PDA

View Full Version : Από που αγοράσατε το 8ρι σας??

asd
21st June 2005, 11:11
Μια ερώτηση για όλους εμάς που ετοιμαζόμαστε να πάρουμε το 8ρι...

Ποιοι αντιπρόσωποι είναι καλύτεροι / χειρότεροι?

Ποιοι κάνουν εκπτώσεις ή "δωράκια" σε εξοπλισμό?

Αξίζει η παραγγελία καινούριου με παράλληλη εισαγωγή από "μάντρα"?

red runer
21st June 2005, 12:09
Το καλυτεροι οι χειροτεροι δεν θα ηταν σωστο να γινεται λογος ,για εκπτωσεις και δωρακια ναι, οσο για το καινουργιο ειναι καινουργιο παραληλη εισαγωγη χμ και ναι και οχι παιζουν εγγυησεις χλμ και αντιμετωπιση απο τις επισημες αντιπροσ.Βεβαια η τιμη της παραληλης συζητειτε

zippy
29th October 2005, 16:02
Μια ερώτηση για όλους εμάς που ετοιμαζόμαστε να πάρουμε το 8ρι...

Ποιοι αντιπρόσωποι είναι καλύτεροι / χειρότεροι?

Ποιοι κάνουν εκπτώσεις ή "δωράκια" σε εξοπλισμό?

Αξίζει η παραγγελία καινούριου με παράλληλη εισαγωγή από "μάντρα"?

Δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αλλα εγω το πειρα απεναντι απο το Υγεια το νοσοκομιο.Ο αντιπροσωπος αν θημαμαι καλα ειναι η ΕΛΜΑ.Κοιτα απο δωρακια ειχε αλλα του αφισα γερο κομποδεμα υπο την ενοια οτι εχω βαλει πολλα αξεσουαρ πανω.Και ισως να τα εδωσε για αυτο το λογο.

Yiannis
30th October 2005, 04:33
Χαλκιδα, Mazda Βάθης , φιλος κ γνωστος !

john74
30th October 2005, 13:31
ΕΛΣΤΑΡ απεναντι απο το Υγεια οπως και ο zippy ,αψογοι και παρα πολυ εξυπηρετικοι!Επισης να αναφερω οτι το παρελαβα μεσα σε 5 εργασιμες!!!

Z3N3N_RX8
8th December 2005, 02:08
Ιαπωνια!!!

diamond
10th January 2006, 18:24
Mazda Παπαιωάννου στην Γαλατσίου. Πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση. Μέσα σε 5 μέρες που το έκλεισα είχαν βγει άδειες, πινακίδες και εννοείται παράδοση.

nikolasrx8
10th January 2006, 20:12
Αν και δεν αγορασα το αμαξι απο κει,οφειλω να ομολογησω οτι μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ποσο ευγενικοι και εξυπηρετικοι ηταν οι υπαλληλοι της Μαζντα στην Θηβων. ΑΨΟΓΟΙ

κωστας ναυπλι
10th January 2006, 22:21
Απο την ΜΑΒΕΛ στην λεωφορο βουλιαγμενης διπλα στον παναγιωταρακο. και μου εκανε δωρο τα πατακια!!

nikolasrx8
10th January 2006, 22:34
Απο την ΜΑΒΕΛ στην λεωφορο βουλιαγμενης διπλα στον παναγιωταρακο. και μου εκανε δωρο τα πατακια!!

Σχεδον σε ολους κανανε δωρο τα πατακια...

Yiannis
11th January 2006, 00:12
Κ οχι μονο, πολυ καλη συμπεριφορα στο 8άρι κ αλλο τοσο στο νεο μου επαγγελματικο Β2500 4χ4, δωρο καλυμμα καροτσας, ραδιο cd κ σκαλοπατια στο πλάι....

TOMASSINO
11th January 2006, 00:45
Μεταφορα θεματος...

RxBarbie8
12th January 2006, 12:48
Απο τον Τρουλη στη λεωφορο Συγγρου....Εκτος οτι δεν εκανε ουτε τα πατακια δωρο....δεν τον προτεινω :?

stefanosktm
12th January 2006, 12:50
απο γερμανια το εφερα μονος μου! κωλοτελονεια

bigjohn
12th January 2006, 13:53
...ακριβως,

προσοχη στον Τρουλη διοτι η αντιμετωπιση κ το στυλ του σε γυριζει πισω τουλαχιστον στο '80..Ο κοσμος ειναι σκληρος κ πρεπει να προστατευομαστε.

chrisalex
12th January 2006, 17:53
...ακριβως,

προσοχη στον Τρουλη διοτι η αντιμετωπιση κ το στυλ του σε γυριζει πισω τουλαχιστον στο '80..Ο κοσμος ειναι σκληρος κ πρεπει να προστατευομαστε. δεν του πηραν ακομα την αντιπροσωπεια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;

Mits
12th January 2006, 18:25
Απο την Ρεκορ στη Ανω Γλυφαδα.

GeoRx 8
12th January 2006, 22:27
Ρεκορ.Γρηγοριου Λαμπρακη.

angelos
13th January 2006, 00:01
ΡΕΚΟΡ ΙΛΙΟΝ...μάλιστα λίγο μετά κλείσανε και το παρέλαβα από Ρεκόρ Κηφισιάς, οι οποίοι ήταν και συνεχίζουν να είναι ευγενέστατοι...

DIMRX
13th January 2006, 08:15
Ρεκορ κηφισιας πολύ καλά παιδιά όλοι τους αλλά μου έκαναν δώρο τα πατάκια , πυροσβεστήρα ,τρίγωνο,cd κ φαρμακείο μ` ένα τσιρότο αντί να μου δώσουν ένα bodykit Mazdaspeed.το παρέλαβα μετά από 15 ημέρες

IOANNIS
13th January 2006, 10:37
Μακριά από 'Τρούλη" . ...... άμα την πατήσει ένας (εγώ :( ) δεν χρειάζεται και δεύτερος για επιβεβαίωση .....

speed8
13th January 2006, 13:02
Εγώ το πήρα από τον Μπούτση. Καλος ευγενικός εγυπηρετικός και γρήγορος (στην παράδοση). Όχι σαν τον Τρούλη τον ΑΠΑΤΕΩΝΑ τον ΑΛΗΤΗ τον.... (θελω να πω πολλά ακόμα αλλά δεν αξίζει να φάω ποινή) που περίμενα 3 ΜΗΝΕΣ αντι για ΕΝΑΝ που μου είχε πει και το αμάξι ακόμα δεν ήξερε πότε θα έρθει. (αν θα ερχόταν και ποτέ δηλαδή). Ο Μπούτσης έκανε δώρο πατάκια και πολύ καλή έκπτωση στα μετρητά.

RxBarbie8
13th January 2006, 13:18
^^^^^^^εμενα μου προτεινε να φαμε τη σειρα καποιου δινοντας του......
γι'αυτο...ΜΑΚΡΙΑ!!!!!

bigjohn
13th January 2006, 14:37
..το ειπα κομψα γιατι κι'αυτος προσπαθει να βγαλει το ψωμι του οχι ομως εις βαρος ειμων :x

Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε σαν πελατες ηταν
να τον "μαυρισουμε" κ επισημα στο σχετικο εντυπο ικανοποιησης
πελατων που λαβαμε αμεσως μετα την αγορα. Αυτα συσσωρευονται κ
σιγα-σιγα τα βλεπει η Μazda οπως φυσικα κ η αντιπροσωπεια.
Αν εχασε η οχι ακομη την αντιπροσωπεια δεν το ξερω..

Nick_RX_8
13th January 2006, 17:56
^^^^^^^εμενα μου προτεινε να φαμε τη σειρα καποιου δινοντας του......
γι'αυτο...ΜΑΚΡΙΑ!!!!!

Εμμ.. ειδε κοπελα και γυαλισε το ματι του :lol: :lol:

gvang
16th January 2006, 19:38
Και εγώ από ΜΠΟΥΤΣΗ το πήρα. Φιλικοί και γρήγοροι. (Και καλή τιμή). :lol:

nikolas
20th January 2006, 22:58
Απο ΜΠΟΥΤΣΗ.Αψογοs,ευγενικοs.Σω τοs επαγγελματιαs.

Red F16
22nd January 2006, 05:42
Δεν είχα σκοπό να γράψω εδώ, αλλά τα καλά θα πρέπει να λέγονται...

Η αγορά πραγματοποιήθηκε από την ελμα Θεσσαλονίκης και οφείλω να ομολογήσω πως οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι και ιδιαίτερα γενναιόδωροι (δεν περιορίστηκαν μόνο σε πατάκια :D :D :D ).

wallace
22nd January 2006, 06:27
από την ελμα Θεσσαλονίκης και οφείλω να ομολογήσω πως οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι και ιδιαίτερα γενναιόδωροι (δεν περιορίστηκαν μόνο σε πατάκια :D :D :D ).

Σ' αυτό τον τομέα δεν νομίζω να έχει κάποιος παράπονο από την ΕΛΜΑ Θεσ/νίκης.Όντως είναι εξυπηρετικότατοι και φιλικότατοι... :o

Όμως αλήθεια Γαλάτεια, τί άλλο δώρο σου έκαναν, εκτός από τα πατάκια; Τρίγωνο και φαρμακείο; Πυροσβεστήρα; Turbo kit; Body kit; :twisted:

Red F16
22nd January 2006, 07:15
Μάκη, λυπάμαι για το ειρωνικό σου σχόλιο.
Όταν μίλησα για γενναιοδωρία, εννοούσα ΓΕΝΝΑΙΟΔΩΡΙΑ και δεν αναφέρθηκα σε τρίγωνο, φαρμακείο και πυροσβεστήρα (τα οποία είναι αυτονόητα μαζί με τα πατάκια).
Πληροφοριακά, αντί για turbo και body kit, θα προτιμούσα έκπτωση για ένα sexy miata! :wink:

wallace
22nd January 2006, 09:14
Γαλάτειά μου, μάλλον λάθος κατάλαβες... :? Το σχόλιό μου δεν είναι καθόλου ειρωνικό σε ότι αφορά τον τομέα πωλήσεων της ΕΛΜΑ Θεσ/νίκης.Ίσα-ίσα είμαι ικανοποιημένος σε ότι αφορά την αντιμετώπιση που είχα σαν πελάτης.

Απλά προσθέτοντας μία χιουμοριστική διάθεση στο σχόλιό μου θέλησα να μάθω τι επιπλέον δώρο σου έκαναν μαζί με τα πατάκια.ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ! Γιατί ορισμένοι από εμάς δεν πήραν τίποτα περισσότερο από τα πατάκια...Μην αρπάζεσαι με το παραμικρό... :D

Και όσο για την έκπτωση στο miata.......δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι ούτε εσύ αλλά ούτε κανένας για να την πάρει.Έτσι και αλλιώς τα Χριστούγεννα του 2006 θα έχουμε πάλι εκπτώσεις, με βάση την πάγια πολιτική της ελληνικής αντιπροσωπείας... :twisted:

Dark
1st May 2006, 14:04
Ηθελα απο καιρο να τοποθετηθω,αλλα δεν μου αρεσει να κανω διαφημισεις...Ομως δεν κρατιεμαι και θα μιλησω.Εγω πηρα το αμαξι απο την ρεκορ στην καφισια.Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο.Θελω ομως να τονισω οτι εκει μεσα υπαρχει ενα πωλητης (Χρηστος),ο οποιος ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικος,εκανε τα παντα για να με ευχαριστησει...Οταν δε παρελαβα το αμαξι,και αρχισε να μου λυνει αποριες,προσεξα οτι το πατακι ειχε λευκα τελειωματα και λευκα γραμματα..Εγω ομως ηθελα τα κοκκινα.Ετσι μπηκε μεσα χωρις να του πω τπτ τσακωσε τα κοκκινα απο το εκθεσιακο και μου τα εδωσε.Επισης την ημερα της παραδοσης ψιχαλιζε και μου το επλυνε τρεις φορες.Αν θελετε το πιστευετε....Την τριτη φορα το επλυνε μονος του :shock: .Με σκλαβωσε και εγω φευγοντας του εκανα ενα σχετικο δωρακι.Μου κανει εντυπωση,οτι απο το ΣεπτεμΒριο μεχρι σημερα με θυμαται απο την φωνη οταν παιρνω τηλ και παντα σκιζεται να με εξυπηρετησει...

