PDA

View Full Version : Photo απο ζάντες ( Τιμές κ.α πληροφοριες)

Pages : 1 [2] 3 4

elef
11th August 2006, 21:32
Για δείτε και αυτήν

nikolasrx8
11th August 2006, 21:48
Συγνωμη κιολας αλλα 5 εκδοχες υπαρχουν γι'αυτο το κυμα κακογουστιας:

1)Πιθανοτερο οτι πηρατε το αμαξι για μουρη και μονο.ΔΕΝ το "πατε", οποτε σκασιλα σας για τις διαστασεις.

2)Υπαρχει κομπλεξ κατωτεροτητας, "ουοοου! κοιταξτε ολοι τι μεγαλη ζαντα που εβαλα!!!"

3)Ειχατε Punto GT, ή Hyundai FX (με μπλε πιτσιλιστηρια,μην ξεχνιομαστε!)

4)Οταν ο Θεος εβρεχε μυαλα, το Punto και το FX δεν ειχαν ηλιοροφη,οποτε...τι ειχατε,τι χασατε...

5)Νομιζετε οτι εδω ειναι Αμερικα!

6)Παρακολουθειτε το "Pimp my ride" στο MTV, και εχετε ολα τα τευχη του MAX POWER.

Ρε παιδια τετοιες χοντροκομμενες νικελ ζαντες δεν ειχαν ουτε το Hummer, ουτε το Viper που μπηκα. Παρτε το πρεφα, το 8αρι δεν ειναι ουτε Αμερικανικο. Αντε,Μπουρναζι γιναμε!

^^^Α! Και πριν γινω ο "κακος", αυτα σας τα λεω μπας και βαλετε μυαλο και δεν πεταξετε αδικα τα λαφτακια που ιδρωσατε να βγαλετε, και σας κοροιδευουν κι απο πανω. :idea:

Περαστε και μια απο εδω... http://www.rx8club.gr/viewtopic.php?t=1151

Nick_RX_8
12th August 2006, 02:52
Συγνωμη κιολας αλλα 5 εκδοχες υπαρχουν γι'αυτο το κυμα κακογουστιας:

Φιλε Νικολακη γουστα ειναι αυτα. :roll:
Οποτε δικαιωμα του καθενος ειναι να postαρει οτι ζαντες γουσταρει για το 8αρι του !!
Αν σου αρεσει και σενα καποια ζαντα postαρε την, και ασε τους αλλους ησυχους :wink:

elef
12th August 2006, 15:16
[quote=nikolasrx8]Συγνωμη κιολας αλλα 5 εκδοχες υπαρχουν γι'αυτο το κυμα κακογουστιας:

1)Πιθανοτερο οτι πηρατε το αμαξι για μουρη και μονο.ΔΕΝ το "πατε", οποτε σκασιλα σας για τις διαστασεις.

2)Υπαρχει κομπλεξ κατωτεροτητας, "ουοοου! κοιταξτε ολοι τι μεγαλη ζαντα που εβαλα!!!"

3)Ειχατε Punto GT, ή Hyundai FX (με μπλε πιτσιλιστηρια,μην ξεχνιομαστε!)

4)Οταν ο Θεος εβρεχε μυαλα, το Punto και το FX δεν ειχαν ηλιοροφη,οποτε...τι ειχατε,τι χασατε...

5)Νομιζετε οτι εδω ειναι Αμερικα!

6)Παρακολουθειτε το "Pimp my ride" στο MTV, και εχετε ολα τα τευχη του MAX POWER.

Ρε παιδια τετοιες χοντροκομμενες νικελ ζαντες δεν ειχαν ουτε το Hummer, ουτε το Viper που μπηκα. Παρτε το πρεφα, το 8αρι δεν ειναι ουτε Αμερικανικο. Αντε,Μπουρναζι γιναμε!

^^^Α! Και πριν γινω ο "κακος", αυτα σας τα λεω μπας και βαλετε μυαλο και δεν πεταξετε αδικα τα λαφτακια που ιδρωσατε να βγαλετε, και σας κοροιδευουν κι απο πανω. :idea:

Περαστε και μια απο εδω... http://www.rx8club.gr/viewtopic.php?t=1151

Εγώ δεν είπα ότι μου αρέσουν φίλε Νίκο. Τις βρήκα σε ένα site και μου έκαναν εντύπωση για αυτό είπα να σας τις δείξω. Ούτε κόμπλεξ κατωτερότητας υπάρχει ούτε για μούρη αγόρασα το αμάξι. Το γουστάρω όσο τίποτα άλλο και πίστεψέ με είμαι πολλά χρόνια οδηγός. :) Καλό είναι να δείχνουμε και την άλλη όψη χωρίς απαραίτητα να σημαίνει ότι μας αρέσει κιόλας.

Βαγγελης
13th August 2006, 12:43
καλημερα! Ψαχνω να βρω τη μαρκα μιας ζαντας που εχω δει αλλα δε τη βρισκω.
Στην αρχη νομιζα πως ειναι ENKEI και εψαξα στην ιστοσελιδα της εταιριας αλλα τιποτα.
Να μια φοτο. Σε περιπτωση που τη γνωριζει καποιος ............. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

jin kazama
13th August 2006, 19:44
Φίλε Βαγγέλη είναι ACE μοντελο AVIATOR C036 βγαίνει στο δικομας καρε και η μαμα διασταση 18χ8j κάνει στο περίπου το κομάτι κανα 250 ¤

Βαγγελης
15th August 2006, 11:39
Ευχαριστω Λαζαρε, αλλα με προβληματισες τωρα! Μονο 250!
Μου φαινονται πολυ λιγα.
Μηπως ποιοτικος δεν ειναι καλη? Γνωριζεις καποιον που να την εχει φορεσει για να μας πει εντυπωσεις ή αν ειναι ευαισθητη στους τοσο "καλους δρομους" που διαθετουμε?

jin kazama
17th August 2006, 20:50
Είναι πολυ καλες τις έχει ένα φιλαράκι μου πάνω σε μια m3 και είναι πολυ ικανοποιημένος .
Η τιμη είναι μια χαρούλα ένα χιλιάρικο + Λάστιχα και είσαι οκ.
Εσυ τωρα αν θέλεις να δώσεις κανα 5000¤ σε ζάντες ....

jin kazama
17th August 2006, 20:51
Δές την λίγο καλύτερα.... :wink:

Βαγγελης
17th August 2006, 21:58
οχι ρε συ! ισα ισα που ψαχνω για κατι οικονομικο και καλο. απλα τις συγκεκριμενες τις ειδα φορεμενες σε 8αρι και τρελαθηκα! και πιστευα οτι θα ηταν κατα πολυ ακριβοτερες απο 250 το κομματι επιρεασμενος απο αλλες ζαντες που εχω δει να φορανε 8αρια. μηπως γνωριζεις αν ειναι ελαφρυτερες ή βαρυτερες απο τις μαμα ζαντες?

Βαγγελης
17th August 2006, 22:03
να και μια φοτο για να μου πεις τι γνωμη σου!

Nick_RX_8
17th August 2006, 22:42
Υπ' οψιν οτι οι δεξιες ζαντες θα ειναι ιδιες με τις αριστερες.
Δηλ.τοποθετημενες το σχεδιο θα ειναι αναποδα !!!! :wink:

Βαγγελης
18th August 2006, 00:39
δεν καταλαβα τι εννοεις ρε Nick! Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης!

Nick_RX_8
18th August 2006, 01:00
δεν καταλαβα τι εννοεις ρε Nick! Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης!
Ενοω οτι οι ακτινες θα εχουν την αντιθετη φορά.. :wink:

Βαγγελης
18th August 2006, 01:04
τωρα που το ειδα καλυτερα αυτο που λες εχει μια βαση, αλλα λογικα η εταιρια θα εχει προβλεψει γι αυτο. τελος παντων θα το ρωτησω και θα δω. παντως thanks για την παρατηρηση! :wink:

Βαγγελης
18th August 2006, 01:08
ναι οντως στη φοτο που εστειλες φαινεται καθαρα. οχι ρε συ!!!!! αντε παλι στο ψαξιμο τωρα!!!!!!!!

dimos kolovos
19th August 2006, 19:59
γιαυτο χαλιεσαι ρε συ?!?!?
ΟΛΕΣ οι ζαντες που εχουν κλιση οι ακτινες τους, απο τη μια μερια ειναι αντιθετα. ακομα και οι εργοστασιακες.
σιγα μην κατσουν να βγαλουν αναποδο σχεδιο για την μια πλευρα του αυτοκινητου. και στο κατω-κατω με 1000€ εμενα δεν με χαλαει καθολου. τις εχω δει και σε 7αρι καμπριο φορεμενες και ειναι πολυ ομορφες.
(ακομα και στην SLR αναποδα ειναι οι ακτινες απο τη μια πλευρα ;) )

Βαγγελης
21st August 2006, 14:18
δεν ξερω ρε συ, το σκεφτομαι ακομα. ειναι καλη επιλογη απο οικονομικη αποψη αλλα και απο ομορφια, συν το οτι παει παρα πολυ στο 8αρι.
ειμαι υπο σκεψη ακομα!
παντως στην SLR οι ακτινες εχουν την ιδια φορα και απο τις δυο πλευρες του αμαξωματος.

nikolasrx8
24th August 2006, 13:49
Φιλε Βαγγελη, δες τες και σε ενα Ελληνικο RX8. (πατα πανω στην φωτο :P )
http://www.slibe.com/imagestumb/70876a1a-new_kid_in_da_cl.jpg (http://www.slibe.com/image/70876a1a-new_kid_in_da_cl/)
Η διασταση ειναι 19αρα,με οτι συνεπαγεται αυτο.
Σημειωση: μου εκανε εντυπωση που ειδα το συγκεκριμενο 8αρι να ντριφταρει με την ιδια ευκολια με τα υπολοιπα. :roll: :?: :!:

package
24th August 2006, 16:10
Πολυφορεμένη ζάντα. Πανέμορφη αλλά όχι για το 8άρι.

nikolasrx8
24th August 2006, 16:20
Α! και για να διαφωτισω λιγο το θεμα περι τιμης...
Ο λογος που αυτη η ζαντα ειναι τοσο φτηνη,ειναι οτι πολυ απλα προκειται για ρεπλικα... Η αυθεντικη ζαντα-σχεδιο ειναι της Veilside και αρκετοι μπορει να την θυμουνται απο καποιες φωτο του 350Ζ Wide bodykit by Veilside. Μαλιστα τωρα που αυτες οι ζαντες σταματησαν να παραγονται -οι αυθεντικες Veilside- ολοι πιστευουν οτι οι ACE ειναι "οι καλες"...

