PDA

View Full Version : Φιλικά Ανοίγματα 3

Pages : 1 2 [3] 4

journalist
8th February 2010, 19:59
κυνηγα οτι σιχαμερο γερμανικο γαμπριατικο κουστουμι πετυχαινεις διπλα σου τωρα,,,,http://www.foundshit.com/pictures/photography/funny-wedding-photos-03.jpg

(να χει ομως και καμια νυφη μεσα)γιατι σε λιγες ημερες αλλαζεις μοτερ, και μετα για καμποσο καιρο.....θα κυνηγας μονο καμια γκομενα σε κανα παρκακι..http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://funny-stuff.audio4fun.com/images/funny-pictures/The-old-and-the-young.jpg&imgrefurl=http://www.make4fun.com/free-pictures.php%3Fpage%3Dplayboy-photos%26id%3D95&usg=__Bjewv03BUG4mg8q0N1UUq2N5B0U=&h=347&w=500&sz=48&hl=el&start=7&um=1&itbs=1&tbnid=T8uHToE3zJ6ELM:&tbnh=90&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dfunny%2Bplayboy%2Bphotos%26hl%3Del%26 um%3D1ahhhhhahhhhhahhhhhahhhhhahhhhh

journalist
8th February 2010, 20:04
Ο γαμπρος που τσωλιασες ηταν καπως ετσι?????http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_xwE0rBDpg1Y/SS6rOME9f0I/AAAAAAAACU4/0mUSWKsZWSQ/s400/tired-groom-funny-photo.jpg&imgrefurl=http://www.jokesphotos.com/2008/11/funny-tired-groom-photo.html&usg=__jJVFIX7Z1_py99Ww3pGkmzaVwX4=&h=289&w=400&sz=20&hl=el&start=6&um=1&itbs=1&tbnid=aBPoAgN546xhxM:&tbnh=90&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dfunny%2Bgroom%2Bphotos%26ndsp%3D18%26 hl%3Del%26sa%3DN%26um%3D1

Trx8iantafillos
8th February 2010, 20:47
τι φωτο ρε ειναι αυτες ? gdg67

triton
3rd March 2010, 21:22
πηγαινα με 120 και βλεπω στον καθρεφτη mercediko slk200 compressor αστραφτερο καινουριο να ερχεται με τουλαχιστον 180. κανω στην ακρη με περναει. ελα ομως που ειχα βγει βολτα για ανοιγμα και ξεκαπνισμα! με το που πιανω 190 τον φτανω, παταει κι αλλο να φυγει, εγω ειχα ακομα 4η, ανοιγω μεχρι 215, αλλαγη 5η και θα τον περναγα απο πανω. το λεω αυτο γιατι σταματησε να ανοιγει στα 225-228 (τερματισε?) και για 5 λεπτα περιπου τον πηγαινα κολλητα και ειχα την εντυπωση οτι το ρχ θα τραβαγε κι αλλο αν το πατουσα. δεν ειχα και αντισταση αερα βεβαια. συμπερασμα? ενα επιτυχες ξεκαπνισμα του renesis με τη βοηθεια του γερμανου ο οποιος απετυχε να εντυπωσιασει την κοπελια που ειχε συνοδηγο!

SPYROSN15
3rd March 2010, 21:26
....γιατι σταματησε να ανοιγει στα 225-228 (τερματισε?) ....

ναι. απλα ναι ..... και πολλα εβγαλε... το παλιο "ασκαγε" στα 205...

εσυ φανταζομαι εχεις το cosmo??

triton
3rd March 2010, 21:39
εσυ φανταζομαι εχεις το cosmo??
οχι challenge εχω. μεχρι 230 το χω παει, αλλα ευελπιστω να πιανει καμμια 10ρια χμ ακομα! allright

VENIAMIN PARALAKIS
3rd March 2010, 21:43
οχι challenge εχω. μεχρι 230 το χω παει, αλλα ευελπιστω να πιανει καμμια 10ρια χμ ακομα! allright

Mε το πρώτο μοτέρ έχω δεί 248 με το δεύτερο μοτέρ σε άνοιγμα με τον Δήμο(cosmo) είδα 246 και ήταν το πρώτο άνοιγμα με αυτό το μοτέρ.....

