται ψάξε απο ιδιώτη,και θα κανεις εσυ ο ίδιος ότι έλεγχο θες και μπορείς να το παζαρεψεις άνετα να ρίξει τιμη ακομά και για λακουβίτσες στο φτερό,στον μαντρά δεν έχει τέτοια!!!! Υπομονή και όποτε έχεις χρόνο πήγαινε και βλέπε rx8 απο αγγελίες,απλά και μόνο για να βλέπεις μόνος σου διαφορές,όχι μόνο διαβάζωντας!!!

xRace88
16th December 2013, 14:46
Στέλιο είσαι οφ-σαϊτ φίλε.
Εκδόσεις σε challenge έχεις να επιλέξεις σε:
Απλό με υφασμάτινα.
Learher.
Και Leather Bose.
Και μετά βγήκε και ποιο φτηνή έκδοση
Revolution εάν δεν κάνω λάθος.

steliosRx8
16th December 2013, 14:55
Στέλιο είσαι οφ-σαϊτ φίλε.
Εκδόσεις σε challenge έχεις να επιλέξεις σε:
Απλό με υφασμάτινα.
Learher.
Και Leather Bose.
Και μετά βγήκε και ποιο φτηνή έκδοση
Revolution εάν δεν κάνω λάθος.
Δεν νομίζω Γρηγόρη,αν θυμάμαι καλά στα εγχειρίδια της mazda τα ηλεκτρονικά που διάβαζα είχες την επιλόγη στο σαλόνι να βάλεις αυτό που θες ανεξάρτητα απο την έκδοση κάτι που ισχύει και για την διχρωμία στο τιμόνι,όποιος ήθελε την έπαιρνε!!!! Αλλά και πάλι τα 2 κουμπάκια είναι το τελεύταίο που θα ασχοληθεί κάποιος για να καταλάβει αν έχει τρακάρει η όχι!!!! Φιλικα πάντα!!!

steliosRx8
16th December 2013, 15:19
Δεν νομίζω Γρηγόρη,αν θυμάμαι καλά στα εγχειρίδια της mazda τα ηλεκτρονικά που διάβαζα είχες την επιλόγη στο σαλόνι να βάλεις αυτό που θες ανεξάρτητα απο την έκδοση κάτι που ισχύει και για την διχρωμία στο τιμόνι,όποιος ήθελε την έπαιρνε!!!! Αλλά και πάλι τα 2 κουμπάκια είναι το τελεύταίο που θα ασχοληθεί κάποιος για να καταλάβει αν έχει τρακάρει η όχι!!!! Φιλικα πάντα!!!

http://www.mazda.gr/rx8_home/mazdarx8_spec.pdf εδώ λέει τις πρώτες εκδόσεις και τις δυνατότητες,και σύμφωνα με αυτό Γρηγόρη έχεις δίκιο,με τα δερμάτινα ήταν στανταρ τα θερμαινόμενα!!!! Δεν ξέρω τι αλλες μόντες εχει κανει η μαζντα ομως για να πουλησει γτ εχουμε δει κατα καιρους πολλες διαφοροποιησεις!!

Valentinos
16th December 2013, 16:28
Λοιπόν, όλα τα ελληνικά Cosmo είχαν ηλεκτρικά και θερμαινόμενα καθίσματα. Τα ελληνικά Challenge είχαν υφασμάτινα καθίσματα, όχι θερμαινόμενα και, κατόπιν παραγγελίας ηλεκτρικά-θερμαινόμενα.
Οι παραλλαγές που βλέπετε οφείλονται στο ότι μερικοί έφτιαξαν αργότερα δερμάτινο σαλόνι ή έφεραν το αυτοκίνητο απ' το εξωτερικό. Στο car.gr για παράδειγμα υπάρχει κι ένα μαύρο Cosmo με υφασμάτινα καθίσματα. Αυτό δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

Valentinos
16th December 2013, 16:34
Οι πιο φθηνές εκδόσεις του Challenge (Revolution & Renesis) δεν είχαν ηλεκτρικά-θερμαινόμενα-δερμάτινα καθίσματα, δεν είχαν προβολείς ομίχλης εμπρός, δεν είχαν ηλεκτρονικό κλιματισμό κι είχαν τα μικρά εμπρός φρένα και τις λεπτότερες αντιστρεπτικές που είχαν όλα τα Low Power γενικά. Επίσης το Revolution είχε διαφορετικό σχέδιο ζαντών (18 inch) και το Renesis επίσης διαφορετικές ζάντες (16 inch). Απλά η ελληνική αντιπροσωπεία έκανε εισαγωγή τα RX8 Low Power/Challenge (192 ps) με τα μεγάλα φρένα και τις παχιές αντιστρεπτικές του Cosmo, ενώ τα Revolution/Renesis όπως ήταν παντού στην Ευρώπη.

mattrx8
16th December 2013, 17:10
Αυτά τα Revolution και Renesis ειδικά εντελώς χάλια!

Είχα δει ένα Renesis με 16αρια σακατεμένοι προφυλακτήρες που τους είχε δέσει με zip ties...

Για κλάματα....

xRace88
16th December 2013, 19:51
Λοιπόν, όλα τα ελληνικά Cosmo είχαν ηλεκτρικά και θερμαινόμενα καθίσματα. Τα ελληνικά Challenge είχαν υφασμάτινα καθίσματα, όχι θερμαινόμενα και, κατόπιν παραγγελίας ηλεκτρικά-θερμαινόμενα.
Οι παραλλαγές που βλέπετε οφείλονται στο ότι μερικοί έφτιαξαν αργότερα δερμάτινο σαλόνι ή έφεραν το αυτοκίνητο απ' το εξωτερικό. Στο car.gr για παράδειγμα υπάρχει κι ένα μαύρο Cosmo με υφασμάτινα καθίσματα. Αυτό δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας.