Οπως ειπε και ο "Πακετος" αυτες οι ζαντες ειναι το must των ibiza-leon 1.4 .... Περι ορεξεως...καγκουροπιτα...

gbak
24th August 2006, 16:35
παντως εγω τι ειδα φορεμενες σε hyundai coupe... χεχε
προτιμω την μαμα..

RX-8_the_math
25th August 2006, 14:30
Ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει περι βάρους ''ρόδας''.Κάποιοι μου λένε οτι π.χ. στα 160km/h έχεις όφελος γύρω στα 200kg??? ελαφρύτερος.Το π.χ. έχει να κάνει με μαμά ζάντα και με κάποια που ζυγίζει 7kg(18αρα).Τελικά τι παίζει.Αυτή θα είναι τρομακτική διαφορά σε μια κόντρα σ'αυτα τα χιλιομ.Ισχύει? :\

kostasRX-8
25th August 2006, 17:18
καρα ισχυει.η καλυτερη μετατροπη.ελαφρυα ζαντα=μικροτερο περιστρεφομενο βαρος.κερδιζεις πολυ.και δουλευει και καλυτερα η αναρτηση.ελαφριες καλες και φτηνες enkei RPF1.και προσεξε ιδια διασταση μπρος πισω σε ζαντα και λαστιχο για optimum balance.μην χαλασουμε το χειρουργικο ζυγισμα του 8.γιαυτο περιφανευομαστε αλλωστε :wink:

The Ace
25th August 2006, 18:08
Ας με διαφωτίσει κάποιος που γνωρίζει περι βάρους ''ρόδας''.Κάποιοι μου λένε οτι π.χ. στα 160km/h έχεις όφελος γύρω στα 200kg??? ελαφρύτερος.Το π.χ. έχει να κάνει με μαμά ζάντα και με κάποια που ζυγίζει 7kg(18αρα).Τελικά τι παίζει.Αυτή θα είναι τρομακτική διαφορά σε μια κόντρα σ'αυτα τα χιλιομ.Ισχύει? :\

:?

Με κιλά μετράμε τη μάζα. Όταν συμπεριλάβεις στους υπολογισμούς σου ταχύτητα (γραμμική ή γωνιακή), τότε υπολογίζεις ροπή ή πολική αδράνεια/ροπή. Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν πως μπορεί στα οποιαδήποτε χαω να έχεις κέρδος xyz Kg λόγω ελαφρύτερης ζάντας....

Εκτός και αν με τον όρο "κιλά" στην πραγματικότητα εννοούμε "κιλά ανά μέτρο", οπότε πάω πάσο (αντί για Kg έχουμε Kgm). Δηλαδή κάποιος υπολόγισε την διαφορά στην πολική ροπή κάθε ζάντας με μεταβλητό το βάρος και την ταχύτητα περιστροφής....

Ακόμα μία πιθανότητα είναι κάποιος να υπολόγισε την αρνητική άνωση που είχε το αυτοκίνητό του, να αφαίρεσε το βάρος των ελαφρύτερων ζαντών, και να έκανε γραμμική πρόβλεψη για την επίπτωση της διαφοράς βάρους στην άνωση σε συγκεκριμένες ταχύτητες....

Αν κάτι από τα παραπάνω ισχύει (και τα σχόλια δεν ήταν απλώς λόγια του αέρα), πολύ θα ήθελα να γνωρίσω αυτόν ή αυτούς που έκαναν όλους τους παραπάνω υπολογισμούς :P Αλλιώς....έλεος....

RX-8_the_math
25th August 2006, 21:48
Τα έμαθα μέσω γνωστού που δε ξέρει ακριβως πως βγήκε,απλάμου τα μετέφερε στο περίπου.Και εγώ πιστεύω οτι θέλει αρκετούς υπολογισμούς πρώτα πριν βγάλει τέτοιο αριθμητικό συμπέρασμα.Ας μείνω με την σκέψη οτι γενικά βοηθάει η όλη φάση.

RotorManiac
26th August 2006, 04:49
εκ πειρας το μονο σιγουρο ειναι το ξεκωλημα απο σταση, που ειναι πολυ πιο καλο με ελαφρια ζαντα. εν κινησει σιγουρα βοηθαει, αλλα μην ξεχνας και στην κινηση το αντικειμενο με την μεγαλυτερη μαζα εχει και μεγαλυτερη ορμη J=m.u ετσι φαινονται αμελητες οι διαφορες...

επισης σε μια περιστρεφομενη ζαντα μετραει που εχει το βαρος της. μια ελαφρια με το βαρος στην ακρη ειναι χειροτερη απο μια πιο βαρια με το βαρος συγκεντρομενο στο κεντρο. παιξε με τις λεξεις στην wikipedia αμα σου αρεσει η φυσικη, θα τρελαθεις στους τυπους
αν θες επιδοσεις ομως αμεσα, το πιο απλο ειναι να κοντυνεις το βημα του τροχου, ειναι σαν να βαζεις κοντο κορωνοπηνειο στο διαφορικο...

nikolasrx8
26th August 2006, 16:07
Με κιλά μετράμε τη μάζα. Όταν συμπεριλάβεις στους υπολογισμούς σου ταχύτητα (γραμμική ή γωνιακή), τότε υπολογίζεις ροπή ή πολική αδράνεια/ροπή. Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν πως μπορεί στα οποιαδήποτε χαω να έχεις κέρδος xyz Kg λόγω ελαφρύτερης ζάντας....

Εκτός και αν με τον όρο "κιλά" στην πραγματικότητα εννοούμε "κιλά ανά μέτρο", οπότε πάω πάσο (αντί για Kg έχουμε Kgm). Δηλαδή κάποιος υπολόγισε την διαφορά στην πολική ροπή κάθε ζάντας με μεταβλητό το βάρος και την ταχύτητα περιστροφής....

Ακόμα μία πιθανότητα είναι κάποιος να υπολόγισε την αρνητική άνωση που είχε το αυτοκίνητό του, να αφαίρεσε το βάρος των ελαφρύτερων ζαντών, και να έκανε γραμμική πρόβλεψη για την επίπτωση της διαφοράς βάρους στην άνωση σε συγκεκριμένες ταχύτητες....

Μηπως βρε Αντωνη, απλα ηθελε να πει για την μικροτερη μη αναρτωμενη μαζα και μπλεχτηκαμε με τα κιλα? Για δωσε μας τα φωτα σου... :P

Post Script: Καπου αναφερεις ανωση,το σωστο ειναι αντωση. Η ανωση εντοπιζεται μονο στα υγρα (η κατακορυφης διευθυνσης δυναμη που εχει αντιθετη φορα με το βαρος του σωματος και τεινει να ... μπλα...μπλα...μπλα... Τουλαχιστον αυτα μας μαθαινουν τωρα! :wink: )

rotorman
19th September 2006, 11:28
Radius R12 Sport

gogoz
19th September 2006, 14:37
οταν λεμε οτι αλλαζουμε βημα στην ζαντα τι ακριβως ενοουμε?

peloponisios
19th September 2006, 15:13
^Από 18'' σε 19'' π.χ. και τούμπαλιν, ή αλλάζοντας προφίλ ελαστικού κλπ.

spirozz
19th September 2006, 16:38
^Από 18'' σε 19'' π.χ. και τούμπαλιν, ή αλλάζοντας προφίλ ελαστικού κλπ.

Αντρίκο αυτό δεν ισχύει απόλυτα , διότι όταν αλλάζει κάποιος διάσταση στην ζάντα δεν κρατά την μαμά διάσταση ελαστικών .
Αν δηλαδή το βήμα με μαμά διάσταση ελαστκών και ζάντας είναι Ψ , τότε άν αυξήσουμε την διάσταση της ζάντας θα μειώσουμε αναλογικά την διάσταση του ελαστικού για να κρατήσουμε ή έστω να μην απομακρυνθούμε απο το Ψ .
Ετσι αν κάποιος απο 225/45/18 θέλει να βάλει 19''αρα ζάντα , τότε η νέα διασταση θα είναι 225/40/19 ή 235/35/19.Αρα το βήμα Ψ παραμένει σταθερό.
Αλλάζουμε το βήμα όμως όταν αλλάζουμε ελαστικά και αντί για 225/45 πάμε σε διάσταση 225/40 ή 235/45.

ILIAS4x4
19th September 2006, 18:44
Κατ'αρχην δεν αλλαζει το βημα στην ζαντα (αλλαζει και απο ζαντα).

Αυτο που κανει το βημα του αυτοκινητου να αλλαξει ειναι αν αλλαξει η συνολικη διαμετρος του τροχου (ζαντα και ελαστικο).

Στο παραδειγμα που εδωσε ο spirozz συνβαινει το εξης.
Διαμετρος "μαμας" τροχου 659.7
Διαμετρος 225/40/19 662.6
Διαμετρος 235/35/19 694.1

οποτε και στις δυο περιπτωσεις η διαμετρος του τροχου μεγαλωνει οποτε "μεγαλωνει" και το βημα του αυτοκινητου.
Απλα στην περιπτωση του 225/40/19 η διαφορα ειναι μικρη οποτε μπορεις να πεις οτι το βημα ειναι "σχεδον" το ιδιο...

decibel
9th October 2006, 03:21
εγω παιδια τωρα που αλλαξα λαστιχα δεν με επαιρνε κ για ζαντες, αλλα την επομενη φορα που ισως να αλλαξω παω σε 19αρα.μ'αρεσουν 3 σχεδια.τα βαζω κατα σειρα προταιρεοτητας.

http://www.atpruoteinlega.com/pop_up/images/nido_ape.jpg
http://www.atpruoteinlega.com/pop_up/images/propeller_super_silver.jpg
http://www.antera.it/img_zoom/wheels_collection/343.jpg
http://www.tirerack.com/images/wheels/oz/swap/oz_superleggera_3pc_ci3_l.jpg

RotorManiac
9th October 2006, 03:34
απο τις 3 μονο οι ΟΖ...