FRAGISKOS
1st May 2006, 14:41
Δεν κάνεις διαφήμιση και πιστεύω ότι όλοι πρέπει να γνωρίζουμε τους σωστούς επαγγελματίες σαν τον ''Χρήστο''.
Εγώ πάλι το είχα πάρει από τον Μπούτση και ήταν αυτός που με πήρε τηλέφωνο για να μου πει για την ανάκληση και όχι κάποιος από την εδώ αντ/πεία που με ξέρουν και προσωπικά και με βλέπουν καθημερινά.

panathas
3rd May 2006, 01:32
Kαι εγω απο τον ΜΠΟΥΤΣΗ το πηρα πολυ σωστος φανταστειτε το απογευμα που το πηρα παρεδιδε αλλα 7 rx8 αυτο τα λεει ολα

giannisp
3rd May 2006, 12:43
παιδια καλημερα μια ερωτηση ο μπουτζης τα φερνει μονος εισαγωγει και τα δινει πιο φθηνα και αν ναι ξερει κανεις ποσο?

christaz
3rd May 2006, 14:08
Εγώ απο Ρεκορ Γλυφάδας. Σε όλα ευχαριστημένος και αρκετά συντομα το είχα στα χέρια μου, 1 1/2 βδομάδα και μάλιστα μεσα στις γιορτές χριστουγέννων. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπησα ήταν οτι θέλανε να το φέρουν απο τον χώρο εκτελωνησμού, ή όπως αλιώς λέγονται, της ΕΛΜΑ στα Οινόφυτα, οδικός. Εκεί επέμενα και τους είπα οτι το αμάξι δεν το οδηγεί άλος πλην εμού. Δηλαδή θα έκανε τα πρώτα 40-50 χλμ με καποιον πωλητή. Οπότε μετα κόπων και βασάνων κατάφερα να πάω εγώ μαζι με τον ευγενέστατο πωλητή της Ρεκορ και το κατεβασαμε οδηγόντας το εγώ. Τι ευτυχισμένη μέρα ηταν και αυτη... την μέρα παραλαβής δεν θα την ξεχάσω ποτέ:)

FRAGISKOS
3rd May 2006, 18:55
Χρήστο εκεί έκανα test drive το challenge και όντως είναι ευγενικότατοι αλλά λενε και κάτι μπούρδες για να σε ψήσουν να το πάρεις του στυλ ''δεν είναι 192 άλογα αλλά +8 ακόμα και δεν το λένε επίσημα" :roll: , τουλάχιστον αυτό είπαν σε μένα 8)

rotorman
4th May 2006, 10:58
Mazda Ρεκορ Γλυφάδας Κλονοπουλος Στελιος Super Ανθρωπος και το παλικαρι που εχει πωλητη πολυ εξηπηρετικοι :D

Αχιλλέας Ρήγα
5th May 2006, 01:57
Εγώ τώρα σκέφτομαι να το αγοραω και επισκεφτηκα σημερα την αντιπροσωπεια στην Κηφισιας, απεναντι απο το Υγεια. Ο πωλητης που μου το εδειξε ηταν ο χειροτερος πωλητης που εχω συναντησει ποτε.Αν δεν ημουν σιγουρος οτι θελω να παρω αμαξι και ημουν αναμεσα στο RX8 και σε αλλο θα πηγαινα να παρω το αλλο μονο και μονο εξαιτιας του.
Ισως να εφταιγε το οτι ειμαι μικρος (21 ετων), και οτι πηγα με 2 φιλους μου παρεα για να το συζητηαουμε μετα το θεμα. Μας αντιμετωπισε λες και πηγαμε απλα να το δουμε και δεν υπηρχε περιπτωση να το αγορασω. Το μισο αυτο. Αφηστε που ηταν λες και εκανε αγγαρεια.
Οταν τον ρωτησα δε για το flooding αρχισε και τα μασαγε απιστευτα. Στην αρχη εεγε τι ειναι αυτο?Μετα Ελεγε κατι κουλα οτι δεν συμβαινει αυτο και οτι ειναι πολυ μεμονωμενες περιπτωσεις και κατι για φροντιδα μετα και στοργη και προδερμ...
Αν δεν ειχα διαβασει εδω μεσα για flooding θα το αγοραζα τελειως ανυποψιαστος σχετικα με το θεμα.Τεσπα τωρα περιμενω να το κανω test drive και αν ειναι οντως τοσο καλο οσο υποψιαζομαι θα το κλεισω την αλλη βδομαδα.

Αχιλλέας Ρήγα
5th May 2006, 02:00
σορρυ για τα ορθογραφικα παραπανω!Δεν εχω πολυ καλες σχεσεις ακομα με το πληκτρολογιο του υπολογιστη!Εγραψα το μισω με ο θεε μου...

The Ace
5th May 2006, 11:10
σορρυ για τα ορθογραφικα παραπανω!Δεν εχω πολυ καλες σχεσεις ακομα με το πληκτρολογιο του υπολογιστη!Εγραψα το μισω με ο θεε μου...

:lol: :lol: :lol:

Πάντως για το flooding μην αγχώνεσαι και τόοοοοοσο πολύ. Όντως πλέον είναι πολύ λιγότερες οι περιπτώσεις (λόγω αναβάθμισης του λογισμικού), και πρέπει να κάνεις χοντρή βλακεία για να το πάθεις....

Όσο για την αντιμετώπιση από τον πωλητή, δεν νομίζω ότι είναι συγκεκριμένο πρόβλημα για την Mazda, έτσι αντιδρούν όλοι όταν βλέπουν μικρούς σε ηλικία που πάνε να αγοράσουν σχετικά ακριβά αυτοκίνητα. Αν είχες πάει να πάρεις π.χ. το 3 τότε θα ήταν όλο χαρά :wink:

Αχιλλέας Ρήγα
5th May 2006, 13:18
Αμα ειχα σκασει με τον πατερα μου για παραδειγμα ομως αντι για τους φιλους μου τοτε θα ηταν ολο γλυκες. Αυτο μου την σπαει ομως γιατι σε αποθαρυνει τρελα αν δεν εισαι κολλημενος με το αμαξι. Μπορει να ειμαι μικρος και να μην εχω τελειωσει το πανεπιστημιο καν(2 μηνες μεινανε, αχ...), αλλα τα μισα λεφτα εγω θα τα βαλω (ολες μου οι οικονομιες) και οταν ειναι να δωσω 36500 περιμενω να με αντιμετωπιζουν τουλαχιστον με σοβαροτητα και οχι σαν αγγαρεια.

Dark
5th May 2006, 17:53
Ναι αλλα σκεψου και τον πωλητη που μπαινει ο καθε πιτσιρικας μεσα και τον ρωταει ετσι για να λεει οτι κατι κανει,τι εχει να αντιμετωπισει καθε μερα...Εχω ενα γνωστο πιτσιρικα που κανει καθε μερα βολτες στις αντιπροσωπιες και μαζευει διαφημιστικα φυλλαδια...Θα μου πειτε δουλεια του ειναι...Γιατι,ολοι μας δεν δυσανασχετουμε οταν ερχονται χασομερια στη δουλεια μας?

demmis
5th May 2006, 21:56
Ναι αλλα σκεψου και τον πωλητη που μπαινει ο καθε πιτσιρικας μεσα και τον ρωταει ετσι για να λεει οτι κατι κανει,τι εχει να αντιμετωπισει καθε μερα...Εχω ενα γνωστο πιτσιρικα που κανει καθε μερα βολτες στις αντιπροσωπιες και μαζευει διαφημιστικα φυλλαδια...Θα μου πειτε δουλεια του ειναι...Γιατι,ολοι μας δεν δυσανασχετουμε οταν ερχονται χασομερια στη δουλεια μας?

Μηπως ο φιλος σου ο πιτσιρικας μπαινει και στο φορουμ και τον λενε Νικο????????

:twisted: :twisted: :twisted:
(οποιος δεν καταλαβε για ποιον λεω να μου στειλει pm!!!!!)

kostserb
5th May 2006, 22:17
Εγώ τώρα σκέφτομαι να το αγοραω και επισκεφτηκα σημερα την αντιπροσωπεια στην Κηφισιας, απεναντι απο το Υγεια. Ο πωλητης που μου το εδειξε ηταν ο χειροτερος πωλητης που εχω συναντησει ποτε.Αν δεν ημουν σιγουρος οτι θελω να παρω αμαξι και ημουν αναμεσα στο RX8 και σε αλλο θα πηγαινα να παρω το αλλο μονο και μονο εξαιτιας του.
Ισως να εφταιγε το οτι ειμαι μικρος (21 ετων), και οτι πηγα με 2 φιλους μου παρεα για να το συζητηαουμε μετα το θεμα. Μας αντιμετωπισε λες και πηγαμε απλα να το δουμε και δεν υπηρχε περιπτωση να το αγορασω. Το μισο αυτο. Αφηστε που ηταν λες και εκανε αγγαρεια.
Οταν τον ρωτησα δε για το flooding αρχισε και τα μασαγε απιστευτα. Στην αρχη εεγε τι ειναι αυτο?Μετα Ελεγε κατι κουλα οτι δεν συμβαινει αυτο και οτι ειναι πολυ μεμονωμενες περιπτωσεις και κατι για φροντιδα μετα και στοργη και προδερμ...
Αν δεν ειχα διαβασει εδω μεσα για flooding θα το αγοραζα τελειως ανυποψιαστος σχετικα με το θεμα.Τεσπα τωρα περιμενω να το κανω test drive και αν ειναι οντως τοσο καλο οσο υποψιαζομαι θα το κλεισω την αλλη βδομαδα.

