PDA

View Full Version : Πολλαπλασιαστης?

Alekos13
24th November 2010, 18:45
Παιδια καλησπερα...
Μετα απο πολυ καιρο λογω προσωπικων προβληματων επανερχομαι και ελπιζω απο δω και μπρος ολα να πανε καλα και χωρις αλλα προβληματα...

Παμε τωρα στο αυτοκινητο...
Ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω, ειχε μεινει απο μπαταρια κτλ κτλ.
Ξαφνικα αρχισε να μην παιρνει ευκολα μπρος (χρειαζεται μιζαρισμα 3-4 δευτ. για να παρει)
στην εκκινηση σερνεται και γυρω στις 5-6χιλ στροφες κανει κατι κοψιματα/μπερδεματα σαν κατι να κραταει το αμαξι και να μην το αφηνει να φυγει...Παω σε συνεργειο και μου λενε πολλαπλασιαστης αφου το ελενξανε..Ειναι δυαντον σε αμαξι ενος ετους?Η απλα ετυχε?Μπορει να φταιει και κατι αλλο απο τη δικη σας εμπειρια?Μπουζι, αντλια βενιζνης κτλ?
Αν ειναι πολλαπλασιαστης μονο λογικα θα καηκε προσφατα αφου τωρα ζοριζεται να παρει μπρος..Ομως τα μπερδεματα και το ζορισμα μου τα εκανε και πιο πριν(οχι ομως συνεχεια)γι'αυτο ειχα την εντυπωση οτι ηταν μπουκωμενο..

Και παλι καλως σας βρισκω!helllo

georx8
24th November 2010, 21:32
ΚΑι πολλαπλασιαστής μπορεί να είναι και μπουζί και αντλία και καταλύτης και ενα σωρο πράγματα.
Το καλύτερο θα ηταν να πάς σε κανα συνεργείο που να ασχολειτε με ρχ8 παρα στην αντιπροσωπεία.
Τον έλεγχο των πολλαπλασιαστών πώς τον κανανε;

Alekos13
24th November 2010, 22:38
Στην αρχη το συνδεσανε με τον υπολογιστη και στην συνεχεια σηκωσανε το αμαξι και το ειδανε απο κατω...Μου ειπανε οτι εχει καει ο πολλαπλασιαστης του κατω ροτορα..

Soulis
25th November 2010, 00:53
Καταρχήν συμφωνώ με τον Georx8...
Κατα 2ον... δεν υπάρχει "κατω ρότορας"... μόνο μπροστά-πίσω, και απο μπουζί πανω-κατω (trailing-leading).

Όπως και να έχει... ψαξτο λίγο ακόμα και με αλλαγμένο πολλαπλασιαστή μήπως έχει κάνει καμια ζημια σε καταλύτη.
Γενικότερα μην το αφήσεις έτσι !!!

Όσο για τις ερωτήσεις σου...
Ναι μπορεί να συμβεί ακόμα και σε 1 έτους αυτοκίνητο αλλά μάλλον θα έλεγα ανήκεις στους άτυχους. Συνήθως δεν συμβαίνει τόσο σύντομα.
Όπως σου είπα και πιο πάνω... ψαξε και σε άλλα σημεία μηπως υπάρχει και κάπου αλλού πρόβλημα αλλά και μήπως έχει δημιουργηθεί και κάποιο άλλο πρόβλημα λόγο του καμμένου πολλαπλασιαστή.

georx8
25th November 2010, 01:57
Οπως λέει και ο Σούλης πλέον επιβάλλεται η αλλαγή πολλ/στών και έλεγχος μπουζί,μπουζοκαλώδια και καταλύτη

Alekos13
26th November 2010, 18:56
Να σημειωσω οτι το αμαξι ακομα δεν εχει καλα καλα συμπληρωσει 10,000χλμ...

ksofras
26th November 2010, 20:35
τελικά είχε καεί ο πολλαπλασιαστής?

το έφτιαξες?