RENESIS
9th October 2006, 04:53
Η 1η και 4η ειναι οι καλυτερες κατα την γνωμη μου!
Για αποφασισω ομως για σιγουρα πρεπει να τις δω και φορεμενες στο 8αρι! :wink:

GeoRx 8
9th October 2006, 17:16
Αν ειναι μικρη η διαφορα δωσε κατι παραπανω και παρε Volk!!!

RAYS
9th October 2006, 19:02
χωρις να θελω να διαφιμησω την εταιρια που αντιπροσωπευω νομιζω πως η ''VOLK GT S'' ειναι οτι πρεπει για το οκταρι!

georgge
9th October 2006, 19:19
χωρις να θελω να διαφιμησω την εταιρια που αντιπροσωπευω νομιζω πως η ''VOLK GT S'' ειναι οτι πρεπει για το οκταρι!

Καμιά ειδική τιμή για τα μέλη του club γίνεται?

RAYS
9th October 2006, 20:28
Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι υπαρχει σε διαστασεις:

α) 8.5Χ19 με ΕΤ36 και 62mm πατουρα και
β) 9.5Χ19 με ΕΤ40 με 81mm πατουρα
γ) (χρωμα) sparking silver

Οσο αναφορα τη τιμη για τα μελη του club , φυσικα και θα ειναι ειδικη!

GeoRx 8
9th October 2006, 20:50
^Την ειδα μολις τωρα στο επισημο site της RAYS και επαθα.

Οντως νομιζω οτι παει φοβερα στο οχταρι!!!

RAYS
9th October 2006, 20:56
οσοι πιστοι προσελθετε

GeoRx 8
9th October 2006, 21:03
^Τι τις δινεις δωρο?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θα ηθελα πολυυυυ να μαθω πσοσ κανει αυτη η ζαντα γιατι τωρα την εχω στο μυαλο μου συνεχεια.

RAYS
9th October 2006, 21:26
για τσεκαρε τα πμ σου!

Dimzag
10th October 2006, 00:04
Γιωργαρα ειναι πολυ ωραια οπως και η GTS FACE 1 νομιζω!!!!

Ειναι μεσα στα σχεδια μου!!

RENESIS
10th October 2006, 01:12
Οσο αναφορα τη τιμη για τα μελη του club , φυσικα και θα ειναι ειδικη!
Νομιζω οτι το ποιο σωστο θα ητανε,αν θελει να κανει καποια προσφορα στο σωματειο μας,να ερθει σε συννενοηση με το Δ.Σ.
Πιστευω οτι αυτη ειναι η σωστη και "νομιμη" διαδικασια.

decibel
10th October 2006, 01:31
δεν μου αρεσουν οι volk ρε γαμωτο. ειναι πολυ αγριες για τα γουστα μου. πιστευω η πρωτη κ η δευτερη που ειναι ολη χρωμιο ειναι κουκλες για το 8αρι. μολις βρω καμμια φωτογραφια της προκοπης απο αυτες τις ζαντες θα παιξω ενα photoshop να τις δω κ εγω.

wallace
10th October 2006, 10:01
Παιδιά, θα μας τρελάνετε τελείως; :roll:

Υπάρχει ήδη αναρτημένη η προσφορά του ανθρώπου για το club, εδώ και κάτι μήνες :arrow: http://www.rx8club.gr/viewtopic.php?t=1502

Μη ζητάτε κάτι που έχει γίνει ήδη...Βέβαια, όλοι έχουμε δικαίωμα για μία καλύτερη τιμή και πιστεύω πως ο ¶κης θα τιμήσει ιδιαίτερα όσους βρεθούν σ' επικοινωνία μαζί του, για κάποια παραγγελία.

Και για να κλείσει όμορφα το θέμα,γι' αυτούς που ψάχνονται, οι περισσότεροι ξέρουν και την άλλη 'πηγή' που φέρνει ζάντες RAYS στην Ελλάδα.Η κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματά της και τα μειονεκτήματά της.Ο τελικός κάτοχος είναι αυτός που επιλέγει... :)

northern
11th October 2006, 00:22
αυτη η ζαντα ειναι της toyota? "toyota racing development "? ή συνωνυμια?

jin kazama
18th October 2006, 17:56
Αυτές τις τάπες με τον rotora που ειναι για τις μαμα ζάντες τις έχει βάλει κανεις :?:
Ειναι μεταλικές ? Πλαστικές προστά και μεταλικές πισω ? please help !

RaZoR
18th October 2006, 17:59
αυτες οι μαμα ζαντες που ειναι νικελ ειναι απο τη μαζδα?
ποσο πανε?

Nick_RX_8
18th October 2006, 20:50
Αυτές τις τάπες με τον rotora που ειναι για τις μαμα ζάντες τις έχει βάλει κανεις :?:
Ειναι μεταλικές ? Πλαστικές προστά και μεταλικές πισω ? please help !
Λαζαρε εδω εισαι..
http://www.mazdatrix.com/8EXTERIOR1.HTM 32 $
http://www.mazdatrix.com/8pics/8exterior/wheelcap2b.jpg

jin kazama
18th October 2006, 23:58
Νίκο ευχαριστώ πολύ αλλα πανω κάτω την τιμη την ηξερα αυτο που δεν ξέρω είναι , εαν αυτα τα καπάκια ειναι αντοχής ή οχι ...

Mavros Piravlos
19th October 2006, 02:39
Την είχα βρει κάπου κάποτε στο νετ, είναι η πίσω όψη και φαίνεται καθαρά ότι είναι πλαστικό και αυτό.

TITANIUMRX
19th October 2006, 03:01
Το γράφει κιόλας: PC ABS.Τουλάχιστον είναι από καλό πλαστικό (ΑΒS).

Mavros Piravlos
19th October 2006, 03:34
Η Stock γράφει >PPC< να υποθέσω ότι είναι πιο μαλακό πλαστικό αυτό Βαγγέλη?
Τι μαθαίνεις στο ξεκάρφωτο…

jin kazama
19th October 2006, 12:15
Ευχαριστω πολύ παιδιά :)

TITANIUMRX
19th October 2006, 15:04
Η Stock γράφει >PPC< να υποθέσω ότι είναι πιο μαλακό πλαστικό αυτό Βαγγέλη?
Τι μαθαίνεις στο ξεκάρφωτο…

Δεν ξέρω τίποτα για το PPC.Το ABS το βλέπω συχνά σε πολύ ακριβά παιχνίδια,επώνυμα.Είναι πολύ καλό στο βάψιμο,και αντέχει πολύ σε κακουχίες.Το έχω δεί και σε αμάξι,μάλλον σε αεροτομές ή στο εσωτερικό.

jin kazama
19th October 2006, 16:41
Βαγγέλη η μαμα αεροτομή είναι απο ABS

http://www.japanparts.com/Pic/pic91/04-4.JPG

speed8
24th October 2006, 02:48
Momo Twin Wheel Available in Chrome or Silver $560.00

GeoRx 8
25th October 2006, 00:04
Μπααααα κατι με χαλαει. :roll:

jin kazama
30th October 2006, 20:05
ENKEI MAZDASPEED :)

Dimzag
30th October 2006, 20:08
Πολυ ωραιες....ποια νου ειναι :wink: :wink: :roll: :roll: ???

jin kazama
30th October 2006, 20:12
Δεν ξέρω ποιανου είναι αλλα ξέρω ποιος τις θέλει παρα μα..πάρα πολυ :)
1.470 ¤ + shiping cost 366 ¤

NICK L
30th October 2006, 21:47
ΤΡΕΛΛΑ!!!!

christaz
31st October 2006, 13:11
Πω πω πω πω αυτή είναι ζάντα για το 8αρακι μας!!!! Που την βρίσκουμε? Απιστευτη! Χαρακτηριστικά ξέρουμε? offset και τα λοιπα...?

jin kazama
31st October 2006, 15:53
^ Χρήστο μπορείς να της βρείς εδώ : http://www.japanparts.com/db/partslist.php

Πάτα το more info για να δείς καποια επιπλέον στοιχεία :wink:

Οπως :
18.0 x 8JJ +50 Forged Alloy Wheels, Dark silver. MAZDASPEED spoke Logo and MAZDA logo in center caps. Price is for a Set of 4. ENKEI joint development; 9.25Kgs per Rim

christaz
31st October 2006, 17:24
Φτουυυ εχει το ιδιο offset με την μαμά...αρα δεν θα γεμίζει το θώλο ετσι δεν ειναι?

GrRx8MaZdA
31st October 2006, 17:27
^Ακριβως...
Για να ρθει φατσα η ζαντα θελει περιπου +40πισω και 36-40mm μπρος

peloponisios
31st October 2006, 17:39
Χρήστο μπορείς να τις παραγγείλεις σε ό,τι offset σε βολεύει, από όσο ξέρω.

christaz
31st October 2006, 17:41
Αντρέα αν υπάρχει αυτή η επιλογή έχω βρεί νομίζω την νέες μου ζάντες...

peloponisios
31st October 2006, 17:55
Το πως θα τις φέρεις όμως... Κατ'αρχάς εφόσον τις έχει η japanparts.com στέλνεις email οπωσδήποτε και τους λες πως τις θες. Από κει και έπειτα βλέπεις. Εδώ δεν ξέρω ποιος τις φέρνει.
Στο ιαπωνέζικο site της mazdaspeed τις έχει σε διάφορες διαστάσεις. Λογικά τις παραγγέλνεις όπως τις θες.

jin kazama
31st October 2006, 18:11
^ Ενα link please !

peloponisios
31st October 2006, 18:33
Λάζαρε θα μου δώσεις μια μέρα περιθώριο? Αύριο όταν μπορέσω να βάλω link που βρήκα στο .com και λέει ακριβώς πως και τι, γιατί φεύγω τώρα και δεν προλαβαίνω... Σόρρυ mate.

jin kazama
31st October 2006, 18:46
^οκ !