Στον ιδιο πωλητη πρεπει να ειχα τυχει και εγω περυσι που ειχα παει με τον πατερα μου για να ρωτησει εκεινος για το Tribute που τον ενδιεφερε τοτε.
Οταν λοιπον πηγε ο πατερας μου σε εναν αλλο πωλητη για καποιες λεπτομεριες , εγω βρηκα την ευκαιρια να τον ρωτησω πληροφοριες για το 8αρι και οτι περιγραφεις ακριβως εζησα και εγω (ειμαι και εγω 22 , φοιτητης)και μου ειχε αφησει τις χειροτερες εντυπωσεις.Ασε που μου ελεγε οτι το ραδιο cd παιζει και mp3!!!
Η δουλεια του ειναι και πρεπει παντα να ειναι εξυπηρετικος οποιον πελατη και να εχει να αντιμετωπισει.Και η οικογενεια μου εχει φαρμακειο και καθε μερα αντιμετωπιζουμε καθε λογης ανθρωπων (και τρελλους και τζαμπατζηδες κλπ) αλλα σε ολους φερομαστε το αυτονοητο!
Τελικα το Tribute ο πατερας μου δεν το πηρε (προτιμησε Grand Vitara) , αλλα το RX8 εγω θα το παρω και σιγουρα οχι απο κει (εξαιτιας του :twisted: )

markos
21st May 2006, 11:15
το πηρα με 18000km απτον μπουτση στην καβαλας λιγο πριν το παλατακι!μουτοδοσε για ελληνικο κ τελικα το αμαξι ηταν απο γερμανια!ωραια εεεε!μαντραδες προσεχετε τους!

aantonis
21st May 2006, 11:38
Εγώ το πήρα απο την Ρεκορ στο Ν. Κόσμο. Σε 4 μέρες είχαν κανονίσει ανταλλαγή, χρηματοδότηση... τα πάντα.
Δευτερα μεσημέρι παρέδωσα το παλιό μου και τα μετρητά και Παρασκευή πρωϊ το πήρα.

GeoRx 8
21st May 2006, 16:32
το πηρα με 18000km απτον μπουτση στην καβαλας λιγο πριν το παλατακι!μουτοδοσε για ελληνικο κ τελικα το αμαξι ηταν απο γερμανια!ωραια εεεε!μαντραδες προσεχετε τους!Μα ειναι γνωστο οτι ο Μπουτσης ΟΛΑ τα ΜΑΖΔΑ τα φερνει απο Γερμανια για αυτο πουλαει και τοσο φτηνα και τοσα πολλα.

Δεν σημαινει ομως οτι εχουνε κατι τα αυτοκινητα,ειναι μια χαρα και με πολλα πολλα εξτρα επανω.

asd
21st May 2006, 22:25
Ο Μπούτσης είναι αρκετά σοβαρός...

Έχει καινούρια από Γερμανία και μεταχειρισμένα...Δεν νομίζω να πήγαινε να σε εξαπατήσει, έχει καλό όνομα στην αγορά...

The Ace
22nd May 2006, 11:53
το πηρα με 18000km απτον μπουτση στην καβαλας λιγο πριν το παλατακι!μουτοδοσε για ελληνικο κ τελικα το αμαξι ηταν απο γερμανια!ωραια εεεε!μαντραδες προσεχετε τους!

Ή εσύ παρεξήγησες, ή απλώς δεν ρώτησες. ΠΟΤΕ και σε ΚΑΜΙΑ στιγμή δεν μου είπε εμένα ή σε φίλους μου ότι είναι "ελληνικό". Το αντίθετο μάλιστα, μου είπε και που είναι η κεντρική αποθήκη από όπου τα φέρνει :wink: Α, και δεν ήξερε ότι η κεντρική αποθήκη ανταλλακτικών είναι στο Βέλγιο και όχι στην Γερμανία :P

markos
22nd May 2006, 14:31
ελα να το δεις απο κατω κ ελα πεσμου!εδο μεσα βασιζωμαστε στα λογια κ τα μπαλακια του καθενος αλλιως το φορουμ παει!ακου να δεις το αμαξι δεν εχει εγγυηση!!!!! απο δεκεμβρη του 2004 ποσο ακομα εγγυηση θαπρεπε ναχω ακομα?ο μπουτσης μουτο δοσε με εγγυηση κ ισωσ εσεεις οταν δινετε σε οποιαδηποτε αγορα 40000 να μην καταλεβενετε εγο το πηρα για ελληνικο!αντε γεια!τακης!!!!!!! 8)

The Ace
22nd May 2006, 14:35
ελα να το δεις απο κατω κ ελα πεσμου!εδο μεσα βασιζωμαστε στα λογια κ τα μπαλακια του καθενος αλλιως το φορουμ παει!ακου να δεις το αμαξι δεν εχει εγγυηση!!!!! απο δεκεμβρη του 2004 ποσο ακομα εγγυηση θαπρεπε ναχω ακομα?ο μπουτσης μουτο δοσε με εγγυηση κ ισωσ εσεεις οταν δινετε σε οποιαδηποτε αγορα 40000 να μην καταλεβενετε εγο το πηρα για ελληνικο!αντε γεια!τακης!!!!!!! 8)

Φίλε, δεν βγάζει νόημα αυτό που έγραψες :roll:

Αν εννοείς ότι έχει λήξει η εγγύησή του, αυτό είναι εύκολο να το βρεις αν κοιτάξεις την ημερομηνία που πήρε έγκριση τύπου ή εισήχθηκε στην Ελλάδα....

Περί μπαλακίων ουδέν σχόλιο....

apostolos raftopoulos
22nd May 2006, 14:41
ευροπαικο η ελληνικο τα 3 χρονια ειναι στανταρ αρα αφου δεν κυκλοφορησε πριν το καλοκαιρι 2003 εισαι ακομα στην εγγυηση τελοs

Stamatis
23rd May 2006, 22:21
Απο τον Τρουλη στη λεωφορο Συγγρου....Εκτος οτι δεν εκανε ουτε τα πατακια δωρο....δεν τον προτεινω :?

Συμφωνω μαζι σου, οσπου να το παραλαβω γερασα..... και ταξιδεψα τρεις φορες Κερκυρα-Αθηνα

}RED ARROW->
25th May 2006, 20:50
Απο Μπουτση με σπορ πακετο και σε 2 εργασιμες το ειχα!!! Πολυ καλος κ εξυπηρετικος!!! :wink:

jin kazama
25th May 2006, 21:21
ευροπαικο η ελληνικο τα 3 χρονια ειναι στανταρ αρα αφου δεν κυκλοφορησε πριν το καλοκαιρι 2003 εισαι ακομα στην εγγυηση τελοs

:roll: Πάρα πολυ σωστα :)

speed8
25th May 2006, 22:46
Απο Μπουτση με σπορ πακετο και σε 2 εργασιμες το ειχα!!! Πολυ καλος κ εξυπηρετικος!!! :wink:

Και εγώ το ίδιο ακριβώς :wink:

}RED ARROW->
25th May 2006, 23:58
Φιλε speed8 απ οτι βλεπω ειμαστε κ διδυμακια τουλαχιστον εξωτερικα αν ισχυει η φωτο :shock: Ωραιο γουστο εχεις βρε μπαγασα!!!! :D

Georgina
29th May 2006, 15:01
Απο τον Ζωγραφακη στην Γργηγοριου Λαμπρακη στη Νικαια. Εχω αγορασει 3 Mazda μεχρι τωρα. Στο RX8 μου, μου εκανε δωρο τη κουκουλα.
Πολυ καλος ανθρωπος και επαγγελματιας.

vandim
5th June 2006, 15:45
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή ψάχνομαι να αγοράσω και εγώ ένα RX8, την έκδοση Challenge με ηλιοροφή όμως οπωσδήποτε και η αντιπροσωπία που ρώτησα μου το ξέκοψε απο την αρχή ότι δεν γίνεται, θα ήθελα σας παρακαλώ να μου δώσετε κάποια στοιχεία όσον αφορά τηλέφωνα και διεύθυνση του Κου Μπούτση, απο όπου και βλέπω πως έχετε αγοράσει αρκετοί το αυτοκίνητο σας απο εκεί και δείχνετε ευχαριστημένοι.

Σας ευχαριστώ.

DRIFTER
20th June 2006, 10:47
εγω αυτον τον Μπουτση δεν τον ηξερα....γμτ.....

αληθεια, αυτα απο Γερμανια εχουν εγγυηση που καλυπτεται απο την εδω αντιπροσωπεια? Ενας φιλος πηρε "γερμανικο" απο τον Τρουλη (μεγαλο λαμογιο, ηξερα την πωλητρια του και μου ελεγε "μακρια απο δω...") και δεν ξερει αν εχει εγγυηση.

εγω το πηρα απο τον dealer της Λαμιας. Για οσους δεν το ξερουν.....η επαρχια κανει πολυ καλυτερες ανταλλαγες απο την Αθηνα. Το εχω κανει με 2 αυτοκινητα. Το πηρα καινουργιο και οχι, δεν εχω πινακιδες Λαμιας.....αθηναικες....στο ονομα της εταιρειας μου το εχω βγαλει για να εκπιπτουν και τα εξοδα....δωρακια? μονον πατακια, πυροσβεστηρας, φαρμακειο.

RX-8_the_math
4th August 2006, 13:44
Διάβαζα αυτά έγραψε ο Markos μιας και είμαι νέο μέλος και έχω να πω οτι είναι πολυ λάθος.Και εγώ από τον Μπούτση το αγόρασα και μου είπε οτι είναι εισαγωγής και ισχύει η εγγύηση κανονικά και αυτός μου είπε για την ανάκληση και έκπτωση έκανε και ήταν σωστός όσο αφορά το χρόνο παράδοσης.Σωστος επαγγελματίας(με την καλή έννοια πάντα)!

KOSTOPOULOS ILIAS
21st September 2006, 14:04
Aπο τον κο Μπουτση στο Χαιδαρι,παιδια προσωπικα πολυ ευχαριστημενοσ και απο τιμη σιγουρα και απο παραδοσημου ειπανε 5-6 ημερεσ και το βραδυ με παιρνουν τηλεφωνο οτι την επομενη οπωσ και εγινε θα παραλαβω.

Richard
22nd September 2006, 18:04
Καλησπέρα!

Χθες παρέλαβα το νέο μου μαύρο Comso. Το αγόρασα από τον Λούρμπα, αφού γύρισα όλους τους αντιπροσώπους Mazda της Αθήνας. Μου έκανε την καλύτερη εντύπωση σαν μαγαζί και, το βασικότερο, την καλύτερη προσφορά.
Εύχομαι σε όλους καλές διαδρομές!

kouros
23rd September 2006, 03:21
Καλησπέρα,

Το πήρα από το Μπούτση,μέσα σε 1 εβδομάδα ήταν έτοιμο.
Chalenge leather/bose/sunroof και με καλή έκπτωση.

wolverine
7th October 2006, 20:58
Παιδια τωρα που ψαχνω για ενα cosmo (δεν ηξερα )και πηγα στο Τρουλη,
παιδια τα επαιξα τι ειναι αυτοι....? Ο πωλητης με κοιταζει μου λεει :ναι εχουμε ενα cosmo και φευγει. Βαζει κατι ακουστικα απο mp3 player και φευγει. Εμεινα καγκελο!! δεν ειπα ουτε γεια και εφυγα.. Θα το κλησει το μαγαζι ο Τρουλης.

GeoRx 8
7th October 2006, 22:34
^Και μετα αναρωτιουνται γιατι δεν εχουνε δουλεια με τετοιες συμπεριφορες.

speed8
8th October 2006, 20:50
Παιδιά ΜΑΚΡΙΑ από τον Τρούλη. Ο άνθεωπος είναι απλά ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ. :twisted: :twisted: :twisted:

Το λέω από προσωπική εμπειρία :wink:

ΣΤΕΛΙΟΣ
9th October 2006, 01:03
Εγω παιδια το πηρα απο τη Ρεκορ στη Λαγουμτζη στο Νεο Κοσμο αψογη εξηπηρετηση και παραδοση στον προκαθορησμενο χρονο :P :P :P :wink:και ειχε και δωρακι!!!!!!!!!!!!μαντεψατε???????? ???????Ηταν γεματο βενζινη :wink: :wink: :wink:

GeoRx 8
9th October 2006, 17:26
^Πρωτη φορα το ακουω αυτο και ειναι γενικο αυτο απο ολες τις αντιπροσωπειες να εχει μεσα 6 με 7 λιτρα.