Βαλεντίνε εγώ ο georx8 ο jin kazama και ίσως και άλλοι
έχουμε challenge leather bose έκδοση.
Το δικό μου μάλιστα είναι 12ος του 2003.
Δηλαδή σαν το cosmo απουσία xenon πενταλ αλουμινίου και 39 αλόγων.
Τσπ έχουμε ξεφύγει αρκετά.οφ.τοπικ....

Valentinos
16th December 2013, 20:19
Δε λέμε κάτι διαφορετικό. Η έκδοση αυτή ήταν κατόπιν παραγγελίας.

jimaras1
17th December 2013, 20:18
στα τελευταια chalenge to δερματινο σαλονι γινοταν ελλαδα, να συμπληρωσω κ γω...

mattrx8
18th December 2013, 00:06
Στο εξωτερικό τα 231 ps έρχονταν & με υφασμάτινα καθίσματα.

Γενικότερα εγώ δεν είμαι fan των δερμάτινων.

raptor_mark
27th December 2013, 13:19
Στις μέρες μας δύσκολα για μετρητά.ο ιδιώτης θέλει ρευστό.γι αυτό ψάχνουμε από μάντρα.αυτοί έχουν τα κονε να κάνουν διακανονισμό...

heras
27th December 2013, 14:46
τι κονε εχουν? μεσω τραπεζας σου βγαζουν δανειο...εκτος αν βρεις καποιον να σου κανει γραμματια αλλα ειναι μεγαλο ρισκο γι αυτον

raptor_mark
27th December 2013, 19:49

τι κονε εχουν? μεσω τραπεζας σου βγαζουν δανειο...εκτος αν βρεις καποιον να σου κανει γραμματια αλλα ειναι μεγαλο ρισκο γι αυτον
Ναι μέσω τράπεζας.είναι πιο εύκολο γι αυτούς όμως.αν πας από μόνος τράπεζα σου λένε σορυ δεν δίνουμε δάνεια..

raptor_mark
5th January 2014, 22:46
Το γνωρίζει κανεις αυτό;;;;; είναι πολυυυ καιρό μέσα... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2431314/

xRace88
5th January 2014, 23:39
Το γνωρίζει κανεις αυτό;;;;; είναι πολυυυ καιρό μέσα... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2431314/

Και άλλα είναι πολύ καιρό μέσα.

Valentinos
5th January 2014, 23:51
Δεν το γνωρίζω το αυτοκίνητο, όντως είναι παλιά καραβάνα στο car.gr.
Από τις φώτο πάντως δεν φαίνεται να 'χει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά τι να λέμε τώρα;

heras
6th January 2014, 00:43
Yπαρχουν και αλλα που ειναι 3 ή και 4 χρονια εκει απουλητα !!!...Παρακολουθω συνεχως το car.gr και τα ξερω

raptor_mark
6th January 2014, 10:27
Κι εγώ... το μόνο που φαίνεται είναι ένα βαθουλωμα στον αριστερό μαρσπιε.επίσης το ίδιο αμάξι το χω δεί σ άλλη μάντρα(το γνώρισα απ το αυτοκόλλητο στα φλας)και το είχαν ως το μεγάλο (231). Πάντως είναι το πιο φτηνό f/l. Έχει κι ένα άσπρο αλλά επειδή το παρακολουθώ κι αυτό φαίνεται πονεμένη ιστορία..α και επίσης στο κόκκινο διακρίνω μια διχρωμια στην δεξιά πόρτα οδηγού;;;

raptor_mark
6th January 2014, 10:31
Yπαρχουν και αλλα που ειναι 3 ή και 4 χρονια εκει απουλητα !!!...Παρακολουθω συνεχως το car.gr και τα ξερω το ξέρω.απλά ενδιαφέρομαι μόνο για 2009 και μετά αλλά είναι ακριβά.αυτό φαίνεται καθαρό,φαίνεται... και έχει καλή τιμή.(το είχα πρωτοδεί στα 14500)

Και άλλα είναι πολύ καιρό μέσα.

xRace88
6th January 2014, 13:17
το ξέρω.απλά ενδιαφέρομαι μόνο για 2009 και μετά αλλά είναι ακριβά.αυτό φαίνεται καθαρό,φαίνεται... και έχει καλή τιμή.(το είχα πρωτοδεί στα 14500)

Με πόσα χρήματα ψάχνεις?

raptor_mark
6th January 2014, 13:33
Εξαρτάται την κατάσταση.πάντως όχι μαύρο.(είχα και ήταν απελπισία).και μέχρι 13000.θα το κάνω με διακανονισμό.

katsavidakias1
6th January 2014, 15:50

Το αμαξι αυτο κατα 99% ηταν του Θαναση απο την Πατρα γνωστος εδω και ως THANOS RIO (ηταν ο μονος απο πατρα που ειχε αυτοκολητα του κλαπ στα πλαγια) και γ@μω τα παιδια παντως.... οι περισσοτεροι θα τον θυμουνται απο το 3ο track day που ηρθε απο Πατρα στις Σερρες (οδικως) για να τρεξει στην πιστα και φυσικα στα μεγαρα οταν ετρεξε στο 4o trackday του Anti-Heaven

οριστε και μια φωτο απο το 4o trackday του Anti-Heaven (διακρινετε και το αυτοκολητο στα πλαγια)

2365

Υ.Γ. Με τα 205 αλογα ειναι το αμαξι παντως

raptor_mark
6th January 2014, 15:59
Μπορούμε να τον βρούμε αν όντως είναι αυτός;(απ το club δηλ)..

katsavidakias1
6th January 2014, 16:20
Σου στειλνω πμ allright