RotorManiac
1st November 2006, 00:25
Για να ρθει φατσα η ζαντα θελει περιπου +40πισω και 36-40mm μπρος

λαθος, γιατι παιζει ρολο το παχος της ζαντας... τα νουμερα ειναι τελειως αστοχα.
για ισοπαχες ζαντες ισχυουν ακριβως τα ιδια για μπρος-πισω. με +40 η πισω θα ερθει 'φατσα' μονο αν ειναι 9-9,5, αν ειναι 8αρα θα ειναι 1,1εκ μεσα...

GrRx8MaZdA
1st November 2006, 03:58
Για 8,5 και 9,5 μιλαω ξεχασα να το αναφερω...Αμεσως εσυ :P

GeoRx 8
1st November 2006, 11:48
Αμα σας πω οτι κατι με χαλασε με αυτη την ζαντα????

Θα μου αρεσε τα μπρατσα να καταληγανε απο την μεσα μερια και να φαινεται το εσωτερικο πελμα καλυτερα και οχι ετσι που πιανουνε πανω στο χειλακι!!

Για σκεφτειτε αυτο που λεω.

Τουλαχιστον ειναι ελαφριες??

jin kazama
1st November 2006, 12:46
^ 9.25Kgs per Rim

peloponisios
1st November 2006, 12:46
Λοιπόν το thread από το .com:
http://www.rx8club.com/showthread.php?t=81765&page=1&pp=15

Διαβάστε το όλο, έχει σημαντικές πληροφορίες.

Σημαντικά κομμάτια:
-These new Mazspd. wheels are cast, where the others are forged (=stronger). The new ones are ($200 each) cheaper than the MS-01 forged alloy ones. Also, the original ones (MS-01) come in white, black, gold, bronze or silver, and in 17, 18 and 19", with up to 10" widths available.

-Yeah, they come in 19" (http://www.mazda.co.jp/mazdaspeed/flash.html). Its in japanese but heres a guide of how to get to the section, its pretty simple. Once the site has loaded and the flash intro is done, go to the 3rd tab on the top then go to rx8 then on to "SE". AFter that, go to wheels, its in english and then you'll see ms-01 and they come in 17" to 19" size wheels.

-Goto japanparts.com
part #145-098-000
http://www.japanparts.com/db/partsl...ddle=2&small=22

I ordered a set...will take about 2-3 weeks to get here. Will post pics then. Including shipping, less than $2200 for the set of four.

Spoke with Graham Ware at JapanParts. Let me know if you need more info. Wouldn't recommend ordering through their website. E-mailing them first gets you a better deal.

-They *are* listed...just no picture next to the item description. They also sell the 17" version of those wheels that are less expensive.

I reveived the shipping invoice last night. They will be shipped out Nov 1st...should get them in about the middle of November. Will post lots of pics then.

jin kazama
1st November 2006, 12:51
^ Thanks mate !!

RotorManiac
2nd November 2006, 05:41
Για 8,5 και 9,5 μιλαω ξεχασα να το αναφερω...Αμεσως εσυ :P

το ειπα για να μην μπερδευτει κανενας με τις εργοστασιακες ;-) που ειναι σημειο αναφορας, οι οποιες θελουν τουλαχιστον +30 offset για να ερθουν τοσο εξω...

peloponisios
2nd November 2006, 12:44
Με 8,5 θέλει +32 πάντως και είναι φάτσα εντελώς.

Nick_RX_8
3rd November 2006, 13:19
Δεν ξέρω ποιανου είναι αλλα ξέρω ποιος τις θέλει παρα μα..πάρα πολυ :)
1.470 ¤ + shiping cost 366 ¤

Και μια φωτο φορεμενες :wink:

http://img182.imageshack.us/img182/8629/rx88af7.jpg

GeoRx 8
3rd November 2006, 13:55
Οπααααα τωρα αλλαζω γνωμη,γιατι φορεμενες το αμαξι ειναι φανταστικο!!!

Μπραβο Νικολα πολυ σημαντικη η φωτογραφια.

Αλλα απο οτι βλεπω το αμαξι δειχνει πανεμορφο με αυτη τη ζαντα χαμηλωμενο. :wink:

elef
3rd November 2006, 14:14
ξέρει κανείς αν τις φέρνει κανένας αντιπρόσωπος Ελλάδα?

GeoRx 8
3rd November 2006, 14:27
Μπορει η Enkei να την φερνει αλλωστε δικια της ζαντα ειναι.

GrRx8MaZdA
3rd November 2006, 18:58
Στο 8ρι αποκλειστικα 5κτινη..Αγωνιστικο αμαξι σπορ με πολυακτινη δεν λεει κατ εμε...Γιαυτο η ζαντουλα μιλαει πανω στο αμαξι..

RotorManiac
4th November 2006, 03:16
Με 8,5 θέλει +32 πάντως και είναι φάτσα εντελώς.

ακριβως στα λογια μου ;-) τους 2 λιγοτερους ποντους στο οφσετ, τους εβαλες στη ζαντα...

TITANIUMRX
5th November 2006, 00:18
Οι ζαντες του Revo.
Εμένα μου αρέσουν πολύ!
http://img47.imageshack.us/img47/9506/dsc00413ht0.th.jpg (http://img47.imageshack.us/my.php?image=dsc00413ht0.jpg)http://img47.imageshack.us/img47/4003/dsc00420ef9.th.jpg (http://img47.imageshack.us/my.php?image=dsc00420ef9.jpg)

TITANIUMRX
5th November 2006, 00:21
Οι ζάντες που φοράει ο Γιώργος από την Νάουσα.Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι Fondmedal.
Eίναι όλη βαμμένη ματ μαύρη,εκτός από το dark chrome των μπράτσων.
Ενδιαφέρον θα έλεγα!!!
http://img73.imageshack.us/img73/7852/dsc00451wr4.th.jpg (http://img73.imageshack.us/my.php?image=dsc00451wr4.jpg)http://img47.imageshack.us/img47/6282/dsc00449sq5.th.jpg (http://img47.imageshack.us/my.php?image=dsc00449sq5.jpg)

jin kazama
5th November 2006, 00:43
Βάγγο βάλε λίγο ακόμα λάσπη ρε c δεν φαίνονται καλά .... :mrgreen:

TITANIUMRX
5th November 2006, 00:50
Βάγγο βάλε λίγο ακόμα λάσπη ρε c δεν φαίνονται καλά .... :mrgreen:

Έψαξα γύρω-γύρω για να ρίξω πάνω στο ολοκαίνουργιο 8αρι του παιδιού,αλλά τον είδα και αγρίεβε. :mrgreen:

jin kazama
5th November 2006, 00:55
....και δεν μας είπες πιος ειναι ο καινούργιος που Revo-περιστρέφεται ?

TITANIUMRX
5th November 2006, 01:45
Φλώρινα μεριά.Γνωστός του Dany.
A... και μου είπε ότι ψάχνει γρήγορο Chally...κατά προτίμηση κοκκινο :mrgreen:

wallace
5th November 2006, 05:21
Μήπως έρχεται συχνά στη Θεσσαλονίκη; Γιατί βλέπω πολύ συχνά ένα ασημί Revo με πινακίδες ΡΑΕ κοντά στο σπίτι μου... :wink:

jin kazama
5th November 2006, 09:53
Φλώρινα μεριά.Γνωστός του Dany.
A... και μου είπε ότι ψάχνει γρήγορο Chally...κατά προτίμηση κοκκινο :mrgreen:

....εάν ψάχνει όντως δεν έχει παρα να πάει στο αστεροσκοπείο να ενημερωθεί γιατι άκουσα πως στην Καστοριά εχουν πέσει 2 Κοκκινοι ΚΟΜΗΤΕΣ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

TITANIUMRX
5th November 2006, 12:32
Μήπως έρχεται συχνά στη Θεσσαλονίκη; Γιατί βλέπω πολύ συχνά ένα ασημί Revo με πινακίδες ΡΑΕ κοντά στο σπίτι μου... :wink:

Δεν αποκλείεται Μάκη,γιατί έχω την εντύπωση ότι ειναι φοιτητής στην Φλώρινα!

northern
7th November 2006, 01:25
^Hταν Βαγγελη κ μαλλον θα κανει κ φανταρος εδω! Γειτονες πρεπει να ειστε Μακη στην Β. Ολγας.
Aν ανεβει θα τον στειλω Καστορια να δειξει στους κομητες τι του εμαθα.

jin kazama
7th November 2006, 01:44
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
γκιρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ρρρρρρρρρρρρρρρρ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ

:roll: Speed Boy...... :twisted:

TITANIUMRX
7th November 2006, 01:46
Αχα χαχαχαχα.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wallace
7th November 2006, 10:32
^Hταν Βαγγελη κ μαλλον θα κανει κ φανταρος εδω! Γειτονες πρεπει να ειστε Μακη στην Β. Ολγας.

Tότε σίγουρα είναι αυτός Ντάνη! Πόσα ασημί Revo με πινακίδες ΡΑΕ να υπάρχουν; :roll: :D

christaz
7th November 2006, 13:38
Ωραίες οι φωτογραφίες απο ζάντες παίδες... :roll:

wallace
8th November 2006, 11:26
Ωραίες οι φωτογραφίες απο ζάντες παίδες... :roll:

Έχες δίκιο Χρήστο...Ξεφύγαμε λίγο... :oops: :wink:

Jason
8th November 2006, 17:45
Οι ζαντες που φορανε τα 8αρι μας ειναι απο καμια γνωστη εταιρια?Η μηπως υπαρχουν replica οπως με τις bmw????Ρωταω γιατι εχω πετυχει απο το Σαββατο 2golf IV 3golf V και ενα impreza με τις ιδιες ακριβως ζαντες 16αρες ομως!Ελπιζω να ειναι το σωστο topic!

peloponisios
8th November 2006, 18:05
Από το .com βρήκα το εξής(γιατί το είχα ψάξει):

"The RX8 micro fish shows two manufactures for the RX8 wheels.... On the back of the wheel on one of the spokes there is one of two stamps:

LM= U-Mold
H= Hitachi

ilias
10th November 2006, 17:35
με 18αρα 9αρα με οφσετ 40 ερχεται προσωπο με το φτερο η ζαντα?

TITANIUMRX
10th November 2006, 17:49
με 18αρα 9αρα με οφσετ 40 ερχεται προσωπο με το φτερο η ζαντα?Ναι.
Πάνε στο θέμα μου με τα ζαντολάστιχά μου,και δές την φωτό που έχω βάλει γιαυτό το σκοπό.Και εμένα είναι 8,5.Εσένα θα είναι και λίιιγο πιό έξω.