SPYROSN15
3rd March 2010, 21:46
αρχιζω να νιωθω μειονεκτικα... banned
τεσπα...
μην σας χαλαω αλλο το θεμα....

εμενα η 4η πιανει μεχρι 200χλμ... μονο

triton
3rd March 2010, 22:04
εμενα η 4η πιανει μεχρι 200χλμ... μονο
σου θυμιζω οτι ημουν πισω απο το slk..ακριβως πισω. αντισταση αερα ελαχιστη.

Mε το πρώτο μοτέρ έχω δεί 248 με το δεύτερο μοτέρ σε άνοιγμα με τον Δήμο(cosmo) είδα 246 και ήταν το πρώτο άνοιγμα με αυτό το μοτέρ.....

246?? 248???
1) ποσο κατηφορικη κληση ειχε ο δρομος?
2) ποση ωρα το παταγες?
3) αφου ειχες βγαλει τον κοφτη?
4) μηπως το 248 ηταν ενας απο τους λογους που αλλαξες μοτερ?allright

VENIAMIN PARALAKIS
3rd March 2010, 22:44
246?? 248???
1) ποσο κατηφορικη κληση ειχε ο δρομος?
2) ποση ωρα το παταγες?
3) αφου ειχες βγαλει τον κοφτη?
4) μηπως το 248 ηταν ενας απο τους λογους που αλλαξες μοτερ?allright

1.Στο πρώτο μοτέρ το άνοιγμα ήταν στην επιστροφή από Αθήνα πρί την Λάρισσα στις ευθείες.
Στο δεύτερο μοτέρ ήταν σε κατηφορικό δρόμο μεν αλλά όχι τόσο κατηφορικό ώστε να πώ ότι όντως αυτό είναι.
2.Στο πρώτο μοτέρ το πόδι θα έβγαινε στην πινακίδα.Δεν με ένοιαζε η κατανάλωση ούτε τίποτα άλλο πέρα από το να δώ το 250.Δυστυχώς δεν το κατάφερα ούτε μετά από πολλά Παοκτσήδικα μπινελίκια.
Στο δεύτερο μοτέρ και μετά από πολλά ευρό σε ότι μπορείς να φανταστείς το 246 ήρθε πολύ άνετα και αν δεν το λυπόμουν (πρώτο άνοιγμα για τελική ) θα το έπιανα το 250.Η λογική (νύχτα-κούραση-τσίπουρα-και πολλά άλλα) επικράτησε και συγκαρατήθηκα.
3.Στο πρώτο μοτέρ είχα κανονικά τον κόφτη.Το αμάξι είχε λιγότερο από 8.000 χιλιόμετρα και ήταν όσο μαμά όσο και στην βιτρίνα που μου έτρεχαν τα σάλια πρίν το αποκτήσω.
Στο δεύτερο μοτέρ ο κόφτης ήταν στις 9.000 αλλά μετά την συμμετοχή στην πίστα και τις πολλές παρατηρήσεις της χαμηλής τροφοδοσίας καυσίμου μετά τις 8.500 δεν το πήγα πάνω από τις 8.000 στροφές.
4.Σε καμία περίπτωση το μοτέρ δεν σπάει όταν είναι ζεστό και το ανοίγεις για να δείς τελική κάθε 5 ή 10 χιλιάδες χιλιόμετρα.Αν όμως το κάνεις 0-100 ή έχεις πετάξει ένα τσιμεντόλιθο στο γκάζι και χρησιμοποιείς τα υπόλοιπα δύο πεντάλ στην θέση του οδηγού,τότε οκ και ποδήλατο να έχεις θα μείνεις από αλυσίδα.