Alekos13
27th November 2010, 02:22
Οχι, ακομα περιμενω να στειλουνε απο την Μαζντα στο συνεργειο τον πολλαπλασιαστη...Παμε απο Δευτερα και αν....

ksofras
27th November 2010, 03:23
ελπίζω εγγύηση

διαφορετικά εαν θες να πληρώσεις 225 ευρώ είναι επιλογή σου

τους έχουμε πιο φθηνά

Alekos13
27th November 2010, 03:53
Ναι εγγυηση, απλα μου ειπανε επειδη το αμαξι ειναι εισαγωγη απο Γερμανια υπαρχει αυτη η καθυστερηση..Απο τη Γερμανια θα τον στειλουνε????

ksofras
27th November 2010, 13:05
κάνε υπομονή αγορίνα ...

COSMAR
27th November 2010, 16:00
λαλακιες κλασσικες αντιπροσωπιας λες και κερδιζουν τιποτα με το να σπανε τα νευρα του πελατη

υπομονη και επιμονη

Alekos13
29th November 2010, 13:56
Λοιπον μαλον αρχιζει το σιριαλ....Με πηρανε σημερα τηλ απο το συνεργειο και μου ειπανε οτι η Μαζντα θελει το τιμολογιο αγορας αυτουνου που αγορασε το αμαξι και μου το πουλησε(υπαρχει προβλημα με τα χαρτια οπως ειπανε...).Εγω το αμαξι το ειχα αγορασει απο τον κ.Μπουτση...Τωρα αυτα ειναι λογικα πραγματα η να αρχισω το κραξιμο?

Soulis
29th November 2010, 14:49
Άρχισε το κράξιμο καλύτερα...
Κι εγώ απο τον Μπούτση το έχω πάρει... και εμένα απο Γερμανία είναι...
Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα !!!

Καταρχήν δεν χρειάζοντε τιμολόγια και βλακείες... μόνο ένας αριθμός πλαισίου τον οποίο τον έχει και επάνω του το αυτοκίνητο, υπάρχει και στην άδεια, βγαίνει και στο διαγνωστικό !!!

Έλεος πια, αφού μπορούνε να δούνε απο έναν κωδικό τα πάντα, γιατί να σε μπλέξουν σε ιστορίες με αποδείξεις κτλ κτλ... εφοριακοί είναι και ψάχνουν για περαίωση ???

COSMAR
29th November 2010, 17:39
ξεκινα τα μπινελικια γιατι σου λενε ηλιθιοτητες αποδειξη,τιμολογιο κτλ οπως λεει και ο σουλης αδεια αυτ/του διαγνωστικο και τελος

ΗΛΙΑΣRX8
29th November 2010, 19:05
αυτα ειναι βλακειες.
το αυτοκινητο εχει εγγυηση 3 χρονια και η μαζντα δεχεται τα αυτοκινητα απο γερμανια,οπως του μπουτση!
σε οποια mazda και να πας σε ολο τον κοσμο θα δουν απο τον αριθμο πλαισιου και την αδεια αν ισχυει η εγγυηση!

Alekos13
29th November 2010, 20:17
Αρα με λιγα λογια το συνεργειο κανει ολη την ιστορια?Τι οφελος εχει?Το μονο που ξερω ειναι οτι χανει ετσι πελατη....

Young Schumacher
29th November 2010, 20:40
Μαλλον βαριουνται να ψαξουν (κλασικη ελληνες) και βαζουν εσενα να βρεις τα χαρτια ωστε και καλα να δουν οτι δεν εισαι απατεωνας.Λες και η αδεια του αυτοκινητου δεν θα τους δωσει αυτο που ψαχνουν.Ελεος! Λοιπον Αλεκο αστο μην το ψαχνεις.Αρχισε τα ΧΟΝΤΡΑ ΒΡΗΣΙΔΙΑ και εισαι κομπλε.Δεν εχει μα μου σου και αλλα τετοια πες τους.Εγω για παραδειγμα θα τους ελεγα αφηστε της μπουρδες δειτε τον αριθμο του αυτοκινητου γιατι θα ερθω απο εκει και θα σας μπιιιιιιιιιιπ...........χαχαχα αχαχα

Soulis
30th November 2010, 04:33
Αρα με λιγα λογια το συνεργειο κανει ολη την ιστορια?Τι οφελος εχει?Το μονο που ξερω ειναι οτι χανει ετσι πελατη....

Τώρα ότι και να σου πούμε εμείς... μόνο εκεινοι ξέρουν !