TITANIUMRX
10th November 2006, 17:51
Οι ζαντες που φορανε τα 8αρι μας ειναι απο καμια γνωστη εταιρια?Η μηπως υπαρχουν replica οπως με τις bmw????Ρωταω γιατι εχω πετυχει απο το Σαββατο 2golf IV 3golf V και ενα impreza με τις ιδιες ακριβως ζαντες 16αρες ομως!Ελπιζω να ειναι το σωστο topic!

Το είχα γράψει εδώ http://www.rx8club.gr/viewtopic.php?t=2101

Απομίμηση μας έκανε η Nissan,στα καινούργια ζ350.

ilias
10th November 2006, 17:52
ο Βαγγος πανταχου παρον σε ολες μου τις αποριες! :)

TITANIUMRX
10th November 2006, 22:26
Αλλίμονο Ηλία μου.
Ο αρχικοντράκιας μας,πρέπει πάση θυσία να υποστηρίζετε τεχνικά και ηθικά,για να μπορεί να ανταπεξέρχετε στον διαμοιρασμό του lipton ανα την επικράτεια. :wink:

Dimzag
11th November 2006, 01:27
Εεεετσιιιι ΒΑγγο μου καλα τα λες.....μεχρι να φαει και το δικο του lipton....αλλα ποτε δε ξερεις με αυτον τι μπορει να συμβει!!!!

GeoRx 8
11th November 2006, 02:00
Βαγγελη και εγω το ειχα πει με το που ειδα το 350 facelift οτι κανανε αντιγραφη τις ζαντες μας.

ilias
11th November 2006, 02:27
Αλλίμονο Ηλία μου.
Ο αρχικοντράκιας μας,πρέπει πάση θυσία να υποστηρίζετε τεχνικά και ηθικά,για να μπορεί να ανταπεξέρχετε στον διαμοιρασμό του lipton ανα την επικράτεια. :wink:

λες το 245/40/18 να με κοψει?
μικροτερη συνολικη διαμετρος ζαντας πιο ελαφρια αλλα πιο φαρδια, βλεπε 9αρα....
μπροστα λεω 8,5αρα με 225/40...

για λεγε Βαγγο!

GeoRx 8
11th November 2006, 02:28
^Λιακο βαλε την ζαντα να την δουμε σε φωτο!!!!

ilias
11th November 2006, 02:32
την ψαχνω περιμενε..

GeoRx 8
11th November 2006, 02:34
^Volk Volk Volk Volk!!!!!! :wink: :lol: :lol:

ilias
11th November 2006, 02:50
βασιλα για ultra leggera σκεφτομαι 8,2 κιλα και πολυ racing style!
alla den φωτο!

ilias
11th November 2006, 03:03
αμερικη εχουν 1325 δολλαρια εδω? ειδωμεν
αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι την 9ρα την δινει με 55 οφσετ! μου φαινεται πολυ μεγαλο το οφσετ, θα βγει φατσα?
ποιος ξερει για να το εχουν αυτοι......

GrRx8MaZdA
11th November 2006, 03:15
Οσο μικροτερο ειναι το offset τοσο πιο εξω ερχεται η ζαντα..Το +55mm ειναι παραπολυ ακομα και για 9ρα...

Εγω στην 10.5 που περιμενω πηρα -5mm να φανταστεις...

ilias
11th November 2006, 03:21
και εγω ετσι λεω μεγαλο οφσετ, δεν την βλεπω να ερχεται εξω

TITANIUMRX
11th November 2006, 03:29
αμερικη εχουν 1325 δολλαρια εδω? ειδωμεν
αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι την 9ρα την δινει με 55 οφσετ! μου φαινεται πολυ μεγαλο το οφσετ, θα βγει φατσα?
ποιος ξερει για να το εχουν αυτοι......
Α ρε Λιάκο,πραγματικά δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από σένα.Μιλάμε για την απόλυτη κοντράδικη ζάντα.Πανάλαφρη,φθηνή και με παράδοση.Είναι η ελαφρύτερη ζάντα στα λεφτά της.Και πολύ όμορφη κατά εμε.Στο τσάκ δεν την πήρα.
Η λιανική της είναι 1600 ευρώ για 18".
¶κου απόλυτο συνδιασμό:235/40 18 λάστιχα + ultra leggera = 18 κιλά ζαντολάστιχο(από 21 κιλά που είναι ο μαμά συνδιασμός) = χαλαρά δύο καρόστες στο 400αρι.Με στοίχημα!!!!!!
Το 55 μου ακούγετε κουλό.Βάλε 8,5 μπροστά και 9 ή βαριά-βαριά 9,5 πίσω.
Το offset να μικραίνει σε νούμερο,αλλιώς θα βρείς μέσα στο θόλο+αμορτισέρ.
Γύρω στο 40~38 είναι καλά.Μπές εδώ http://www.ozracing.gr/default.asp
και πάρε τηλέφωνο τον εισαγωγέα για το σωστό νούμερο offset που βγάζει για 8αρι.Είχα παρει εγώ,αλλά δεν θυμάμαι.Επίσης μην ρωτήσεις καθόλου για χρώμα.Για μας βγαίνει μόνο σε ασημί!!!!

package
11th November 2006, 03:31
Τι μου κάνεις τώρα ρε Βαγγέλη.

ilias
11th November 2006, 03:37
ακριβως αυτη που ποσταρες Βαγγελη ειναι!
ετσι λεω και εγω, οικονομικη καλη και ωραια με μια αλητια πανω της!
δεν βαζω με τιποτα πισω πανω απο 9αρα....
αλλα με 8,5ρα και 9αρα πισω, με 225 μπροστα και 235 πισω ειπες 2 καροτσια μπροστα? ψηθηκα!

ilias
11th November 2006, 03:37
το χρωμα βγαινει και σε τιτανιο το ειδα στο κομ

ilias
11th November 2006, 03:43
οι βολκ ποσο ζυγιζουν που ειναι και πανακριβες?
αλλα ειναι επισησ και πιο σπανιες!

TITANIUMRX
11th November 2006, 03:47
οι βολκ ποσο ζυγιζουν που ειναι και πανακριβες?
αλλα ειναι επισησ και πιο σπανιες!

Ψίχουλα.Καμια 300αριά γραμμάρια αν θυμάμαι καλά.
Ετοιμάσου όμως,γιατί ακόμα δεν βγήκαν,και έχει γεμίσει δυστηχώς ο τόπος.Από την SuperLeggera κρατάει το βασίλειο.Aν δεν σε πειράζει αυτό,προχώρα.......
,ια την διαφορά στίς καρότσες πρίν και μετά σοβαρολογώ Ηλία.Καρατσεκαρισμένο......

TITANIUMRX
11th November 2006, 03:49
το χρωμα βγαινει και σε τιτανιο το ειδα στο κομ

Στο ξαναλέω.ΔΕΝ είναι για 8αρι η Titanioum,ούτε η Gold.Μόνο ασημί.Πληροφορία από Ιταλία μεριά(α ρε Σταθη με τα κονέ σου:wink: )
Εγώ είχα ετοιμαστεί για βάψιμο στον Πέτα.

ilias
11th November 2006, 03:58
http://shop.ozracing.com/moda/ozracing_product_chooser.php?product_name=ULTRALEG GERA&code_exten=61

Baggo tsekare το οφσετ που ειπα

αμα μπεις ozracing.com θα δεις και το χρωμα που λεει για τιτανιο.

ilias
11th November 2006, 04:01
http://shop.ozracing.com/moda/ozracing_model_finder_3.php

εδω! λεει ακομα και για γραφιτη ματ!
to crystal titanium ειναι ασημι τελικα?

TITANIUMRX
11th November 2006, 04:14
Λιάκο,στειλαμε άνθρωπο που μένει στην Ιταλία,να ρωτήσει.Αυτό έγινε τον μήνα Ιούλιο.Ο λόγος που δεν τις πήρα ήτανε ότι δεν έβγαινε σε άλλο χρώμα από ασημί για μένα.Αυτό μου είπαν και δύο λαστιχάδες που ρωτησα εδώ,σύν ο Φωκάς(Αθήνα),που τίς είχε και τζάμπα(1600 ευρώ μαζί με λάστιχα τότε).
Το 55αρι στην 18χ9 δεν το καταλαβαίνω.Δεν είναι σωστό να βάλεις τόσο μέσα την ζαντα.Εκτός και αν λόγω σχήματος,έιχαν πρόβλημα με το φτερό.Αλλά από την άλλη βγάζουν μεχρι και 35αρι στην 18χ8.Κάτι δεν μου αρεσει.Πολλά offset εχει αυτή η σελίδα,και μάλιστα δύο διαφορετικά για το ίδιο φάρδος(18χ8 σε 35 και 18χ8 48)Ψάχτο,στείλε mail και κάνε διασταυρωση,μην είναι λάθος στο site.
Aν ισχύει,πάρε την 18χ8 χ35.Να θυμασε η μαμα είναι 18χ8 με 50αρι.
Ο Σταθης παρεπιπτώντος την αγόρασε από τότε.

TITANIUMRX
11th November 2006, 04:16
Καλά,εδώ λέει ότι δεν βγαίνει για 7αρι,και εγω ξέρω δύο μέχρι στιγμής που την φοράνε.Κάτι γίνετε.Μίλα με τους Ελληνες εδώ.....

ilias
11th November 2006, 15:07
οντος ρε Βαγγο δεν βγαζω ακρη ρεσυ!

Dimzag
11th November 2006, 17:26
Ρε Ιλια μου....Volk και παλι Volk...ειναι πιο ακριβες αλλα εξιζει την υπομονη...!!!!

Αν τωρα βιαζεσαι παω πασο....!!!