rxmaniac
3rd March 2010, 23:31
Εγω έχω δει αυτά.....
http://http://img402.imageshack.us/img402/811/dsc01225l.th.jpg (http://img402.imageshack.us/i/dsc01225l.jpg/)
πριν το χαμήλωμα

και 254 μετά το χαμήλωμα.
Τα μόνα που φοράω είναι φίλτρο-καταλύτη-τελικό
Α ξέχασα....challenge allright

rxmaniac
3rd March 2010, 23:33
Άλλη μια γιατί δε μπήκε η πρώτη φωτο

http://img402.imageshack.us/img402/811/dsc01225l.th.jpg (http://img402.imageshack.us/i/dsc01225l.jpg/)

Rx8_man
4th March 2010, 00:33
Triton, καλα τα slk200 τα χουμε για ψωμοτυρο...απο πανω τα περνας!
και εχω δει.. σε δρομο για Χαλκιδικη 246! ευθεια! ααα.. ναι μην ξεχασω, challenge ;)

GEOPAN
4th March 2010, 01:31
... εγω ειχα ακομα 4η, ανοιγω μεχρι 215, αλλαγη 5η ...

Να προσεχουμε λιγο τι γραφουμε...
Η 4η σε Challenge μαμά παει μεχρι 209...hello

Rx8_man
4th March 2010, 01:44

οτι εγραψε ο GEOPAN ...100%

triton
4th March 2010, 03:00

...χωρις αμαξι μπροστα του. να υπενθυμισω οτι ημουν ακριβως απο πισω του, το slk ετρωγε (σχεδον) ολη την αντισταση του αερα. δεν εχω αποδειξεις αλλα με το που πατησα συμπλεκτη εδειχνε 215.

Gillete 13b msp
5th March 2010, 15:35
Μέ αέρα ή χωρίς(sleepstreaming), το γρανάζωμα κιβωτίου κ η τελική σχέση μετάδοσης δεν αλλάζουν ρε παιδιά. Εκτός βέβαια κ αν φοράς χαμηλότερο προφίλ λάστιχα απτα εργοστασιακά? οπότε κ το κοντέρ σου θα κλέβει προς τα πάνω περισσότερο.

Terminator
31st March 2010, 23:29
Ένας ντόπιος μου χει φάει τ' αφτια να βάλουμε κόντρα απο στάση με το sFiroko του... Έχει το 1.4 TSi με τα 160 αλλά έχει βάλει λέει πρόγραμμα και το χει κάνει 190hp. Απ οτι ξέρω τα 1.4 TSi με first stage πάνε 210hp, οπότε κάπου εκεί τον κόβω να είναι. Επιμένει κιόλας και είναι σίγουρος οτι θα χάσω τόσο που θα φέρει και φίλο του με κάμερα!!!!
Πως το βλέπετε?
(1350kgr μου είπε το βάρος του)

georx8
1st April 2010, 00:50
Απο στάση και με καλή εκκίνηση πιστευω τον εχεις στο 400άρι.

ksofras
1st April 2010, 03:24
με καλή εκκίνηση στις 5500 τον έχεις και αλλαγές στους κόφτες βαθιά

όταν θα ακούσεις την 2αρα του θα φοβηθείς - αλλά μην πτοηθείς - δώστου

μισό αμάξι μπροστά

το έκανα και του έπεσαν τα αφτιά κάτω

του λέω έχω το 192 - τιιιιι? μου λέει - παραλίγο να το πουλήσει

Terminator
1st April 2010, 15:27
Για να δούμε...
βασικα το είπαμε για πλάκα στην αρχή και μετά πορώθηκε...
θα ενημερώσω πάντως!

ΗΛΙΑΣRX8
2nd April 2010, 01:17
εγω πιστευω οτι μεχρι τα 180 με 200 θα ειναι μπροστα σου για λιγο,μετα τα 215 θα τον περασεις!

jin kazama
2nd April 2010, 02:37
Δεν συνηθίζω να γράφω στο συγκεκριμένο θέμα...
Αλλά για ευνόητους λόγους θα κάνω μία προσπάθεια...