Καταρχήν όπως σου είπα και πιο πάνω ο κάθε κωδικός πλαισίου είναι μοναδικός για κάθε αυτοκίνητο σε όλο τον κόσμο.
Ο κωδικός φαίνεται πάνω στο αυτοκίνητο, στην άδεια κυκλοφορίας και στο διαγνωστικό του εγκεφάλου.

Για να βγάλει άδεια κυκλοφορίας λογικό και επόμενο είναι το αυτοκίνητο να έχει εισαχθεί νόμιμα στην Ελλάδα με τα απαραίτητα χαρτιά που το συνοδευουν... αλλιώς δεν θα εβγαζε!
Αρα λοιπόν το αυτοκίνητο είναι καθ' όλα νόμιμο βάσει νομοθεσίας!
Αν θέλουν αυτοί αποδείξεις να πάνε να τις βρούνε!
Ότι ήταν να αποδείξεις εσύ σαν κάτοχος του αυτοκινήτου και σαν φορολογούμενος πολίτης το έχεις αποδείξει.

Αυτοί απο την πλευρά τους μπορούν αν θελουν να ψάξουν την ιστορία του αυτοκινήτου μέσο του αριθμού πλαισίου.
Δηλαδή στα πλαίσια της δουλειάς τους και μόνο.
Δεν είναι δουλειά τους να σε βάζουν να ψαχνεις αποδειξεις... άλλωστε το πόσο το πήρες δεν τους αφορά καθόλου, το πότε όμως φαίνεται και απο την άδεια!

Δηλαδή αν είχες πάρει το αμάξι απο Ελλάδα σήμερα και αυριο εφευγες για ταξίδι στην Γερμανία οδικώς και σου έμενε το αμάξι απο βλάβη εκεί ???
Τί θα γινόταν σε αυτήν την περίπτωση ???
Γι' αυτό υπάρχει ο αριθμός πλαισίου και η άδεια κυκλοφορίας !!! Για να τα δούνε όλα απο εκεί !!!

Πριν τους κατσαδιάσεις... πές όλα αυτά... ευγενικά.
Αν δεν καταλαβαίνουν... πάρε το αμάξι σου και φύγε.
Έχει και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια !!!

Δεν είναι ανάγκη να χαλάς την καρδούλα σου και τα νευρα σου για κανέναν !!!

Alekos13
30th November 2010, 19:14
Παιδια το αμαξι απο χτες το εχω παει αλλου...Στο νεο συνεργειο μου επιβεβαιωσανε οτι ο καταλυτης ειναι κομπλε και πλεον θα κοιταγανε για αντλια και ηλεκτρικα...Σημερα το πρωι που επικοινωνησα μαζι τους μου ειπανε οτι ειναι αντλια βενζινης βγαλανε φωτογραφιες και περιμενουνε την εγκριση απο τη Μαζντα..Σε αυτο το συνεργειο εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη και δεν μπορω να καταλαβω πως ο αλλος βρηκε πολλαπλασιαστη....Αυτοι πριν δουν οτι εχει θεμα η αντλια λογικα θα κοιταξανε και τα ηλεκτρονικα που σημαινει οτι ο πολλαπλασιαστης ειναι οκ σωστα?Εχω μπερεδευτει παντως και στο μονο που ελπιζω ειναι να φτιαχτει το αμαξι και να πηγαινει ενταξει....

Alekos13
2nd December 2010, 19:05
Εν αναμονη της αντλιας, γνωστος ο οποιος εχει γνωση πανω σε τετοια θεματα μου ειπε οτι πολυ δυσκολο αυτο το προβλημα να προερχεται απο αντλια βενζινης(αληθεια πως φαινεται οτι η τρομπα ειναι χαλασμενη?) απο τη στιγμη που οπως αποδειχτηκε το καυσιμο ηταν καθαρο..Πιο πολυ προς μπουζι,μπουζοκαλωδια,πολλα πλασιαστες του κανει...Τωρα θα δουμε μολις παρω το αμαξι αν θα λειτουργει οπως πρεπει...
Να σημειωσω οτι το αμαξι δεν το πολυκυκλοφορουσα και ειχε μεινει και απο μπαταρια λιγο πριν παρουσιαστει αυτο το προβλημα...Επισης το αμαξι μου το μπαινοβγαζει ατομο καθε πρωι απο συνεργειο(παρκινγκ) και το σβηνει κρυο χωρις παρολα αυτα να εχει δημιουργηθει flooding...