GrRx8MaZdA
11th November 2006, 18:33
To 8ρι δεν ειναι για ζαντες εμποριου...Δεν του πανε πως να το κανουμε...Τωρα αν ειναι οικονομικο το θεμα εννοειται παω πασο...

ilias
11th November 2006, 19:10
re παιδια εγω που ειδα 8αρι με τετοια ζαντα φαινοταν λες και βγηκε απο τα πιτ!
οι oz ειναι ιταλικες ζαντες με πολυ αγωνιστικο στυλ, δεν ειναι τυχαιες!
οι volk ειναι και πιο ακριβες γιατι ερχονται απο ιαπωνια και επειδη ειναι αποκλειστηκα για ιαπωνικα αυτοκινητα λογω του καρε τους! Αυτο σημαινει οτι εχει πολυ συγκεκριμενο targaet group με αποτελεσμα να εχουν και ανεβασμενες τιμες.....

GrRx8MaZdA
11th November 2006, 19:13
Υπαρχει και ιταλικο αμαξι ομως με γιαπωνεζικες ζαντες...Οχι μονο το αντιστροφο...Ειχε ποσταρει ενας μια ferrari με rays πανω....!!Αντε γεια...

ilias
11th November 2006, 19:21
γινονται και αυτα!

package
11th November 2006, 21:11
Ρε Ηλία και εγώ γουστάρω τις ΟΖ. Προς τα 'κεί πάω. Τις θεωρώ πολύ όμορφες. Φορούσε ένα S που ζαχάρωνα κάτι 18άρια, απίστευτα. Πιστεύω οτι και στο 8άρι πάνε πολύ.

TITANIUMRX
11th November 2006, 21:29
Νατο το μανάρι,σε 17" πάνω σε ένα 7.Να το δώ σε 18'' πάνω σε 8.
http://img152.imageshack.us/img152/6346/14102006238zi1.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=14102006238zi1.jpg)http://img135.imageshack.us/img135/9162/020820060731bu4.th.jpg (http://img135.imageshack.us/my.php?image=020820060731bu4.jpg)http://img146.imageshack.us/img146/1531/02082006071fg8.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=02082006071fg8.jpg)

package
11th November 2006, 22:04
Κοίτα ομορφιές!!!!!!!!!!!!!

kostasRX-8
11th November 2006, 22:58
να τες βαγγο σε 18''

kostasRX-8
11th November 2006, 22:59
αλλη μια

TITANIUMRX
11th November 2006, 23:00
Μπράβο Κώστα.Δεν είχα φωτό,και μάλιστα σε Titanium!!!!!!

kostasRX-8
11th November 2006, 23:02
εχω μεγαλο αρχειο βαγγο!!!

package
11th November 2006, 23:11
Slick λάστιχα βλέπω? Πάντως το πορτοκαλί φλασάκι είναι χάλια.

GeoRx 8
13th November 2006, 01:25
Σημερα σε περιοδικο διαφημιζε την καινουργια Volk GTR!!!!

Αλλο πραγμα σου τρεχουνε τα σαλια!!!

3.300 ενδεικτικη τιμη απο τον Παπαδιαμαντη!!!

TITANIUMRX
13th November 2006, 01:41
Nα μιά ΟΖ Leggera F1,με πραγματικό λάστιχο F1.Παναλαφρη,εξοπλισμός μιάs Wiliams F1!!!!!!!!
Σε ένα λαστιχάδικο στην Θεσσαλονίκη 8)

Dimzag
13th November 2006, 01:43
Σημερα σε περιοδικο διαφημιζε την καινουργια Volk GTR!!!!

Αλλο πραγμα σου τρεχουνε τα σαλια!!!

3.300 ενδεικτικη τιμη απο τον Παπαδιαμαντη!!!

Οχι και καινουργια.....την εχει κανα χρονο στην γκαμα της...!!!

RotorManiac
13th November 2006, 05:01
Ψιχουλα.Καμια 300αριά γραμμάρια αν θυμάμαι καλά......

1κιλο και 300γραμμαρια και εισαι μεσα ;-)

...Ειχε ποσταρει ενας μια ferrari με rays πανω....!!Αντε γεια...

http://www.rx8club.gr/viewtopic.php?p=71044#71044 :wink: :wink:

TITANIUMRX
13th November 2006, 05:06
1κιλο και 300γραμμαρια και εισαι μεσα ;-)

Ούτε με σφαίρες Στέργιο.Ούτε με σφαίρες.Και στοίχημα ε? :wink:

RotorManiac
13th November 2006, 05:28
πηρα την τιμη που ειπε ο ηλιας το 8,2.... απο το 6,7 απεχουν αρκετα. εκτος αν το ειπε λαθος ο ηλιας παω πασο :roll:

ilias
13th November 2006, 15:51
η οζ κομ γραφει 8,2!
τεσπα κανα χαμηλωμενο 8αρι με οζ δεν εχουμε να δουμε? το πρηγουμενο ηταν κατσικακι!

ilias
13th November 2006, 15:55
Ρε Ηλία και εγώ γουστάρω τις ΟΖ. Προς τα 'κεί πάω. Τις θεωρώ πολύ όμορφες. Φορούσε ένα S που ζαχάρωνα κάτι 18άρια, απίστευτα. Πιστεύω οτι και στο 8άρι πάνε πολύ.

ρε πακετο εχουν πολυ αγωνιστικο στυλ!
τα εσακι ηταν μπλε?

παντως οι βολκ απο εδω εχεουν 3300 αυτες που λεει ο geo, αστα.......αλλα πολυ ωραιες!
βεβαια τις φερνουμε και πιο κατω αλλα και παλι 1000 ευρω παραπανω απο τις οζ και παραδωση...........αρκετα μετα :?

peloponisios
13th November 2006, 15:56
Εκτός αν οι Volk δεν ζυγίζουν τόσο Στέργιο. Έτσι κατάλαβα εγώ.

TITANIUMRX
13th November 2006, 17:58
Nαι Αντρίκο,έτσι ακριβώς.Τα κιλά είναι πολύ κοντά σε αυτήν την κατηγορία,με νικητή όλων την Enkei με διαφορά τρίχας.Ακόμα και οι μαγνησίου δεν είναι ελαφρές όσο διαφημίζονται.

peloponisios
13th November 2006, 18:15
Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω αλλά η Volk δίνει 6,7 kg την 18αρα CE28N σε 8 φάρδος με οφφσετ 38 και η 8,5αρα με 40αρι οφφσετ δεν ήταν 6,7 κιλά με μαρτυρία δύο καλών και έντιμων ανθρώπων! Αλλά ο Στέργιος μόλις αλλάξει λάστιχο, μπορεί να το επιβεβαιώσει μιας και έχει 8αρα μπροστά αν δεν κάνω λάθος.

TITANIUMRX
13th November 2006, 18:29
Θα ήταν πολύ χρήσιμο,όσοι έχουν ελαφρυές ζάντες,και καλές ζυγαριές(μη γελάσεις Αντρέα,πήγα και πείρα μία καινούργια τώρα,200 ευρώ TEFAL)να γράψουν τέτοιες πληροφορίες,τίς οποίες να τίς έχουμε μαζεμένες.
Οι μανίσιες μς είναι σχετικά πολύ ελαφρυές για απλές ζάντες παραγωγής: 9,7 κιλά.
Αυτές που έβαλα εγώ,για διαιρούμενες σφυρήλατες είναι επίσης ελαφρυές,αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνουν τής χυτές : 10,8 κιλα 18χ8,5.
Τα site που έχω με τα κιλά των ζαντών,άλλα λέει το ένα,άλλα λέει το άλλο.
Ξέρω παιδί που ζύγισε TE και τίς βρήκε 6 κιλά σε 18Χ9.Να πιστέψω τωρα αυτό?
Οι OZ Super και Ultra Leggera,πάραυτα,είναι μακράν οι φθηνότερες,και ελαφρύτερες στα λεφτά τους,μαζί με Κ1 Kosei,που είναι κάποια γραμμαρια ελαφρύτερες.Έχω ζυγίσει πάρα πολλές από δαύτες,αλλά σε 17αρες.Ας δούμε και του Ηλία μιάς και θα τίς πάρει.

RotorManiac
13th November 2006, 20:11
λοιπον εχουμε και λεμε: αμα αλλαξεις διαμετρο, μεγαλυτερη ζαντα, φυσικα αλλαζει το βαρος. αμα αλλαξεις το παχος, χοντροτερη ζαντα, αλλαζει το βαρος. αμα αλλαξεις το οφσετ, αλλη κατασκευη στον πειρο αλλο και το βαρος... γιατι σου φαινεται περιεργο βρε αντρεα?
επισης ενα πολυ καλο link θεωρω οτι εχει αρκετες σωστες τιμες
http://www.wheelweights.net
απο τις πιο ελαφριες που εχω βρει ειναι οι work emotion, οι super leggera οι τελυταιες που βγηκαν (αξιολογες ζαντες, νομιζω τις λενε version III καπως ετσι) και καποιες που σταματησε η παραγωγη τους απο την enkei kai SSR που εκλεισε η εταιρια...
οσο για το να ζυγισω τις δικιες μου... δεν χρειαζεται

ce28 18x8 offset +38 χωρις μπουλονια και center cup 6,67kg (χοντρικα 14.7pounds) απο επισημο email απο την Rays Εngineering μονο στην αντιπροσωπεια μετα απο πολυ πιεση, λες και ζητησαμε να μας πουν πως την φτιαχνουν... ιαπωνες σου λεει... τελος παντων, βαγγο beat that με ζαντα που βγαινει στο εμποριο σημερα και κερναω καφε 8) απο αλουμινιο εεε ;-)

TITANIUMRX
13th November 2006, 22:58
Eίσαι σίγουρος Στέργιο?????
Για τον καφέ,δές πιό πάνω την Leggera τής Williams που ποσταρα :lol:
Μπορεί να είναι και 1 κιλό!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Με δύο δάκτυλα την σηκώνεις στον αέρα!!!!!
Θα ζυγίσω παραγωγής,και θα σου πώ :wink: [/img]

peloponisios
14th November 2006, 12:38
Μα για αυτό το τόνισα ότι ήταν διαφορετικής διάστασης ώστε να μην θίξω άθελα μου την Mackin Industries!
Απλά έχω ακούσει και από αλλού για αναντιστοιχία προδιαγραφών στη συγκεκριμένη φίρμα.