Μπραβο τους παντως. :wink:

wolverine
10th October 2006, 23:49
Παιδια γηνεται με pm να μου στηλει καποιος το τηλ και διευθυνση του Μπουτση? Λεω pm γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονες να εμφανιζεται δημοσια.Google δεν εμφανιζει σελιδα του.
Thanks! 8)

Panagiotis_
10th October 2006, 23:57
Παιδια γηνεται με pm να μου στηλει καποιος το τηλ και διευθυνση του Μπουτση? Λεω pm γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται απο τους κανονες να εμφανιζεται δημοσια.Google δεν εμφανιζει σελιδα του.
Thanks! 8)

Περιοδικό "Αγορά Αυτοκινήτου" σελίδα 124 :wink:

GEOREN
13th December 2006, 23:59
απο ελσταρ θηβων και κενεντυ πολυ καλη εξυπηρετηση και παρολο καποια δικα μου προβληματα στο χρονο εξωφλησης (μετρητα μεν αλλα σε 2 δοσεις με διαφορα ημερων μεταξυ τους) απο τη στιγμη εξωφλησης 2 μερες παραδοση απο δωρο δεν αναφερθηκε τιποτε αλλα το αμαξι ειχε τριγωνο πυροσβεστηρα φαρμακειο πατακια δεν ξερω βεβαια ποια απο αυτα ηταν στανταρ στην εκδοση του cosmo με ηλιοροφη και τι πιθανον δωρο απο εξυπηρετηση παντως αψογοι εστειλαν δευτερη φορα το αυτοκινητο πλυντηριο και αρπαχτηκαν με τον πλυστη γιατι δεν ηταν καθαρες οι ταπετσαριες στις μπροστα πορτες και η ταπα βενζινης

Marco
31st December 2006, 21:43
Εγώ το πήρα από τη Mazda στο Στρατηγείο (θεσσαλονίκη). Η Έλενα που είναι εκεί, είναι πολύ εξυπηρετική, άψογη.

Ohlis
1st January 2007, 06:04
Απο τον αντιπροσοπο της MAZDA στην καστορια ο ανθροπος ειναι
παρα πολυ σωστος και το καλυτερο ειναι οτι οταν βλεπει μελος του
club στο μαγαζη του χερετε και το διχνει οσοι ηταν στη συναντιση στην
καστορια πιστευω οτι το καταλαβαν
μου αρεσουν οι ανθροποι που σεβονται τους πελατες τους διχνει επαγγελματισμο
το καλο να λεγετε :wink:

gpap23
15th January 2007, 13:25
Απο τη MAZDA ΣΙΔΗΚΑ Αθηνών που βρίσκεται στην Πειραιώς 253 στο Μοσχάτο.
Πολύ ευχαριστημένος και πολύ καλή εξυπηρέτηση!
Από την ίδια εταρεία αγόρασα και το Tribute πριν από ένα χρόνο και έμεινα πολύ ευχαριστημένος και σε επίπεδο συνεργείου!
Τη συνιστώ ανεπιφύλαχτα και σε επίπεδο αγοραπωλησιών αλλά και συνεργείου!

gpap23
15th January 2007, 13:44
Ξέχασα να πω ότι μου έκανε δώρο πατάκια, αισθητήρες παρκαρίσματος και προνομιακό επιτόκιο μόνο 5,5%! το χαμηλότερο που βρήκα στην αγορά!
Θέλετε κι άλλα?
Το πρώτο σερβις δωρεάν!
Δε θα μπορούσα να μην είμαι το λιγότερο ενθουσιασμένος με την όλη αντιμετώπιση!
Να φανταστείτε όταν πήγα να το παραλάβω μου το είχαν καλυμένο μέσα σε κουκούλα για να μην καν σκονιστεί και την οποία κουκούλα μου δώρισαν μετά!

DRIFTER
15th January 2007, 13:47
Ξέχασα να πω ότι μου έκανε δώρο πατάκια, αισθητήρες παρκαρίσματος και προνομιακό επιτόκιο μόνο 5,5%! το χαμηλότερο που βρήκα στην αγορά!
Θέλετε κι άλλα?
Το πρώτο σερβις δωρεάν!
Δε θα μπορούσα να μην είμαι το λιγότερο ενθουσιασμένος με την όλη αντιμετώπιση!
Να φανταστείτε όταν πήγα να το παραλάβω μου το είχαν καλυμένο μέσα σε κουκούλα για να μην καν σκονιστεί και την οποία κουκούλα μου δώρισαν μετά!

Από εκει που το πήρα δεν μου έδωσαν τίποτα εκτός απο κατι πατακια που ξεσκιστηκαν μετα απο 5 μηνες και φαρμακειο-τριγωνο. Ειχες πολυ καλη αντιμετωπιση!!!

DRIFTER
15th January 2007, 13:53
Ξέχασα να αναφέρω ότι το αμάξι εξοφλήθηκε κασέρι...!!!
Ούτε κουκούλες ούτε τίποτα. Βέβαια, που πήραν το παλιο πολύ καλα.....

Revolution
15th January 2007, 15:30
Απο τη MAZDA ΣΙΔΗΚΑ Αθηνών που βρίσκεται στην Πειραιώς 253 στο Μοσχάτο.
Πολύ ευχαριστημένος και πολύ καλή εξυπηρέτηση!
Από την ίδια εταρεία αγόρασα και το Tribute πριν από ένα χρόνο και έμεινα πολύ ευχαριστημένος και σε επίπεδο συνεργείου!
Τη συνιστώ ανεπιφύλαχτα και σε επίπεδο αγοραπωλησιών αλλά και συνεργείου!

Aπο εκει το πηρα και εγω τα γνωριζω τα παιδια προσωπικα ειναι πολυ καλη στη δουλεια τους αλλα θα τους Γ@@@@@ εμενα δεν μου δωσανε τιποτα μονο πατακια :(

MPAKO
15th January 2007, 17:32
Απο το ΒΑΘΗ στη χαλκιδα.Πολυ καλος, :) εξυπηρετικος :shock: ,υπομονετικος :roll: ντομπρος :wink: αλλα απο δωρα κλαφτα :cry: .Μονο το διακοσμητικο αλουμινιο του μπροστινου προφυλακτηρα :evil: :evil:Ευτηχως που τον ηξερα κιολας :idea:

ΔΑΛΛΑΣ ΘΕΟΔΟΣ
16th January 2007, 18:26
μπουτση + εγω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος !

DRIFTER
16th January 2007, 19:47
Απο το ΒΑΘΗ στη χαλκιδα.Πολυ καλος, :) εξυπηρετικος :shock: ,υπομονετικος :roll: ντομπρος :wink: αλλα απο δωρα κλαφτα :cry: .Μονο το διακοσμητικο αλουμινιο του μπροστινου προφυλακτηρα :evil: :evil:Ευτηχως που τον ηξερα κιολας :idea:

αυτος ειναι που δινει το 5λιτρο λαδι 40 ευρω?

MPAKO
22nd January 2007, 14:04
DRIFTER αν ηταν αυτος,νομιζεις θα εγραφα τετοια λογια?????????????ΕΛΕΟΣ :shock: :D :mrgreen:

figo_fg
1st June 2007, 13:13
Από τον Μπούτση....
Ο άνθρωπος είναι πραγματικά επαγγελματίας....

nikko
1st June 2007, 14:54
Και εγώ απο ΕΛΣΤΑΡ στην θηβών.
Αρκετά ικανοποιημένος και κυρίως από τον Λευτέρη. Το παιδί στην ηλικία μου και δεν μάσαγε τα λόγια του, όταν άρχισα να το ρωτάω περί flooding. Να σημειωθεί οτι μένω Π.Φάληρο και η πρώτη αντιπροσωπεία που πήγα ήταν στου Τρούλη αλλά με πρόλαβε ένας φίλος που είχε πάρει το 6άρι από εκεί και την έκανα με ελαφρά.

Δωράκια τα βασικά: Πατάκια - Τρίγωνο - Φαρμακείο - Κουκούλα

Richard
1st June 2007, 15:24
Ευτυχώς που απέφυγες τον Τρούλη, και γω έχω ακούσει τα χειρότερα!
Εγώ μένω Ν. Σμύρνη και όντως η πρώτη αντιπροσωπεία που είχα πάει ήταν ο Τρούλης. Όταν όμως πήγα και αλλού και ρώτησα κόσμο, αντιλήφθηκα τι παίζει και την έκανα και γω με πολύ γοργά πηδηματάκια!!!

GeoRx 8
2nd June 2007, 01:40
Και εγώ απο ΕΛΣΤΑΡ στην θηβών.
Αρκετά ικανοποιημένος και κυρίως από τον Λευτέρη. Το παιδί στην ηλικία μου και δεν μάσαγε τα λόγια του, όταν άρχισα να το ρωτάω περί flooding. Να σημειωθεί οτι μένω Π.Φάληρο και η πρώτη αντιπροσωπεία που πήγα ήταν στου Τρούλη αλλά με πρόλαβε ένας φίλος που είχε πάρει το 6άρι από εκεί και την έκανα με ελαφρά.

Δωράκια τα βασικά: Πατάκια - Τρίγωνο - Φαρμακείο - ΚουκούλαΟ Λευτερης ειναι πολυ φιλος μου και πραγματικα ειναι καλο αλλωστε και για αυτο απο αυτον ειχα παρει το challenge και περυσι πηρα το ΜΧ-5.

lfotopoulos
2nd June 2007, 11:38
καλημέρα, ξέρει κανένας σε ποια αντιπροσωπεία υπάρχει διαθέσιμο αυτ. για τεστ ντραιβ?

elef
2nd June 2007, 18:15
Θηβών..(δεν θυμάμαι νούμερο) απέναντι από τον Οικονόμου που πουλάει λάστιχα.

SokinRX8
2nd June 2007, 18:58
καλημέρα, ξέρει κανένας σε ποια αντιπροσωπεία υπάρχει διαθέσιμο αυτ. για τεστ ντραιβ?εχει στην Λεωφ.Βουλιαγμενης στο υψος της Γλυφαδας.
Αλλα για αγορα πιστευω να γνωριζεις :wink:

lfotopoulos
2nd June 2007, 19:18

:? εε δεν κατάλαβα, τι να γνωρίζω?

figo_fg
2nd June 2007, 22:41

:? εε δεν κατάλαβα, τι να γνωρίζω?
Κοίτα επειδή βλέπω ότι είσαι καινούριος ψάξε λίγο τα θέματα και θα δείς ότι εννοεί τον Μπούτση. Και εγώ από εκεί το πήρα, cosmo καινούριο με 30.000€.
Και άσε την αντιπροσωπεία να τα πουλάει 37.000€.....

lfotopoulos
3rd June 2007, 11:04
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα το ψάξω το θέμα.

decibel
4th June 2007, 03:29
αν εκανες κατι πες το γιατι ψαχνομαι κ εγω να παρω cosmo s/r

xania
4th June 2007, 15:01
ρε παιδια απο του Μπουτση ποσο παει το challenge καινουριο?

The Ace
4th June 2007, 15:10
ρε παιδια απο του Μπουτση ποσο παει το challenge καινουριο?