Σύμφωνα με τους 10 ιππότες του Μάγιστρου της Ρόδου...wizard

ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ
Εκκίνηση κοντά στον κόφτη και αλλαγή λίγο πριν αυτόν ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.

Termi θα σου πω κάτι για την κόντρα.
Η κόντρα είναι στοίχημα το στοίχημα είναι ιερό...γι αυτό μην το λυπηθείς αν χρειαστεί να τις καρφώσεις κάρφωστες και το πόδι στο γκάζι βιδωσέτο στο τέρμα και μην το σηκώνεις ποτέ...

alexis cosmo
2nd April 2010, 03:10
ακριβως ετσι.
ακου τον προφιτη

COSMAR
2nd April 2010, 15:53
το γκαζι θελει πατημα και η γκομενα κυνηγι ahhhhh

GEOPAN
3rd April 2010, 12:06
Απο στάση και με καλή εκκίνηση πιστευω τον εχεις στο 400άρι.

Συμφωνω απολυτα...εγω ειχα δοκιμασει με RS Oktavia5(200hp) του αδερφου μου,στην αρχη εφευγα μπροστα αλλα μετα την 3η μαζευε χαλαρα και εφευγε...

journalist
3rd April 2010, 13:42
Πηγαινα στην περαια θεσνικης για δουλεια, ειχα βαλει και το GPS μου για να βρω την οδο,,,και πηγαινα σαν κυριος επειδη μολις ειχα βαλει 20ευρω βενζινη. Μπανιζω απο τα δεξια ενα μαυρο κομπρεσσορ με βουλγαρικες πινακιδες, με οδηγο εναν ασβερκο 45αρη. να ερχεται καταπανω μουhello

Ερχεται μου κολλαει στο φαναρι,,,,,σαν την κοτα εγω,,,σαν την κοτα αυτος,,,επιταχυνα εγω,,,τα ιδια αυτος...... - Λεω απο μεσα μου,,,ασε με ρε διαολε να αγιασω,,για δουλεια παω!!!!!anxious

Τραβιεμαι δεξια να περασει, και ερχεται δεξια και μου αναβει τα φωτα!!!!!!!!!!!!!!!dukes

ΕΕΕ, η υπομονη εχει και τα ορια της!!!!!!!!ninja

POWERSLAVE μουσικη, και εγινα μαλλια κουβαρια. Αρχιζω τους κοφτες, ουρλιαζει το μωροοοο, και ο ασβερκος αγκωμαχουσε να φτασει τον Steve Harris των Maiden. Φαινεται του αρεσε το τραγουδιdancing

Εγω ημουν περαια και ο αλλος ακομα ηταν στροφη για επανωμη!!!!Αει σηχτηρ,,,γεμισαμε γαμπρους!!!!pussycat

ΥΓ. Στην περαια ξαναεβαλα βενζινη για τον γυρισμοcrying

alexis cosmo
3rd April 2010, 14:38
βλεπω να μην το πατας για τους επομενους 3 μηνες.

Trx8iantafillos
3rd April 2010, 15:06
δεν ντρεπεσαι ρε ρεμαλι αγιες μερες να κλεβεις εκκλησιες ??? banned

journalist
3rd April 2010, 15:10
Ε ειμαι kangoyras ωρες ωρες

geox
3rd April 2010, 16:34
^kangoyras εσυ ο απο πανω......φερε πισω τα κλεμενα....φορας τα ledακια μου you know allright

very angry

COSMAR
3rd April 2010, 19:07
τι χαλι και αυτο κουτσοι στραβοι ψευτοτουρμπατοι οταν δουν 8αρι ζαλιζονται και οταν τους πατησει κιολας ε τοτε αμα τους παρεις την πιεση εχουν 800 axaxaxaxaxaxa καλα κανουμε λοιπον και αυτους που μπορουμε τους παταμεεεεεεεεε dancinggdg67