RotorManiac
15th November 2006, 04:52
Eίσαι σίγουρος Στέργιο?????
Για τον καφέ,δές πιό πάνω την Leggera τής Williams που ποσταρα :lol:
Μπορεί να είναι και 1 κιλό!!!!!!! :shock: :shock:

ναι ρε συ, σιγουροτατος για οτι εγραψα, μεχρι το τελευταιο γραμμαριο!
αμα βαζεις τις williams στο παιχνιδι, ε, ενταξει τοτε σου κερναω τον καφε... αλλα με μια προυποθεση, (να μην πω να τις βαλεις στο 8αρι ;-)) αλλα να τις αγορασεις :mrgreen: :mrgreen:

Revolution
20th November 2006, 14:17
αλλη μια ωραια ζαντα για τα 8αρια μας

zoom8
20th November 2006, 14:57
ποια ειναι αυτη;

christaz
21st November 2006, 19:36
Αυτή τι σας λέει?

christaz
21st November 2006, 19:39
Βγαίνει στις εξής διαστάσεις... 18χ8j, 0ffset 35 ή 45 με
5-114,3 καρέ. Είναι για το 8αρι?

GrRx8MaZdA
21st November 2006, 21:25
To καρε ειναι οκ αλλα το οφσετ μου πεφτει λιγο..Βεβαια το 35ρι ισως ειναι μια χαρα...

christaz
22nd November 2006, 12:51
Χρήστο λίγο εννοείς οτι δεν θα βγαίνει αρκετά έξω η ζάντα?

GrRx8MaZdA
22nd November 2006, 12:53
Nαι για 8ρα ζαντα το 45 ειναι πολυ μεσα...Το 35 ωστοσο ακουγεται καλυτερο...

decibel
22nd November 2006, 16:08
εβαλα τις keskin kt4 σε 19αρες με 235/45/19 pireli pzero nero.photos θα βαλω μεχρι αυριο/

Nick_RX_8
22nd November 2006, 22:48
εβαλα τις keskin kt4 σε 19αρες με 235/45/19 pireli pzero nero.photos θα βαλω μεχρι αυριο/ http://www.elve.gr/images/products/Keskin_KT4%20New%20Racer.jpg :roll: :wink:

decibel
23rd November 2006, 04:43
http://img216.imageshack.us/img216/3112/image00042gw5.th.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=image00042gw5.jpg)

http://img206.imageshack.us/img206/1300/image00044yg4.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=image00044yg4.jpg)

Cmechanos
13th December 2006, 03:58
Σκεφτομαι να βαλω αυτες στιν ιδια διασταση με τις μαμα!ειναι TSW....

Ακουω γνωμες.....

GeoRx 8
15th December 2006, 14:58
Δωσε κατι ακομα και παρε Volk!!!!

package
15th December 2006, 19:23
Δωσε κατι ακομα και παρε Volk!!!!

Ρε μανία με τις Volk εσύ.

GeoRx 8
16th December 2006, 01:45
^Τι να κανω ρε Κωστα αφου οι ατιμες ειναι και Ιαπωνεζικες και πανεμορφες και πανω απο ολα ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ!!!

Revolution
25th December 2006, 18:25
πολυ ωραιες και αυτες

The Ace
12th January 2007, 16:25
Δεν έχω ποστάρει σε αυτό το thread γιατί δεν έβρισκα κάτι αξιόλογο, αλλά τι λέτε για αυτήν ?

http://www.avuswheels.com/site/europe/wheels-avus/alloy_wheels_ficha502.html

Βγαίνει μέχρι 8x19, μόνο σε polished shadow graphite. Δυστυχώς δεν ξέρω βάρος, αλλά υποθέτω περίπου ίδιο με την stock...

RENESIS
12th January 2007, 17:17
Καλη φαινεται αλλα για να εχουμε μια ποιο ολοκληρομενη αποψη πρεπει να τη δουμε και φορεμενη πανω στο αμαξι μας! :roll:

Nick_RX_8
12th January 2007, 17:47
Καλη φαινεται αλλα για να εχουμε μια ποιο ολοκληρομενη αποψη πρεπει να τη δουμε και φορεμενη πανω στο αμαξι μας! :roll:

Σωστος !! :wink:
Καντε κλικ στη φωτο...
http://img3.glowfoto.com/images/2007/01/12-0538244311T.jpg (http://www.glowfoto.com/viewimage.php?img=12-053824L&y=2007&m=01&t=jpg&rand=4311&srv=img3)

Revolution
12th January 2007, 17:55
δεν ειναι και οτι καλυτερο

NICK L
12th January 2007, 20:49
Το αμαξι μας εχει παρα πολυ ανθεκτικες και ποιοτικες ζαντες.Ενταξει καποιοι,οπως και εγω θελω να ξεχωριζει απο τα αλλα ρχ ομως να κοιταμε και την ποιοτητα.Μην αντικαθιστουμε κατι καλυτερης ποιοτητας με κατι χειροτερης γιατι μια λακουβα θα κατσει θα σπασει η ζαντα και θα κλαιμε μετα...

Dimzag
12th January 2007, 20:52

Καντε κλικ στη φωτο...
http://img3.glowfoto.com/images/2007/01/12-0538244311T.jpg (http://www.glowfoto.com/viewimage.php?img=12-053824L&y=2007&m=01&t=jpg&rand=4311&srv=img3)

Αψογος ο Νικολας...!!!

RENESIS
12th January 2007, 21:23
Καλουτσικη,δεν μπορω να πω ομως οτι ενθουσιαστικα κι'ολας! :roll:

ΣΤΕΛΙΟΣ
13th January 2007, 01:01
^+1,αλλα ειναι και κατι το διαφορετικο........

αλλα μαλον λιγο αδιαφορο!!!!!!

TITANIUMRX
13th January 2007, 03:04
Αντώνιε,σαν μονάδα η ζάντα τα σπάει κατ'εμέ.Πάνω στο αμάξι δεν μου άρεσε.Μόνο απο κοντά δέστες πρίν κρίνεις.

pioneer
13th January 2007, 14:43
^ +1

The Ace
15th January 2007, 13:54

Καντε κλικ στη φωτο...

Thanks man!!

Όντως τώρα που την είδα πάνω στο αυτοκίνητο (και μαύρο κιόλας!), είναι μάλλον......παράξενη, και όχι ακριβώς όμορφη....Θα πήγαινε ίσως σε αυτοκίνητο με περισσότερες γωνίες.

Η μόνη άλλη που σκέφτομαι είναι η Diablo της Arcasting...

pioneer
15th January 2007, 16:12
Η μόνη άλλη που σκέφτομαι είναι η Diablo της Arcasting...

Αντώνη έχεις φοβερό γούστο... Και οι δύο είναι καταπληκτικές. Η πρώτη πράγματι δεν ταιριάζει στο 8άρι, ενώ από μόνη της είναι φοβερή. Αλλά και η Diablo μάλλον δε θα ταιριάζει. Εδώ με το ζόρι ταιριάζει στο Astra OPC που δίνουν μια εξαιρετικά παρόμοια (αν όχι την ίδια), που έχει και αρκετά περισσότερες γωνίες. Αλλά πανέμορφη είναι η άτιμη :?

chrisalex
15th January 2007, 22:17
Πολυ καλη κ το κανει τουμπανο με τα 20αρια κ ειναι κ ελληνικο το συγκεκριμενο.........

tasos_p
15th January 2007, 23:17
ειναιν ιδια με αυτην που φοραει το καινουργιο focus st

jin kazama
15th January 2007, 23:39
Πολυ καλη κ το κανει τουμπανο με τα 20αρια κ ειναι κ ελληνικο το συγκεκριμενο.........

Το παληκάρι που το έχει πρέπει να γραφει εδω μέσα....ή κανω λάθος ?

GrRx8MaZdA
16th January 2007, 11:49
lamborghini style ζαντα...Γ@@ΑΕΙ

KostasT8385
16th January 2007, 18:31
Oxigin ειναι η ζαντα...

christaz
17th January 2007, 12:24
Εντάξει...μπορούμε να ξεκινήσουμε απο τις ζάντες...σε μερικά χρονάκια θα έχουμε μια ολόκληρη lambo! :D

Απο την Deacostini

Bgs
17th January 2007, 13:31
Εδω ειμαστε

http://www.arcasting.com.pl/pl/artykul.php?k_id=1&a_id=22

http://www.arcasting.it/

jin kazama
22nd January 2007, 01:44
Savini Forged Wheels...
http://www.saviniforged.com/images/SV8_Details_10.jpg

http://www.saviniforged.com/images/SV1_Details_10.jpg

http://www.saviniforged.com/images/sv3_10.jpg

TITANIUMRX
22nd January 2007, 02:53
Να στίς πάρω στην γιορτή σου Λάζαρε?Τίς θές με ζιργκόν ή σκέτες? :lol: :lol: :lol:

jin kazama
22nd January 2007, 03:12
Εξαρτάται εάν είναι απο ορυκτό του ζιρκονίου ή απο εργαστήριο (τεχνητό).... :wink:

Πάω στο ATS2 και ρωτάω για αυτές που είναι στην μέση ....και τί μου λέει ο ανθρωπάς .... ξεκινάνε απο 8,000 ¤ :shock: :shock: :shock:

red runer
22nd January 2007, 10:14
Ευτηχως Εχαμε ξεχασει το μπλοκ επιταγων αλλιως θα ειχαμε χρεωθει παλι

GeoRx 8
23rd January 2007, 22:33
Αυτες φορανε μερικες Λαμποργκινι. :wink:

jin kazama
6th February 2007, 14:15
Ειδα στο .com μία ζάντα που είναι σχεδον σαν την νέα Mazdaspeed ''Enkei'' είναι η AVS Model T5 ξέρει κανεις κάτι σχετικα με αυτες πχ. τιμη πανω κάτω ,προελευση,κ.α

p.s : photo θα βάλω όταν θα οκ το site :wink:

jin kazama
26th March 2007, 00:36
8) 8)
g-games 77m

package
26th March 2007, 10:27
Αν δεν είχε την κόκκινη γραμμή...... Πολύ όμορφες πάντως.

jin kazama
26th March 2007, 10:36
Κώστα πριν απο λίγο μιλούσα με RAYS και τελικά είχαμε αποτέλεσμα .... :)

http://www.rayswheels.co.jp/emenu/datas2/GAMES/090_77M/01.jpg

package
26th March 2007, 10:39
Γιατί μου το κάνεις αυτό ρε Λάζαρε?

jin kazama
26th March 2007, 10:48
Μία 4αδα μόνο για εσενα και μετα τέλος...

p.s : πως μπορούμε να μάθουμε τιμη ???

jin kazama
26th March 2007, 22:41
Τιμη 1400 ¤ στον Παπαδιαμάντη !!!!

package
27th March 2007, 00:13
Για 18άρια 8,5? Καλή τιμή ακούγεται. Μην με προκαλείς ρε Λάζο να βάλω υποθήκη τον πεθερό μου.

jin kazama
27th March 2007, 00:21
ασε ρε C θα τον βάλω εγω...