Soulis
2nd December 2010, 21:35
Καλά... αυτό με το κρύο κούνημα-σβήσιμο καλό θα ήταν να το λιγοστεψεις λιγουλάκι...

pame rx8
7th December 2010, 18:05
Καλά... αυτό με το κρύο κούνημα-σβήσιμο καλό θα ήταν να το λιγοστεψεις λιγουλάκι...

Συμφωνω......Πιστευω ειναι ο λογος που αλλαξα μοτερ...Η δουλεια μου απο το σπιτι ειναι 800 μετρα....βαλε σβησε κρυο καθε μερα και μαλιστα 3 φορες την ημερα πρωι που πηγαινα ,,,μεσημερι για φαγητο και ξανα πισω και βραδυ που σχολουσα ....ε δεν τα αντεξε και πολυ .....χιλιομετρα στο κοντερ 32000 Ειναι κανενα με πιο λιγα που εχει αλλαξει μοτερ?

Alekos13
7th December 2010, 19:10
32,000χλμ????Φιλε ποια ηταν τα συμπτωματα??Αρχιζω και ανησυχω...

Soulis
7th December 2010, 19:23
Συμφωνω......Πιστευω ειναι ο λογος που αλλαξα μοτερ...Η δουλεια μου απο το σπιτι ειναι 800 μετρα....βαλε σβησε κρυο καθε μερα και μαλιστα 3 φορες την ημερα πρωι που πηγαινα ,,,μεσημερι για φαγητο και ξανα πισω και βραδυ που σχολουσα ....ε δεν τα αντεξε και πολυ .....χιλιομετρα στο κοντερ 32000 Ειναι κανενα με πιο λιγα που εχει αλλαξει μοτερ?

Αμμ.. κι εσύ... πάρε ένα ποδήλατο ρε παλικάρι μου... 800m δεν είναι και μακριά !

journalist
7th December 2010, 19:34

ναι Φιλος ειναι, και να ταν μονο ενα,,,αφου τα μοτερ που φερνει η ελμα ρεμπιλνταρισμενα ειναι!!!!Με τι συμπιεση ερχονται........Ο Θεος και η ψυχη τους. Και δεν ειμαι μονο εγω, που χα 6,4 συμπιεση με 9,000χιλιομτρεα. Ρωτα και τον Χριστοδουλο τι μοτερ του φερναν απο τον Κρικο και καλα ως καινουρια. 3 αλλαξε ο ανθρωπος

Trx8iantafillos
7th December 2010, 20:08
Επισης το αμαξι μου το μπαινοβγαζει ατομο καθε πρωι απο συνεργειο(παρκινγκ) και το σβηνει κρυο χωρις παρολα αυτα να εχει δημιουργηθει flooding...

αν δεν μπορει να αποφεχθει αυτο, παταμε το γκαζι για 10'' στις 3.500 και σβηνουμε τη μηχανη

marteas
7th December 2010, 21:23
Μιας και μιλάμε για πολλαπλασιαστές
για πείτε μου μια γνώμη να τους αλλάξω
κάτι φθηνό και αξιόπιστο.

Trx8iantafillos
7th December 2010, 21:26
Μιας και μιλάμε για πολλαπλασιαστές
για πείτε μου μια γνώμη να τους αλλάξω
κάτι φθηνό και αξιόπιστο.

http://www.mazdatrix.com/8ignition.htm

κατω κατω εισαι

marteas
7th December 2010, 21:29
Πόσο έχουν ξέρουμε ;
και αν υπαρχή κάποιος να τους παραγγείλει;

Trx8iantafillos
7th December 2010, 21:34
Πόσο έχουν ξέρουμε ;
και αν υπαρχή κάποιος να τους παραγγείλει;

αν πατησεις στον κωδικο βγαζει τιμες (47 δολλαρια ο ενας). πιστωτικη δεν εχεις?

pame rx8
7th December 2010, 21:52
Αμμ.. κι εσύ... πάρε ένα ποδήλατο ρε παλικάρι μου... 800m δεν είναι και μακριά !