georx8
3rd April 2010, 21:45
Τώρα αυτό δεν ξέρω αν επρεπε να το γράψω εδώ η στα ασχημα περιστατικά αλλά κατα τη διαρκεια μιας κοντρας με clk που με κολλούσε κατεβάζω μιά Τρίτη και για κακη μου τυχη εγινε την ωρα που περνουσα πανω απο ενα σαμαράκι που εκανε ο δρομος και με πετάει το κώλο και αρχίζω να πηγαινω με τις μπάντες ετοιμος για να αγοράσω οικοπεδο.Ευτυχώς το κράτησα το αμάξι στο δρόμο αλλά ταυτόχρονα απο το πέταγμα που εκανα στο σαμαράκι πατινάρισε ο δισκος και εφτασαν οι στροφές μέχρι 8.600.
για να μη δειξω οτι κοντεψα να το χασω το αμάξι συνεχισα και κέρασα την clk ενα τσαγάκι και ισως και λιγο καρκίνο απο το δισκο που πλέον πιστευω οτι με πάει δε με πάει στη Φλώρινα.
Κρίμα μετα απο 103.000 χλμ ο δισκος μου να πάει τοσο αδοξα.

journalist
3rd April 2010, 22:34
Δεν πειραζει Γιωργο....και αν φορουσε και καμια DOTZ η ACE ασηκωτη!!!!!!!

ΧΑΛΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙbravo

ο,τι κομπλεξικο βλεπουμε .....βουρ στον πατσα....shouter

Εχει δικιο ο Cosmarrallyeman

Trx8iantafillos
4th April 2010, 01:58
Τώρα αυτό δεν ξέρω αν επρεπε να το γράψω εδώ η στα ασχημα περιστατικά αλλά κατα τη διαρκεια μιας κοντρας με clk που με κολλούσε κατεβάζω μιά Τρίτη και για κακη μου τυχη εγινε την ωρα που περνουσα πανω απο ενα σαμαράκι που εκανε ο δρομος και με πετάει το κώλο και αρχίζω να πηγαινω με τις μπάντες ετοιμος για να αγοράσω οικοπεδο.Ευτυχώς το κράτησα το αμάξι στο δρόμο αλλά ταυτόχρονα απο το πέταγμα που εκανα στο σαμαράκι πατινάρισε ο δισκος και εφτασαν οι στροφές μέχρι 8.600.
για να μη δειξω οτι κοντεψα να το χασω το αμάξι συνεχισα και κέρασα την clk ενα τσαγάκι και ισως και λιγο καρκίνο απο το δισκο που πλέον πιστευω οτι με πάει δε με πάει στη Φλώρινα.
Κρίμα μετα απο 103.000 χλμ ο δισκος μου να πάει τοσο αδοξα.

Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ

Aloperidin
4th April 2010, 10:13
στο Cosmos υπάρχει μέρος όπου ανενόχλητοι μπορούμε να δοκιμάσουμε τις εκκινήσεις μας. Δεν πιστεύω πως όλοι μας έχουμε τον τέλειο χειρισμό .... είναι καλό σχολείο :))))
floraki

alexis cosmo
5th April 2010, 14:55
τι αλλο θα βρεις ρε Αγγελε...