GeoRx 8
27th March 2007, 10:10
Παρα πολυ καλη!!!

Εχουνε εμπνευστει μαλλον απο τις μηχανες που εχουνε αυτες τις χρωματιστες λωριδες στις ζαντες!!

1400 ευρω τσαμπα ειναι!!!

GeoRx 8
27th April 2007, 20:17
Η Ο.Ζ εβγαλε νεα σειρα με ζαντες και ειναι φοβερη σε τρια χρωματα και μοιαζουνε πολυ σε Volk!! :wink:

ΣΤΕΛΙΟΣ
28th April 2007, 10:44
^τα κολλήματα σου ρε Γιώργο......

GtC
28th April 2007, 14:03
Κώστα πριν απο λίγο μιλούσα με RAYS και τελικά είχαμε αποτέλεσμα .... :)

http://www.rayswheels.co.jp/emenu/datas2/GAMES/090_77M/01.jpg

Παιδιά την είδα φορεμένη σε φτιαγμένη κόκκινη Celica και ... ΔΕΝ μου άρεσε

jin kazama
30th May 2007, 18:38
Ολα τα € σε κόκκινο..... 8) 8) 8)

GtC
30th May 2007, 19:17
Αν είχε αεροτομή ΙΣΩΣ να μου άρεσε :shock:
:idea: :offtopic:
Να πω την αμαρτία μου μόνο ένα αμάξι μου αρέσει με χρυσαφί ζάντες. Ποιο ? Ποιο ?

Dark
30th May 2007, 22:17
^^The Batmobil??? http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/figuren/k065.gif

jin kazama
30th May 2007, 22:55
Μ΄έχει κάνει ζάντα αυτή η ζάντα...σκοτώνει !

...γύρω στα 1900€ + μεταφορικά απο japan εδω τι παίζει ξέρει κανείς ??

GeoRx 8
1st June 2007, 00:24
Πωωωωωω ρε συ μονο που ειναι Volk παθαινω ταχυπαλμια!!!!!

Ιδρωσα και ασε που ειναι απλα ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!

Αυτη παει και στο μαυρο φοβερα!!!

Nick_RX_8
1st June 2007, 01:23
Μαυρο με μαυρη... :wink:

http://img515.imageshack.us/img515/804/rearmovingcopyoj2.jpg

GeoRx 8
1st June 2007, 02:39
^Τωρα με εστειλες!!!!

Πωωωω ρε συ τωρα πως θα παω για υπνο???

Ποια ζαντα ειναι αυτη Νικο???

Της Work ειναι???

lampros
1st June 2007, 14:21
εγω παρατηρησα το άλλο μήπως μολις ξεμπλέξουμε με όλες αυτες τις ομαδικές (παραγγελίες :lol: ) να παραγγείλουμε το πίσω rotary accent?
Τουλάχιστον στο μαύρο πάει πολύ!

The Ace
1st June 2007, 14:34
εγω παρατηρησα το άλλο μήπως μολις ξεμπλέξουμε με όλες αυτες τις ομαδικές (παραγγελίες :lol: ) να παραγγείλουμε το πίσω rotary accent?
Τουλάχιστον στο μαύρο πάει πολύ!

Δεν μπαίνει σε 8αρι με πίσω φως ομίχλης. Μόνο με πατέντα ή με customια (π.χ. με αυτοκόλλητη 3Μ ταινία, όπως έχω κάνει εγώ)....

jin kazama
1st June 2007, 15:49
Λοιπόν εδώ Ελλάδα για τις Volk GT-V 8jX18 είναι γύρω στα 2600-2700 με την έξτρα βαφή....
Απο το club το ασημί που τις φοράει είναι του EPSILON?

jin kazama
1st June 2007, 15:53
^Τωρα με εστειλες!!!!

Πωωωω ρε συ τωρα πως θα παω για υπνο???

Ποια ζαντα ειναι αυτη Νικο???

Της Work ειναι???
Πρέπει να είναι η R-01 της Volk

http://www.rayswheels.co.jp/indexe.html

RENESIS
1st June 2007, 16:59
Πολυ κακο το 8αρι ρε φιλε! 8)

Η κοκκινη γραμμη ειναι μαμα η την εβαλε μετα ο τυπος?

jin kazama
1st June 2007, 22:32
^ Μαμα φυσικά...

Nick_RX_8
2nd June 2007, 00:50
Πρέπει να είναι η R-01 της Volk

Μπορει να ειναι και αυτη που λεει ο Λαζαρος.
http://img516.imageshack.us/img516/5930/sideygknt2.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/592/p3170080fsmallrx5.jpg

SokinRX8
2nd June 2007, 00:52
Geo για παρτυ σου ειναι αυτη η ζαντα.
Βγαινει και σε αλλα χρωματα;

Nick_RX_8
2nd June 2007, 00:53
Βγαινει και σε αλλα χρωματα;
Δεν νομιζω... μονο σε μαυρο την εχω δει και στο com.

SokinRX8
2nd June 2007, 00:55
Δεν νομιζω... μονο σε μαυρο την εχω δει και στο com.Αραγε παει σε τιτανιο;Υπαρχει καμια φωτο;

Dark
2nd June 2007, 00:59
Αραγε παει σε τιτανιο;Υπαρχει καμια φωτο;

Με την καμμια http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/a010.gif

Ohlis
2nd June 2007, 01:00
Είδα μια ολόμαυρη σε μια foto άλλα ο τύπος είχε και καπό από carbon :wink:

GeoRx 8
2nd June 2007, 01:03
Βγαινει και σε αλλα χρωματα;Πραγματικα εχω παθει εγκεφαλικο!!!

Μπορουμε να μαθουμε τιμη????

Τερμα δεν υπαρχει πιο ωραιο αμαξι απο αυτο!!!

Κοιταχτε ειδικα την φωτογραφια που το δειχνει απο μπροστα!!!

Λιωνωωωωωω σαν παγωτο.

elef
18th February 2008, 18:00
ENKEI FS-01
Πανέμορφες....Ξέρει κανείς που μπορούμε να τις βρούμε και πόσο?

elef
18th February 2008, 18:30
Λοιπον....τις βρήκα εδώ...http://www.neweraparts.com/Default.aspx?tabid=68&CategoryID=178&List=0&Level=a&ProductID=864

Ομως ζητάει....Hole x P.C.D, Diameter x Width, Offset

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στις διαστάσεις και το offset?
Σκέφτομαι, 5*114.3-18*8J ET+40...είμαι σωστή?

jin kazama
19th February 2008, 00:33
^ elef το μαμά offset είναι 50 όχι οτι το 40 είναι κακό αλλα καλό είναι να βάζεις κοντά στο μαμα.

jin kazama
25th February 2008, 16:05
Διάφορα link για επιλογή καινούργιας ζάντας

http://www.rayswheels.co.jp/

http://workwheelsusa.com/

http://www.ozracing.co.uk/

http://www.alloywheels.com/prodtype.asp?PT_ID=141&strPageHistory=cat

http://www.momo.it/

http://www.enkei.com/

http://acealloywheel.com/

http://avuswheels.com/site/

http://wheelsperformancecom.stores.yahoo.net/anterawheels.html

http://www.alessiowheels.com/

http://www.southwestmotorsport.com/atp.htm

http://www.bbs.com/

http://www.koyawheels.com/

http://www.oxigin.de/index_e.php

http://www.alloywheels.com/prodtype.asp?PT_ID=102&strPageHistory=cat

http://wheelsperformancecom.stores.yahoo.net/savini.html

http://www.rotawheels.com/

SPYROS901
25th February 2008, 16:10
Aυτο ειναι να βρεις οτι θες μπραβο ρε Λαζαρε!

SPYROS901
25th February 2008, 16:12
Ξερει κανεις τιμη απο αυτη τη ζαντα και αν υπαρχει αντιπροσωπος της Oxigin στη Θεσσαλονικη?Η συγκεκριμενη ζανταρα ονομαζεται Oxigin treasor dark....

jin kazama
25th February 2008, 16:25
Αντιπρόσωπος υπάρχει σίγουρα στην Πτολεμαΐδα

SPYROS901
25th February 2008, 16:26
Α τοτε τηλεφονακι στο Στεφανο!

TITANIUMRX
26th February 2008, 01:34
Mοιάζει πολύ με τίς ATP μου.

jin kazama
26th February 2008, 12:39
^ Βάγγο εσύ τον ξέρεις αυτόν που φέρνει τις oxigin στην Πτολεμαΐδα ?

TITANIUMRX
26th February 2008, 13:19
Τον ξέρω Λαζαρε.Είναι ο ίδιος που έφερε τίς δικές μου,και τίς Oxigin του Ιορδανη.

SPYROS901
27th February 2008, 18:15
ΤITANIUMRX στειλε ενα πμ με τηλεφωνο του εισαγωγεα....

TITANIUMRX
28th February 2008, 02:07
Spyro,δεν έχω το τηλέφωνο του εισαγωγέα,αλλά ξέρω ποιός είναι ο αντιπρόσωπος στην Πτολεμαίδα.
Σε οποιοδηποτε καταλογο-περιοδικό βελτιώτικών προιόντων,θα τον έχει σίγουρα....

SokinRX8
7th March 2008, 01:25
Τι λετε για αυτην εδω???

http://www.imageshack.gr/files/u5azsu1rcg1x9k5h7696.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=u5azsu1rcg1x9k5h7696.jpg)

SokinRX8
7th March 2008, 01:26
και το αποτελεσμα
http://www.imageshack.gr/files/61xknhurx9mks8c0d3ft.jpeg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=61xknhurx9mks8c0d3ft.jpeg)

Dark
7th March 2008, 01:52
Μπα...