Μπορείς πολύ εύκολα να πάρεις τηλέφωνο ο ίδιος (2105729568) και να ρωτήσεις κατευθείαν :wink:

modelodromio
18th June 2007, 20:42
:D Και εγώ το πήρα από τον Μπούτση. Πολύ καλός, ευγενικός, εξυπηρετικός και αξιόπιστος στην παράδοση. 5500 ευρώ έκπτωση και δώρο πατάκια. Κόκκινο cosmo με ηλ. ηλιοροφή. Μεταφορά στην Θεσ/νίκη με μεταφορική κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ το Forum για όλα. :wink:

decibel
13th August 2007, 06:35
κ ποσο? τα εχει ετοιμοπαραδωτα?

adorx8cosmo
24th October 2007, 21:44
Γεια σας παιδες και εγω 12 Οκτωβριου παρελαβα το rx8 cosmo χρωματος ασημι απο τον Κυριο Μπουτση που λογια γι αυτον τον επαγγελματια δεν υπαρχουν!Επαγγελματιας με τα ολα του!

RENESIS
25th October 2007, 16:14
Καλοριζικο φιλε μου,σου ευχομαι να το χαρεις οπως του αρμοζει,καλα χιλιομετρα!! :wink:

sp@rx8
12th November 2007, 16:25
car model το πηρα εισαγομενο και γλυτοσα μερικα χιλιαρικα

angeleyes
27th November 2007, 15:20
Πριν λίγο πήρα τον γνωστό παραεισαγωγέα για να ρωτήσω πόσο πάει το challeng 192 BOSE,S/R/LEATHER και μου είπε 28990.Λέω δέ ρωτάω και για cosmo με S/R.30580!!.
Tο θέμα δεν είναι η διαφορά τιμής αλλα το ότι θα φέρει και ένα κομάτι special edition 2008 μαύρο μεταλικό με μπεζ δερμάτινο και με τα ίδια λεφτά και χωρίς ηλιοροφή.Τώρα τι κάνουμε κόλησα. :roll:
Πάντος ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας και πολύ εξυπηρετικός είτε απο το τηλέφωνο είτε απο κοντά. :wink:

rxman
28th December 2007, 08:36
Challenge leahter bose. Eδω και 10 μερες . Μπουτσης και πασης Ελλαδος φυσικα . Ολα αψογα και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ. :lol:

japanese
8th January 2008, 17:24
Σήμερα δέχθηκα ένα ευχάριστο τηλεφώνημα από τον Κύριο Μπούτση ενημερώνοντας με ότι το RX cosmo S/R θα το έχω στο τέλος της εβδομάδας. Πολύ επαγγελματίας ο άνθρωπος και πολύ συνεπής στην παράδοση. :party: :bowdown: :D
Άντε να το πάρω δεν αντέχω άλλο για να σας γνωρίσω κι από κοντά και να σας ευχαριστίσω διότι μέσα απο το forum κατάλαβα απο πού πρέπει τελικά να αγοράσω το RX8 μου. :salute:

sp@rx8
8th January 2008, 18:31
Σήμερα δέχθηκα ένα ευχάριστο τηλεφώνημα από τον Κύριο Μπούτση ενημερώνοντας με ότι το RX cosmo S/R θα το έχω στο τέλος της εβδομάδας. Πολύ επαγγελματίας ο άνθρωπος και πολύ συνεπής στην παράδοση. :party: :bowdown: :D
Άντε να το πάρω δεν αντέχω άλλο για να σας γνωρίσω κι από κοντά και να σας ευχαριστίσω διότι μέσα απο το forum κατάλαβα απο πού πρέπει τελικά να αγοράσω το RX8 μου. :salute:καλοριζικο φιλε και καλα χιλιομετρα

japanese
8th January 2008, 18:57
Ευχαριστώ πολύ sp@rx8 να είσαι καλά. :)

SokinRX8
9th January 2008, 01:27
Άντε να το πάρω δεν αντέχω άλλο για να σας γνωρίσω κι από κοντά και να σας ευχαριστίσω διότι μέσα απο το forum κατάλαβα απο πού πρέπει τελικά να αγοράσω το RX8 μου. :salute:καλοριζικο φιλε...και σε περιμενουμε και απο κοντα

andreasP
21st January 2008, 18:35
Απο τον γνωστό παραεισαγωγέα 10 ημέρες νωρίτερα απο οτι υπολόγιζε αρχικά και τιμή 26700 € με δέρμα- bose και μεταλλικό (challenge)....
ήμουν άρρωστος και χαπακώθηκα για να πάω να το παραλάβω....και δεμένο να με είχαν δε με κράταγαν... :twisted:

VENIAMIN PARALAKIS
21st January 2008, 18:46
Απο τον γνωστό παραεισαγωγέα 10 ημέρες νωρίτερα απο οτι υπολόγιζε αρχικά και τιμή 26700 € με δέρμα- bose και μεταλλικό (challenge)....
ήμουν άρρωστος και χαπακώθηκα για να πάω να το παραλάβω....και δεμένο να με είχαν δε με κράταγαν... :twisted:
Πρόσεχε μόνο τις παρενέργειες χεχεεχχε :lol: και προς θεού μην βγάλεις τα ηλεκτρονικά αν δε είσαι σε αλάνα.Πολοί από εμάς το κάναμε και η χαρά έφυγε γρήγορα :wink: .

xmapas
7th February 2008, 19:35

καλησπερα.Ειμαι υποψηφιος αγοραστης rx8 και επειδη μαζευω τα λευτα εδω και πολλα χρονια για αυτο το αμαξι,δεν με παιρνει να "ρισκαρω" γιατι εχω σκοπο να το κρατησω πανω απο 10χρονια το αμαξι αυτο.
Ετσι το εψαξα αρκετα το θεμα.
Απο οτι βλεπω μιλατε ολοι με τα καλλιτερα λογια για τον μπουτση ,ολοι εκτος απο τον παραπανω...εε...μαλλον θα ειμαι ο δευτερος που θα πω κατι αρνητικο.
ομως θελω να ξεκαθαρισω κατι.
εγω γνωριζω αυτα που εκανε ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ο μπουτσης και δεν εχω ιδεα για το τι κανει τωρα.

Γνωστος μου με συωεργειο μου ειπε οτι ο μπουτσης εφερνε ΕΛΑΦΡΩΣ μεταχειρισμενα και τα πουλαγε για καινουργια.
Τα αμαξια ηταν ΑΡΙΣΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ πολυ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ,δεν ειχαν κανενα μα κανενα ελατωμα,δεν παρουσιασανε προβληματα στους αγοραστες τους,και ολοι ηταν ευχαριστημενοι.
ΟΜΩΣ τους ελεγε ψεματα οτι ηταν καινουργια.

Αρα ,εν μερη, συμφωνω με ολους σας οτι τα αυτοκινητα του κυριου αυτου μπορεις να τα εμπιστευτεις και να τα αγορασεις με κλειστα ματια.Δεν εχουν προβληματα ελατωματα κλπ κλπ.
Αλλα το οτι κοροιδευε τους αγοραστες και τa πουλαγε για καινουργιο το θεωρω αρνητικο.

Ισως τωρα που απεκτησε καλο ονομα,να "ανεβηκαν" οι δουλειες και οντος να πουλαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καινουργια rx8.
Το τονιζω ξανα και ξανα για να μην γινουν παρεξηγησεις,αναφερω τι γινοτανε παλιοτερα και οχι τι γινετε τωρα.
Ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα ειτε προς το καλλιτερο ειτε προς το χειροτερο.

Επομενως οσοι εχετε καποιον γνωστο τσεκαρετε τα αμαξια πριν τα αγορασετε με κλειστα ματια.Ετσι για καλο και για κακο.

Εγω πρωσοπικα θα τσεκαρω ακομα και αυτο που θα παρω απο την επισημη MAZDA γιατι ξερω και περιπτωσεις που η MAZDA τα παιρνει απο διαφορους ιδιωτες εισαγωγεις(οπως ο μπουτσης)οταν υπαρχει μεγαλη ζητηση και δεν προλαβενει να καλυψει την αγορα :lol:

Μην παραξενευτειτε αν δουμε και στον Ευαγγελατο σε λιγο καιρο κανα γνωστο ονομα και να γελαμε :lol:

Μην εμπιστευεστε κανεναν.Ουτε εισαγωγεις,Ουτε παραεισαγωγεις,Ουτε αντιπροσωπειες επισημες....ουτε τιποτα...και ποτε μην αγοραζετε με κλειστα ματια απο ΚΑΝΕΝΑΝ.

ελπιζω να μην γινω αφορμη για αντιπαραθεσεις,ηθελα απλα να παροτρυνω ολους να ειναι πιο "υποψιασμενοι".

-Χρηστος-

nak
7th February 2008, 21:56
απο θεοδωροπουλος,πυργο,πολυ καλη εξυπηρετισή

andreasP
8th February 2008, 10:22
Εγω απλά να σου πω πως το αυτοκίνητο σου έχει 3 χρόνια εγγύηση οχι από το Μπούτση ούτε από την Ελμα αλλά από το εργοστάσιο, αυτή η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία ταξινόμησης και είναι περασμένη στο βιβλίο εγγύησης, εγω 5 μέρες αφού το πήρα από τον Κ. Μπούτση πήγα στον Καλογρίτσα και περαστηκέ κανονικά ενα φανάρι που είχε πρόβλημα στην εγγύηση χωρίς ταλαιπωρίες ή οτιδήποτε άλλο. Δεν μπορώ να ξέρω τι έκανε παλιά πάντως το δικό μου δεν μου φάνηκε μεταχειρισμένο εκτός αν με κορόιδεψε τόσο καλά, χαλάλι του τότε....
Πάρε το αυτοκίνητο, μην το φοβάσαι εγγύηση υπάρχει κανονικότατα και από εξυπηρέτηση μια χαρά, πήρα και λαδάκια σε σούπερ τιμή (6,5 €/ λίτρο)...τι άλλο να κάνει πια.... :wink:

KOSTOPOULOS ILIAS
8th February 2008, 10:41
Φιλε μου xnapas κατι το οποιο δεν πρεπει να εχεις καταλαβει ειναι οτι ο markos επειδη ειμαστε κολλητοι,το εχει παρει μεταχειρισμενο το αυτοκινητο του απο οτι θυμαμαι με καμια 15000 χιλιομετρα,το αυτοκινητο το ειχει πουλησει ο Μπουτσης απο τον οποιο εχω αγορασει και εγω το δικο μου καινουργιο στην Συρο κατι το οποιο φαινεται και απο το βιβλιο service,εξου και η μικρη διαβρωση που αναφερει το φιλαρακι μου,τωρα αν εσυ δεν εμπιστευεσαι κανενα ειναι δικο σου θεμα,και καλο ειναι να κρατας την ποσοτητα και οχι αυτο που σε συμφερει για τουε δικουσ σου λογους,δεν μιλαω επιθετικα απλα καλο ειναι να γνωριζουμε ορισμενα πραγματα και κατι τελευταιο,εαν εσυ ησουν η ο επισημος εισαγωγεας και υπηρχε καποιος ο οποιος σου εκοβε δουλεια παρανομα τι θα εκανες,εδω και τοσα χρονια?

καλημερα παιδια
α και το σκ θα ειμαστε 3 ρχ8 στις Σερρες.ξεκαρφωτο.