Να ειναι καλα το ''παπι'' για την ωρα λιγο κρυο το πρωι αλλα δεν πειραζει ....

pame rx8
7th December 2010, 21:58
ναι Φιλος ειναι, και να ταν μονο ενα,,,αφου τα μοτερ που φερνει η ελμα ρεμπιλνταρισμενα ειναι!!!!Με τι συμπιεση ερχονται........Ο Θεος και η ψυχη τους. Και δεν ειμαι μονο εγω, που χα 6,4 συμπιεση με 9,000χιλιομτρεα. Ρωτα και τον Χριστοδουλο τι μοτερ του φερναν απο τον Κρικο και καλα ως καινουρια. 3 αλλαξε ο ανθρωπος

μεχρι τωρα εχω κανει 3000 χλμ απο την αλλαγη του μοτερ....ακομα 2000 και θα παω να μετρισω να δω τι παιζει....

ksofras
8th December 2010, 00:19
αμα δεις πάνω από 7,4 θα είσαι οκ

αλλά για μένα premix από την αρχή - όργανα ( θερμοκρασία λαδιού - νερού - AFR ) κι αλλαγή λαδιών κάθε 5000 χλμ, και κατα δικιά μου προτίμηση idemitsu ή αλλιώς " του Μήτσου"

Alekos13
8th December 2010, 03:05
Παιδια το αμαξι ειναι ακομα στο συνεργειο(ηδη μια εβδομαδα) και ακομα μου λενε οτι περιμενουνε την τρομπα απο την Μαζντα...Τους λεω ποτε περιπου θα την στειλουν και μου λενε δεν εχουν ιδεα....Αρχιζω και απελπιζομαι...Τι να κανω?

COSMAR
8th December 2010, 12:41
αρχισε να τους πιεζεις με τον τροπο οτι θα στειλεις γραμμα στα κεντρικα καθως επισης στη mazda .μπας και ξυπνησουν

stelios_pet
10th December 2010, 02:10
Είχα και εγώ τα ίδια προβλήματα άλλαξα 2 πολλαπλασιαστές που ήταν καμένοι.
Αλλά και πάλι τα ίδια ….. τώρα τελευταία μου άναψε και το τσεκ
Δεν μπορεί να δόση δύναμη στις 2-5 χιλ. στροφές
Τι κάνουμε τώρα ????????

Alekos13
10th December 2010, 04:56
Φιλε ητανε οντως καμμενοι?Γιατι οπως ειπα πιο πανω ο ενας μου ειπε καμμενος πολλαπλασιαστης και οι αλλοι μου λενε για τρομπα....
Επισης μου ειπανε απο το συνεργειο οτι περιμενουνε την εγκριση απ'εξω γι'αυτο και αυτη η καθυστερηση...Και ακομα περιμενω...

stelios_pet
10th December 2010, 21:26
Φίλε ηταν οι δύο καμένοι και τους άλλαξα..
τι άλλο να ελέγξω ????

georx8
10th December 2010, 22:02
Μπουζί,μπουζοκαλωδια,καταλ ύτη

stelios_pet
28th December 2010, 00:12
καταλύτης ήταν τον έβγαλα και το εργαλείο πα'ι' σφεντόνα!!!!!

georx8
28th December 2010, 01:55
Ωραία ησύχασες.
Τι καταλύτη θα βάλεις τώρα;

stelios_pet
1st January 2011, 00:17
οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν βαζω!!!!!!!!!!!
τωρα πεται φωτιες!!!!!!!!

COSMAR
1st January 2011, 13:39
οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν βαζω!!!!!!!!!!!
τωρα πεται φωτιες!!!!!!!!
gdg67gdg67gdg67

wankelitis
1st January 2011, 15:51
καλή χρονιά σε όλους.
Σήμερα το μεσημέρι πήγα μια βόλτα το αυτοκίνητο στην εθνική οδό. Εκεί διαπίστωσα ότι πάνω από τις 6000 στροφές άρχισε να μου κάνει κάτι κοψίματα. Στις πιο χαμηλές στροφές δεν το κάνει. Ξέρει κανείς τι φταίει ? Έχω 46.000 χλμ με καινούργια τρόμπα βενζίνης , καινούργια μπουζί , πέρασε ΚΤΕΟ με μηδενικούς ρύπους και σέρβις στα 40.000. Επίσης παίρνει μπρος με τη μια. Έχετε υπόψη τι μπορεί να φταίει?

georx8
1st January 2011, 16:07
Μπορει κατι να ειδε ο εγκέφαλος απο βενζίνη κλπ.
Μπορει να το σβήσεις και να ξαναβάλεις μπροστα και να μη το ξανακάνει.
Βάλε κανα ενισχυτικο βενζινης δες αν το κανει και πές μας.

alexis cosmo
2nd January 2011, 04:06
φιλε ειναι πολλαπλασιαστης κατα 99%

και εμενα το ιδιο προβλημα ειχε.