KOSTOPOULOS ILIAS
8th February 2008, 10:53
και κατι το οποιο μου ηρθε επειτα αφου οπως λες η ελμα μπορει καμια φορα να τα παιρνει απο τον Μπουτση γιατι δεν πας και εσυ απο εκει να γλιτωσεις κανενα χιλιαρικο?μην το παιρνεις προσωπικα συζητηση κανουμε απλα εισαι λιγουλακι απολυτος

Hellbringer
8th February 2008, 13:07

καλησπερα.Ειμαι υποψηφιος αγοραστης rx8 και επειδη μαζευω τα λευτα εδω και πολλα χρονια για αυτο το αμαξι,δεν με παιρνει να "ρισκαρω" γιατι εχω σκοπο να το κρατησω πανω απο 10χρονια το αμαξι αυτο.
Ετσι το εψαξα αρκετα το θεμα.
Απο οτι βλεπω μιλατε ολοι με τα καλλιτερα λογια για τον μπουτση ,ολοι εκτος απο τον παραπανω...εε...μαλλον θα ειμαι ο δευτερος που θα πω κατι αρνητικο.
ομως θελω να ξεκαθαρισω κατι.
εγω γνωριζω αυτα που εκανε ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ο μπουτσης και δεν εχω ιδεα για το τι κανει τωρα.

Γνωστος μου με συωεργειο μου ειπε οτι ο μπουτσης εφερνε ΕΛΑΦΡΩΣ μεταχειρισμενα και τα πουλαγε για καινουργια.
Τα αμαξια ηταν ΑΡΙΣΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ πολυ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ ,δεν ειχαν κανενα μα κανενα ελατωμα,δεν παρουσιασανε προβληματα στους αγοραστες τους,και ολοι ηταν ευχαριστημενοι.
ΟΜΩΣ τους ελεγε ψεματα οτι ηταν καινουργια.

Αρα ,εν μερη, συμφωνω με ολους σας οτι τα αυτοκινητα του κυριου αυτου μπορεις να τα εμπιστευτεις και να τα αγορασεις με κλειστα ματια.Δεν εχουν προβληματα ελατωματα κλπ κλπ.
Αλλα το οτι κοροιδευε τους αγοραστες και τa πουλαγε για καινουργιο το θεωρω αρνητικο.

Ισως τωρα που απεκτησε καλο ονομα,να "ανεβηκαν" οι δουλειες και οντος να πουλαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καινουργια rx8.
Το τονιζω ξανα και ξανα για να μην γινουν παρεξηγησεις,αναφερω τι γινοτανε παλιοτερα και οχι τι γινετε τωρα.
Ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα ειτε προς το καλλιτερο ειτε προς το χειροτερο.

Επομενως οσοι εχετε καποιον γνωστο τσεκαρετε τα αμαξια πριν τα αγορασετε με κλειστα ματια.Ετσι για καλο και για κακο.

Εγω πρωσοπικα θα τσεκαρω ακομα και αυτο που θα παρω απο την επισημη MAZDA γιατι ξερω και περιπτωσεις που η MAZDA τα παιρνει απο διαφορους ιδιωτες εισαγωγεις(οπως ο μπουτσης)οταν υπαρχει μεγαλη ζητηση και δεν προλαβενει να καλυψει την αγορα :lol:

Μην παραξενευτειτε αν δουμε και στον Ευαγγελατο σε λιγο καιρο κανα γνωστο ονομα και να γελαμε :lol:

Μην εμπιστευεστε κανεναν.Ουτε εισαγωγεις,Ουτε παραεισαγωγεις,Ουτε αντιπροσωπειες επισημες....ουτε τιποτα...και ποτε μην αγοραζετε με κλειστα ματια απο ΚΑΝΕΝΑΝ.

ελπιζω να μην γινω αφορμη για αντιπαραθεσεις,ηθελα απλα να παροτρυνω ολους να ειναι πιο "υποψιασμενοι".

-Χρηστος-

χμμμμ

να σας πω και εγω ...το αγορασα απο τον μπουτση το περιμενο σημερα

γνωστος μου μαντρας μου ειπε οτι δεν γινετε να κανεις παραεισαγωγη ..δεν σε αφηνουν να το περασης απο το τελωνιο
το αμαξη πρεπει να ειναι τουλαχιστον 6μηνων απο την ημερομηνια κατασκεωης του και να εχει μερικα χιλιομετρα απο 3 και πανω ωστε να στο περασουν σαν μεταχειρησμενο

αμα μπορουσες να περαασεις καινουργιο ολοι θα τα φερνανε μονοι τουσ γιανα γλητονουν την προμηθεια του εισαγωγεα ..και μηλαμε για της αντιπροσοπειασ που μεταπουλανε αυτοκινητα και εχουν και χρημα οχι απλους μαντραδες

τα συμπερασματα δικα σας

jin kazama
8th February 2008, 17:07
Mονο που ο ένας αγοράζει λιανικής και ο άλλος χονδρικής...

modelodromio
8th February 2008, 17:15
Γεια.
Εγω το παρελαβα απο τον Μπουτση 15.06.2007 με 5km καινουργιο cosmo.
Μαλιστα μου το εστειλε στην Θεσσαλονικη με μεταφορικη. Τα εγγραφα της ταξινομησης τα παρελαβα πριν την παραδωση του ρχ8. Απο εκει συμπερανε ο εκτελωνηστης μου οτι ειναι καινουργιο το αυτοκινητο. αναφερεται επισης η ημερομηνια παραγωγης(04/2007). Το μονο που ελειπε κατα την παραλαβη ηταν να τσεκαρουμε τον αριθμο πλαισιου. εφοσον ηταν ο ιδιος με τα εγγραφα που ταξινομησαμε και το αμαξι ηταν με το παραπανο της αρεσκειας μου ολοκληροσα την παραλαβη και οικονομησα 6000euro τοτε. Aκομη οταν παρελαβα το αυτοκινητο ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΠΟΥΤΣΗΣ αφησε επανω ολα τα εργοστασιακα ναυλον καλυματα και αυτοκολυτα σε καθυσματα, παραθυρα και επενδυση. Πιο καινουργιο δεν γινεται. Και τελικα το κενουργιο μυριζει διαφορετικα. Αλλα και απο κατω ολα ηταν σε καινουργια κατασταση. Σημερα εχω 8500km διχως κανενα απολυτος προβλημα. Τελικη με GPS Garmin 60 csx 250km/h.

SPYROSN15
8th February 2008, 21:10

μονο 26.700€ ??? φανταστικη τιμη...
εγω που το "εκλεισα" σε Mazda... με μεταλλικο , φιμε και xenon (τα xenon τα χρεωνει 250€, αρα δεν ειναι κατι σπουδαιο) και δωρα πατακια, παρκιν ρανταρ και κουκουλα, 26.160€.... χωρις δερμα και χωρις bose....

η τιμη ειναι παρα πολυ καλη...αλλα να ρωτησω... απο τον αλλο εισαγωγεα η mazda σας καλυπτει 100% ??? η μονο ο Καλογροιτσας??? και εαν "σπασει" η συμφωνια τους?? μενουν χωρις εγγυηση???

εαν ειναι ολα οκ.... ειναι πολυ καλη αγορα....!!!!

κι εαν ειναι ολα οκ...τοτε εκανα βλακεια... :cry: :cry:
γιατι εχω ακουσει πως φερνει rx8 challenge ασπρο με ηλιοροφη...που το γουσταρω πολυ!!!!

Hellbringer
8th February 2008, 21:22
εγω το παρελαβα με 5χμ απο μπουτση

Dark
8th February 2008, 23:03
η τιμη ειναι παρα πολυ καλη...αλλα να ρωτησω... απο τον αλλο εισαγωγεα η mazda σας καλυπτει 100% ??? η μονο ο Καλογροιτσας??? και εαν "σπασει" η συμφωνια τους?? μενουν χωρις εγγυηση???

Βεβαιως και δεν υπαρχει εγγυηση απο την ΕΛΜΑ!

gregory
8th February 2008, 23:13

Βεβαιως και δεν υπαρχει εγγυηση απο την ΕΛΜΑ!

Κωστα μαλλον κανεις λαθος.
Δεν νομιζω να υπαρχει καμια συμφωνια ουτε με ΕΛΜΑ ουτε με κανεναν.

Αν παρεις ενα αυτοκινητο απο την ΕΕ και εχει υπολοιπο 6 μηνες εγγυηση
δεν θα σε καλυψει η εδω αντιπροσωπια?
Αφου ετσι κι αλλιως τα ανταλλακτικα τα βαζει το εργοστασιο παραγωγης

Dark
8th February 2008, 23:38
Τι να σου πω ρε Γρηγορη?Ξερω δυο μελη που αναγκαστηκαν να πανε σε συγκεκριμενη αντιπροσωπεια να περασουν στην εγγυηση πραγματα.Σε προσωπικο επιπεδο,ταλαιπωρουμαι να μου περασουν στο Vitara εναν αισθητηρα εξωτερικης θεμοκρασιας,γιατι δεν ειναι στα computer του Σφακιανακη.Μαλιστα πρωτη τους ερωτηση ειναι απο την auto profit το πηρες?Το φοβερο μαλιστα ειναι οτι ειδοποιηθηκα απο τον ιδιο τον Μπουτση για αλλαγη σαζμαν μεσα στην εγγυηση σε συγκεκριμενη αντιπροσωπεια της suzuki,και απ'οτι φαινεται μαλλον εκει θα παω και για τον αισθητηρα!

Για να μην φανει παντως οτι κανω κανενα πολεμο στον Μπουτση,θα πω πως ειναι ο καλυτερος εμπορος αυτοκινητων που εχω συνεργαστει...

modelodromio
8th February 2008, 23:39
Το δικο μου RX8 εχει εγγυηση απο Mazda Europe 3χρονια (+3χρονια οδικη) και αυτη ισχυει online σε ολες τις επισημες Αντιπροσωπειες mazda. Αυτο δεν το λεω απλα αλλα το εχω ρωτηση στη Mazda. Το RX8 το πηρα απο τον Μπουτση.

Dark
8th February 2008, 23:43
Μαλλον τοτε οι επισημοι εισαγωγεις μας κανουν καψονι....Τι να πω?

SPYROSN15
9th February 2008, 02:36
ολες οι ελληνικες αντιπροσωπιες, διαφημιζουν πως εχουν πανευρωπα'ι'κη εγγυηση, και εαν παμε π.χ. στην Γερμανια για ταξιδι, δεν θα εχουμε κανενα προβλημα.
Αρα κανονικα και τα αμαξια που φερνει ο Μπουτσης πρεπει να τα καλυπτει η ΕΛΜΑ 100% γιατι εχω ακουσει πως τα φερνει απο Γερμανια δεν τα φτιαχνει ο ιδιος :roll: :roll: :roll: ....
το θεμα ειναι τι ισχυει στην πραγματικοτητα, και δεν θα βρει η Ελμα και οποιαδηποτε Ελμα, ενα "πατημα" να μην καλυψουν καποια πραγματα!!!

xmapas
9th February 2008, 02:40
και κατι το οποιο μου ηρθε επειτα αφου οπως λες η ελμα μπορει καμια φορα να τα παιρνει απο τον Μπουτση γιατι δεν πας και εσυ απο εκει να γλιτωσεις κανενα χιλιαρικο?μην το παιρνεις προσωπικα συζητηση κανουμε απλα εισαι λιγουλακι απολυτος

χαχαχαχ..το σκεφτηκα και αυτο.
Για αυτο οπως ανεφερα,ακομα και απο την ΕΛΜΑ να το παρω,θα το παω για ενα "κοιταγμα".Δεν εμπιστευομαι ουτε αυτους.
Πολλα περιεργα εχω ακουσει και εχω φοβηθει
Αο'οπου κι αν το παρω παντως,πιστευω οτι το ιδιο θα χαρω οταν το οδηγαω.

SokinRX8
9th February 2008, 02:44
ολες οι ελληνικες αντιπροσωπιες, διαφημιζουν πως εχουν πανευρωπα'ι'κη εγγυηση, και εαν παμε π.χ. στην Γερμανια για ταξιδι, δεν θα εχουμε κανενα προβλημα.
Αρα κανονικα και τα αμαξια που φερνει ο Μπουτσης πρεπει να τα καλυπτει η ΕΛΜΑ 100% γιατι εχω ακουσει πως τα φερνει απο Γερμανια δεν τα φτιαχνει ο ιδιος :roll: :roll: :roll: ....
το θεμα ειναι τι ισχυει στην πραγματικοτητα, και δεν θα βρει η Ελμα και οποιαδηποτε Ελμα, ενα "πατημα" να μην καλυψουν καποια πραγματα!!!ποιος ειπε οτι δεν τα καλυπτει;

SPYROSN15
9th February 2008, 10:33
ποιος ειπε οτι δεν τα καλυπτει;

εαν διαβασες τα post απο την προηγουμενη σελιδα... ΡΩΤΑΩ τι πραγμτατικα ισχυει εσας που εχετε το rx8 καιρο..... ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ... απλα ρωταω... διαβασε σε παρακαλω τα posts...
Ευχαριστω...!!!!

The Ace
9th February 2008, 14:43
ποιος ειπε οτι δεν τα καλυπτει;

εαν διαβασες τα post απο την προηγουμενη σελιδα... ΡΩΤΑΩ τι πραγμτατικα ισχυει εσας που εχετε το rx8 καιρο..... ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ... απλα ρωταω... διαβασε σε παρακαλω τα posts...
Ευχαριστω...!!!!

Και αν εσύ είχες διαβάσει τα υπόλοιπα posts, θα είχες ήδη δει ότι ΟΛΑ τα αυτοκίνητά μας καλύπτονται από ΟΛΕΣ τις αντιπροσωπείες 8)

Ανεξαρτήτως από που αγοράστηκαν, ή ποιος τα έφερε στην Ελλάδα...

SPYROSN15
9th February 2008, 16:40
Και αν εσύ είχες διαβάσει τα υπόλοιπα posts, θα είχες ήδη δει ότι ΟΛΑ τα αυτοκίνητά μας καλύπτονται από ΟΛΕΣ τις αντιπροσωπείες 8)

Ανεξαρτήτως από που αγοράστηκαν, ή ποιος τα έφερε στην Ελλάδα...
καταρχην το υφος μου δεν ειναι ειρωνικο.....
και το θεωρω πολυ λογικο να σας καλυπτουν....
και επειδη τα εχω διαβασει τα posts(βιαζεσαι να με κρινεις) ... με ενδιαφερει το σημερα και οχι τι γινονταν το 2005 ή 2006 ή ακομα και τον 12/2007 .... πολλα αλλαζουν ακομα και σε ενα μηνα.... ρωταω τι ξερετε ή τι εχετε ακουσει μεχρι σημερα!!!! εαν σας καλυπτουν πραγματικα ολες οι Mazda 100% ή μονο ο Καλογροιτσας που εχουν κανει συμφωνια...

συγνωμη που βγαινω off topic...το ιδιο γινονταν σε καποια Νισσαν(γιατι εχω και ενα Νισσαν και ξερω) ο τυπος ειχε αμαξια απο εισαγωγη απο Γερμανια (κατι αναλογο με τον Μπουτση) και ειχε συνεργασια με καποιο συνεργιο της Νισσαν. καποια στιγμη μαλωσαν με το συνεργιο...και ο τυπος αφησε ξεκρεμαστα ολα τα αμαξια που ειχε πουλησει.... και φυσικα τοτε εγινε χαμος και δεν τους καλυψε καμια αντιπροσωπεια....

εαν λετε πως ολα ειναι ενταξει με εσας...δεν εχω λογω να μην το πιστεψω.... ισα ισα.. ειναι πολυ καλη ευκαιρια, μιας και εχει πολυ καλυτερες τιμες απο την Mazda....

Dark
9th February 2008, 20:41
Δεν νομιζω οτι θα βγει ακρη σε αυτο το thread....

SokinRX8
9th February 2008, 21:28
και επειδη τα εχω διαβασει τα posts(βιαζεσαι να με κρινεις) ... με ενδιαφερει το σημερα και οχι τι γινονταν το 2005 ή 2006 ή ακομα και τον 12/2007 .... πολλα αλλαζουν ακομα και σε ενα μηνα.... ρωταω τι ξερετε ή τι εχετε ακουσει μεχρι σημερα!!!! εαν σας καλυπτουν πραγματικα ολες οι Mazda 100% ή μονο ο Καλογροιτσας που εχουν κανει συμφωνια...

εαν λετε πως ολα ειναι ενταξει με εσας...δεν εχω λογω να μην το πιστεψω.... ισα ισα.. ειναι πολυ καλη ευκαιρια, μιας και εχει πολυ καλυτερες τιμες απο την Mazda....Οτι 8αρι παρεις απο το γνωστο εισαγωγεα ειναι ολα οκ με την εγγυηση

asd
10th February 2008, 01:18
Κι εγώ από Μπούτση το πήρα και με τον Καλογρίτσα δεν είχα κανένα πρόβλημα να περάσω στην εγγύηση ότι χρειάστηκα...

Dark
10th February 2008, 23:43
Αποστολη μου ειχες εκφρασει ενα παραπονο,ή κανω λαθος?Κατι που σου ειχε πει ο υπευθυνος του συνεργειου για κατι που χρειαστηκες να περαστει στην εγγυηση!

ΔΗΜΟΣ
10th February 2008, 23:55
ρε παιδια η ΕΛΜΑ ειναι κιγο μυστηρια με τις εγγυησεις...τουλαχιστον εδω στη θεσσαλονικη...που περναει εγγυησεις μονο οταν αυτη θελει και οτι αυτη θελει...ενω στο ΔΟΥΝΑ πραγματα ειναι αλλιως...αλλα αυτο ειναι ασχετο με το αν καποιο αυτοκινητο ειναι μεσα στην εγγυηση η οχι....
ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΣΧΕΙΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ RX8 ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ...και οσα ηταν γερμανιας για παραδειγμα δεν ειχαν προβλημα με τις εγγυησεις και στην θεσσαλονικη και στην πτολαιμαιδα και στα γιαννιτσα...αλλα και στην αθηνα(βλεπε DIMZAG)παλιοτερα...

red runer
11th February 2008, 13:00
Νομιζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει και έγγραφη διαβεβαίωση απο την ΕΛΜΑ

xmapas
26th February 2008, 01:04
Την Τεταρτη 27 Φεβρουαριου στον Ευαγγελατο στις Αποδειξεις εχει θεμα σχετικο με τις κομπινες που κανουν για να πουλανε μεταχειρισμενα αυτοκινητα ως καινουργια.(τουλαχιστον ετσι λεει στο διαφημιστικο)

Απο οπου κι αν πηραμε το αυτοκινητο πιστευω οτι μας αφορα.

Να ξεκαθαρισω οτι πριν 15 μερες που ειπα οτι "θα μας δουμε και στον ευαγγελατο" ηταν καθαρη συμπτωση και δεν ηξερα τιποτα για το θεμα.

Pakos M
28th June 2008, 21:28
Μακριά από τον Τρούλη, απορώ πως ο τύπος δεν είναι πίσω από τα σίδερα...αλλά στην Ελλάδα είμαστε...

geox
29th June 2008, 11:30
Pakos M μπορεις να δωσεις καποιες παραπανω πληροφοριες?(εστω και με pm).To αυτοκινητο μου ειναι αγορασμενο απο τον Τρουλη και εχω καποιες υποψιες τις οποιες θα ηθελα να διασταυρωσω.

IOANNIS
29th June 2008, 14:02
Σχετική νομοθεσία που ισχύει για τη διατήρηση της εγγύησης και Service εκτός της Aντιπροσωπείας.

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ 1400/2002

ΕΠΕΞΗΓΗΜΑΤΙΚΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ

5.1.2. Εξυπηρέτηση μετά την πώληση

Ερώτηση 34: Πρέπει ο καταναλωτής να αποταθεί στον αντιπρόσωπο από τον οποίο
αγόρασε το όχημά του για την εκτέλεση εργασιών/συντήρησης που καλύπτονται από την
εγγύηση;

Όχι. Για να έχει εφαρμογή ο κανονισμός ο καταναλωτής πρέπει να μπορεί να αποταθεί
σε οποιονδήποτε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή εντός του δικτύου του προμηθευτή σε
οποιοδήποτε μέρος της ΕΕ. Ο κανονισμός 94 χορηγεί απαλλαγή στις συμφωνίες με
εξουσιοδοτημένους επισκευαστές μόνον όταν ο προμηθευτής υποχρεώνει όλους τους
εξουσιοδοτημένους επισκευαστές του να επισκευάζουν όλα τα οχήματα του εκάστοτε
σήματος, να τηρούν τις εγγυήσεις, να παρέχουν δωρεάν εξυπηρέτηση και να εκτελούν
τις αναγκαίες εργασίες σε περίπτωση ανάκλησης ελαττωματικών αυτοκινήτων,
ανεξαρτήτως από τον τόπο όπου αγοράστηκε το αυτοκίνητο. Εάν ο εξουσιοδοτημένος
επισκευαστής δεν είναι σε θέση να εξασφαλίσει την εξυπηρέτηση μετά την πώληση για
ένα αυτοκίνητο που δεν πωλείται στο κράτος μέλος του, θα μπορεί να το πράξει μέσω
του προμηθευτή ή άλλου εξουσιοδοτημένου επισκευαστή σε άλλο κράτος μέλος. Ο
καταναλωτής δεν χρειάζεται να καταχωρίσει εκ νέου την εγγύηση στο κράτος μέλος
διαμονής του για την εκτέλεση εργασιών που καλύπτονται από την εγγύηση. Η περίοδος
ισχύος της εγγύησης αρχίζει με την παράδοση του αυτοκινήτου από τον
εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο. Σε περίπτωση που ένας κατασκευαστής, εισαγωγέας,
αντιπρόσωπος, επισκευαστής ή άλλη εταιρεία του δικτύου εμπόδιζαν τους καταναλωτές
να κάνουν χρήση της εγγύησης του κατασκευαστή που ισχύει σε ολόκληρη την ΕΕ,
τούτο θα σήμαινε ότι δεν πληρούται μια από τις βασικές προϋποθέσεις εφαρμογής της
απαλλαγής στις εν λόγω συμφωνίες.

Περισσότερες πληροφορίες =>PM

IOANNIS
29th June 2008, 14:03
Μακριά από τον Τρούλη, απορώ πως ο τύπος δεν είναι πίσω από τα σίδερα...αλλά στην Ελλάδα είμαστε...

Τι γνωρίζεις για τον εν λόγο αντιπρόσωπο ?

The Ace
29th June 2008, 23:40

Αν δεν υπάρχουν στοιχεία για ανάλογα σχόλια, παρακαλώ -και για το δικό σας καλό- να μην τα κάνετε. Εκτός και αν αφορά καθαρά προσωπικές σας εμπειρίες...τις οποίες επίσης θα πρέπει να μπορείτε να εξηγήσετε...

XARIS
30th June 2008, 01:19
μια καλή πρόταση είναι η mazda καρβούνης στα γλυκά νερά!το δικό μου είναι από γερμανία και το πήγα εκεί για service.πάρα πολύ καλες τιμές και πραγμτικά άψογη εξυπηρέτηση!