σε λιγο θα μπερδευει ολο και πιο χα;μηλα μεχρι και στο ρελαντι.
αλλαξε και εισαι οκ

wankelitis
2nd January 2011, 16:49
πολλαπλασιαστές σε καλή τιμή στην Ελλάδα που μπορώ να βρω? Ξέρει κανείς ? Αν κάνει και τοποθέτηση ακόμα καλύτερα. Εκτός Mazda φυσικά.

COSMAR
2nd January 2011, 17:00
πολλαπλασιαστές σε καλή τιμή στην Ελλάδα που μπορώ να βρω? Ξέρει κανείς ? Αν κάνει και τοποθέτηση ακόμα καλύτερα. Εκτός Mazda φυσικά.

στην αθηνα easytuning

wankelitis
2nd January 2011, 21:33
και με τοποθέτηση ?

COSMAR
2nd January 2011, 22:57
και με τοποθέτηση ?

ναι

ΗΛΙΑΣRX8
3rd January 2011, 00:28

στο περιστερι η καλυτερη τιμη.
τοποθετηση δεν νομιζω!

wankelitis
3rd January 2011, 02:07
που στο Περιστερι?

marteas
3rd January 2011, 22:27
ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΖΟΡΓΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ 138 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2103416035 zparts1@yahoo.gr

Αν είσαι και club member έχεις και μια μικρή έκπτωσή.

wankelitis
4th January 2011, 00:36
Υπάρχει περίπτωση να είναι ο καταλύτης ? Πέρασε ΚΤΕΟ με μηδενικούς ρύπους . Πως θα καταλάβαινα ότι είναι καμένος ο καταλύτης και πως οι πολλαπλασιαστές ?
Ευχαριστώ για την βοήθεια σας.

georx8
4th January 2011, 01:35
Σε προηγούμενο ποστ σου ειπα καποια πράγματα.Το ξανάβαλλες μπροστα απο τότε;Σου εκανε πάλι το ίδιο η διορθώθηκε;

wankelitis
4th January 2011, 01:59
το έβαλα μπρος αλλά το ίδιο. Δείχνει να μην έχει δύναμη . Στις χαμηλές στροφές δεν δείχνει και πολύ ζωηρό αλλά δεν μου έκανε διακοπές. Στις υψηλές μου έκανε κάποια κοψίματα πάλι μετά τις 6 που ανοίγει το έξτρα μπεκ. Ευχαριστώ πολύ.

georx8
4th January 2011, 02:03
Τότε ναι υπάρχει περίπτωση να ειναι και καταλύτης.
Πρώτα τσεκάρισε όμως πολλαπλασιαστές και μπουζί-μπουζοκαλωδια.

wankelitis
4th January 2011, 17:57
μιας και αρχισα να ψαχνω για πολλαπλασιαστες βρηκα αυτους.
http://blackhaloracing.com/products-page/bhr-products/bhr-ignition-system/
Τους εχει κανεις δοκιμασει?

georx8
4th January 2011, 20:44
Δεν χρειαζεται φιλε μου.Πάρε καινουριους μαμα,μόνωσέ τους και θα εισαι μια χαρά.

GEOPAN
4th February 2011, 00:44
στο περιστερι η καλυτερη τιμη.
τοποθετηση δεν νομιζω!

ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΖΟΡΓΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ 138 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 2103416035 zparts1@yahoo.gr

Αν είσαι και club member έχεις και μια μικρή έκπτωσή.

Ρε παιδια στα ποσα βγαινει περιπου για να ξερουμε?
Thanks!

ΗΛΙΑΣRX8
4th February 2011, 09:36
Ρε παιδια στα ποσα βγαινει περιπου για να ξερουμε?
Thanks!

δεν ισχυει αυτο που σου ειπα.

ψαξε καπου αλλου,

η ρωτα στην easytuning (gvag) τους εχει σε καλη τιμη και κανει και τοποθετηση αν θες!