Pakos M
3rd July 2008, 16:41
και προσωπικές εμπειρίες έχω και από φίλους και γνωστούς.

Φίλος αγόρασε ενα μτχ HRV και δεν του το πέρναγε στο όνομά του.
Εμένα πήγε να με χρεώσει ένα υπέρογκο ποσό για ένα RX8, ευτυχώς διάβασα τα ψιλά γράμματα και την έκανα.
Άλλος μου είπε οτι του πούλησε καινούριο ενώ το είχε φέρει μτχ. ευτηχώς μίλησε με ΕΛΜΑ και έβγαλε άκρη.
Δυστηχώς στη χώρα που ζούμε ο καταναλωτής είναι το θύμα, ο συγκεκριμένος σε μια χώρα του εξωτερικού θα είχε κλείσει άμεσα.

geox
3rd July 2008, 22:17
φιλε Pako εχεις πμ.

Hellbringer
28th July 2008, 15:30
μακρια απο τον Κατσαρο στον κορυδαλλο
ο τυπος πουλαει αυτοκινητα τρακαρισμενα και διαλιμμενα

πηρα ενα smart και μου ειπε οτι ειναι ελληνικο και Modelo 2005 και ηταν Ιταλικο 04..τρακαρισμενο και ξαναβαμενο

Εχει και 2 cosmo και οταν του ειπα οτι εχω και εγω rx8 μου ειπε οτι ειναι μπου..... γιατι λεει τα δικα του δεν περνουν μπροστα και μπουκονουν συνεχεια.. και τρωνε πολυ βενζινη και λαδι... καλα του λεω τα αυτοκινητα που εχεις για πουλημα τα κυκλοφορεις? και μου λεει συνεχεια....και αμα τα τρακαρις? Σιγα λεει τα φτιαχνω!....

Παω την επομενη μερα που πηρα το smart του λεω ειναι Ιταλικο και μοντελο 04 και οχι οπως μου τα ειπες......χωρια οτι ειναι τρακαρισμενο.....και μου απανταει Μεταχειρισμενο πηρες τη περιμενες....εγω τα αμαξια δεν τα κηταω οτι μου λενε λεω.......ουτε ξερω αν ειναι τρακαρισμενα ουτε αν ειναι αλαγμενα τα χιλιομετρα ουτε τι Μοντελο ειναι

Εχει και ενα challenge που λεει οτι ειναι ελληνικο και ειναι εισαγωγης

τεσπα εγω θα των παω δικαστικος...γιατι των ηχογραφισα να τα λεει ολα αυτα!!

SokinRX8
28th July 2008, 19:05
ελα ρε σοβαρα???? :shock:

ετσι σου ειπε???τινα πω ρε π...τη μου

RRT
10th August 2008, 17:37
χμμμμ

να σας πω και εγω ...το αγορασα απο τον μπουτση το περιμενο σημερα

γνωστος μου μαντρας μου ειπε οτι δεν γινετε να κανεις παραεισαγωγη ..δεν σε αφηνουν να το περασης απο το τελωνιο
το αμαξη πρεπει να ειναι τουλαχιστον 6μηνων απο την ημερομηνια κατασκεωης του και να εχει μερικα χιλιομετρα απο 3 και πανω ωστε να στο περασουν σαν μεταχειρησμενο

αμα μπορουσες να περαασεις καινουργιο ολοι θα τα φερνανε μονοι τουσ γιανα γλητονουν την προμηθεια του εισαγωγεα ..και μηλαμε για της αντιπροσοπειασ που μεταπουλανε αυτοκινητα και εχουν και χρημα οχι απλους μαντραδες

τα συμπερασματα δικα σας

Επειδη εχω φερει και εγω παλια, τα χλμ δεν τα κοιτουσανε ποτε. Οσο για το 6μινο, εχεις δικειο, ετσι παει νομικα. Επειδη ο γαμπρος μου εχει autohouse στην Γερμανια, Μοναχο, ξερο μερικα πραγματα, αυτος πολλα περισοτερα :)
Οτι αφορα Ελλαδα, αυτο που ζιτανε (ζιτουσανε) ειτανε το σιμβολειο σου να ειναι 6 μινες πριν πας στο Προξενιο να στο σφραγισουνε. Δεν ξερω εαν γνοριζετε το Tageszulassung στην Γερμανια, που μπορεις να βγαλεις πινακιδες για 1 μερα. Αυτα τα αυτοκινιτα παιρνουνε παραπανο εκπτοση απο τον κατασκευαστη και πεφτει πολι η τιμη τους. Στην ουσια ο Μπουτσις θα μπορουσε να τα αγοραζει καινουργια και να τα περναει εκει με το Tageszulassung Και αποκει και περα να θεορουντε μεταχιρισμενα και να τα φερνει εδω. Ετσι το αυτοκηνιτο ειναι καινουργιο με τα 5χλμ του, δεν το οδιγισε κανενας , πειρε εκπτοση χοντρι και τα πουλαει εδω με μια καλη τιμη. Ειναι νομιμο, απλα σαν απλος ανθροπος θελεις ατομο πανω για να το κανεις αυτο. Ακομα και οταν ζεις εκει , και αγοραζεις εκει, το οτι δεν πλιρονεις φουλ τιμη ειναι γνοστω, ομος με το σιγκεκριμενο τροπο παιρνεις ακομα μια καλι εκπτοση, επειδη εαν θιμαμαι καλα η εταιρια που σου το πουλαει παιρνει για το Tageszulassung εξτρα προμιθεια ι καπος ετσι. Δεν το κανουνε στον καθε ενα, ομος εαιν ειναι καλος πολιτης και εισαι καλος πελατης, σινιθος το λενε.
Με λιγα λογια, υπαρχει τροπος να τα φερνει καινουργια στην Ελλαδα, νομιμοτατο, οτι και να σου ειπε ο γνοστος σου. Παντος κανονικα δεν σου τα ειπε λαθος, απλα υπαρχει `ανοιγμα` απο οπου να περασεις :D
Διστιχος ο γαμπρος μου εχει μεσο για Audi και Mercedes και οχι για αυτοκηνιτα του γουστου μου :D

manolo333
9th December 2008, 23:11
Υπαρχει περιπτωσει να πας σε αντιπροσωπο της MAZDA να παραγγειλεις 8 cosmo,να το πληρωσεις 38000+τα εχτρα και να ειναι το αμαξι μεταχειρισμενο απο Γερμανια?Ελα που ομως γινετε!Και για να σας εξηγεισω πως και τι,να ειναι καλα μια μεγαλη μαντρα στο αλιμο,φιλοσ καλος,που με το που ειδε το αμαξι μου ειπε οτι το εφερε αυτος απο γερμανια!Για να καταλαβετε τι εγινε.....πηγα στον αντιπροσωπο και μετα απτον χαμο που εγινε και ησ απειλες οτι θα φερω τα καναλια εδωσε με την πρωτη 10000 σε επιταγη και φυσικα το σκοτωσα το 8!Ελα τωρα που θελω να παρω καινουριο παλι και φοβαμαι..........

Andreas_99
9th December 2008, 23:25
Κοιτα στην αρχική σελίδα μια προσφορά της auto car models (Μπούστης) http://www.rx8club.gr/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=43
Έχει πάρει πολύ κόσμος απο εκεί καινούργια (μεταξύ τους και εγώ) σε πολύ καλύτερες τιμές απο επίσημη MAZDA
Δεν ξέρω βέβαια αν έχει πλεον άλλα μοντέλα, μιας και όλοι ξεστοκάρουν, λόγω του επερχόμενου facelift.

RRT
9th December 2008, 23:49
Το 8ρι 40th anniversary edition που είδα στον Μπούτση 100% ήταν καινούργιο. Και η μεταφορά του δεν ήταν με οδήγηση, κοντέινερ η φορτηγό ήταν. Φαίνονται αυτά. Δεν ξέρω ποίος πως και τι κάνει, πάντως δεν είδα να πουλάει παλιά για καινούργια ο συγκεκριμένος. Και εγώ αποκεί θα το πάρω.

manolo333
9th December 2008, 23:51
φανταζομαι για το facelift δεν ξερουμε τιποτα ακομα?

RRT
10th December 2008, 17:52
Έχει μια ενημέρωση στην σελίδα του Ι. Μπούτση, ότι τα καινούργια θα αργήσουν στην Ευρώπη. Μόνο Αγγλία θα έχει, που είναι και αυτά δεξιοτίμονα .... Μάλλον δεν προλαβαίνουν και πρώτα θα γεμίσουν την Αμερική με τα πρώτα αριστερότίμονα ... ξέρω και εγώ ...

ONikosEimai
20th June 2009, 02:03
Εγώ αγόρασα το Challenge face lift (δεν το έχω παραλάβει ακόμα) από την www.lamdasa.gr Συγγρού 74 και μου έκαναν δώρο:
πατάκια
συναγερμό
αισθητήρες parking
set πυρόσβεσης

τουλάχιστον έτσι γράφει στο δελτίο παραγγελίας.

ONikosEimai
20th June 2009, 02:22
ξέχασα να γράψω την τιμή που ήταν 26.970€ (συνολικά με πινακίδες και μοναδικό πρόσθετο το μεταλικό χρώμα).

georx8
20th June 2009, 11:15
Με το καλό να το παραλάβεις Νίκο :D

ManosR
4th July 2009, 01:22
Καλησπερα παιδια παρελαβα προχτες ενα 8αρι απο τρουλη και θα θελα να με βοηθησετε οποιος θελει με pm να λυσω καποιες αμφιβολιες μου. Το ξερω οτι δεν ειναι ο καλυτερος τροπος να συστηθω ετσι αλλα θελω να λυσω αυτο το θεμα πρωτα αφου εκανα το λαθος και το πηρα απο κει

neokosmi
4th July 2009, 11:38
Φιλε μου, καλως ηλθες στο club.
Πηγαινε μια βολτα εδω
http://www.rx8club.gr/rx8/showthread.php?p=136216#post136216
να μας πεις δυο λογια για σενα.

Οσων αφορα το θεμα σου, πες μας δυο πραματα παραπανω, ετσι ωστε να μπορουμε να σε βοηθησουμε.

LeoKnight7
4th July 2009, 14:22
Χθες υπέγραψα τελειωτικά τα χαρτιά σε Δήμα - Λούη στην λεωφόρο Ηρακλείου, για το Challenge 205PS με τελική τιμή 26.640 και δώρο αισθητήρες παρκαρίσματος, πατάκια, κουκούλα και ηλιοπροστασία. Πρέπει να ομολογήσω ότι η εν γένει συμπεριφορά και συνεννόηση ήταν πολύ καλή και φιλική.

Κανείς που έχει εμπειρία από εκεί;

ManosR
4th July 2009, 16:16
Το μονο σιγουρο ειναι οτι παρακαθυστερησε να το παραδωσει απαραδεκτος σε αυτο το θεμα απο κει και περα ειχα καποιες υποψιες με βαση καποια συζητηση που ειχα αρχικα με καποιον αντιπροσωπο fiat γνωστο μου και με κατι που διαβασα εδω αλλα δε θελω να τις παραθεσω εδω χωρις να τρεχει τιποτα μιλησα με δυο παιδια με pm και με κατατοπισαν αρκετα ευχαριστω. Αμα παντως εχει συμβει κατι αξιο αναφορας θα σας το πω σιγουρα να ξερουμε να φυλαγομαστε