gemp100
5th April 2010, 22:41
Κανω την ανασταση μου κυριος και αφου τρωω την μαγειριτσα μου και ετοιμαζομαι ο γαμπρος παιρνω το καλογυαλισμενο 8αρι μου να παω για τις γνωστες καταναλωσεις οινοπνευματων που οι μερες απαιτουν.Καθως λοιπον πιανω την φρατζη βλεπω κολημενο στον πισω προφυλακτηρα ενα LEXUS IS200 με τερμα μουσικη και κρυομενο.Καθεται διπλα μου στο πρωτο φαναρι βουμ βουμ τσσαφ τσουφ και κακο αναβει μαλιοκουβαρα ο δικος σου.Δευτερο φαναρι τα ιδια ασε με βρε αγορι μου μερες που ειναι σκεφτομαι..3ο φαναρι εχουμε βγει ηδη βουλιαγμενης διπλα μου παλι ε εσυ δεν τρωγεσαι με τπτ dsc off 5500 σαλ 1η στο κιβωτιο αναβει πρασινο ξεκιναμε 1η 2α 3η μπροστα ενα αμαξι η 8αρα.Κοκκινο παλι και εκει που ετοιμαζομαι παλι μου βγαζει φλας δεξι και φευγει εεεεεεε ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!

jin kazama
6th April 2010, 00:54
Άντε και του χρόνου...

alexis cosmo
6th April 2010, 01:04
παντα ετσι κανουν τα καγκουρια

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ
6th April 2010, 01:17
.....................Κρίμα μετα απο 103.000 χλμ ο δισκος μου να πάει τοσο αδοξα.

Φίλε ο δικός μου πήγε 134.000 χλμ.

alexis cosmo
6th April 2010, 01:27
και με πολλες μπαντες..................

journalist
27th May 2010, 12:33
Χθες αφηνοντας την κοπελα σπιτι, μετα την συναντηση με τα αλανια του rx8 club, ειπα να γυρισω τεμπελιαζωντας ...λαου λαου και να απολαυσω την διαδρομη της επιστροφης...
Τοτε ηταν, λιγο πριν την στροφη περιφερειακου - φοινικα, στο φαναρι, που 2 γαμπροι σε ενα bmw Ζ4, 2.5κ.εκ , με ανοιχτη την οροφη ηρθαν και κολλησαν διπλα μου και ψιλοκοιτουσαν ειρωνικα τον γκρι Ιαπωνα μου, περιμενοντας να αναψει πρασινο. Στριβοντας για περιφερειακο μπαινει με drift μπροστα μου και αρχιζουν και δινει η παντοφλα με τους 2 γαμπρους πανω!!!
Ξεκιναω αμεσως την 1η, και κουμπωνω 2ρα και 3η κοφτες.......κοντευω να περασω πανω απο τα γαμπριατικα κεφαλια τους , τα xenon εχουν κολλησει στο πορτπαγκαζ του, τραβιεται αμεσως δεξια, τον περναω και παει για κατι του τυχη να κυνηγησει τον Ιαπωνα που χλευαζε, αδοξα και τζαμπα ομως!!!!Ειχε φτασει Ο ιαπωνας καπου στην μαλακοπη, και ο 2κεφαλος γαμπρος ηταν καπου στην πυλαια, μυριζοντας λαδια και elin βενζινη!!!!

ΥΓ. Καλη τσαρκα στην επομενη γκομενο-βολτα σας, και αλλη φορα......Δεν χαμογελαμε ειρωνικα βλεποντας 8αρι οταν το παιζουμε γαμπροι, ουτε περιμενουμε να αναψει πρασινο διπλα του - περιμενουμε πισωωωω του!!!!

jin kazama
27th May 2010, 13:36
^ Ο δικαστής του περιφερειακού...

Nikos_Rx
27th May 2010, 14:12
Χθες αφηνοντας την κοπελα σπιτι, μετα την συναντηση με τα αλανια του rx8 club, ειπα να γυρισω τεμπελιαζωντας ...λαου λαου και να απολαυσω την διαδρομη της επιστροφης...
Τοτε ηταν, λιγο πριν την στροφη περιφερειακου - φοινικα, στο φαναρι, που 2 γαμπροι σε ενα bmw Ζ4, 2.5κ.εκ , με ανοιχτη την οροφη ηρθαν και κολλησαν διπλα μου και ψιλοκοιτουσαν ειρωνικα τον γκρι Ιαπωνα μου, περιμενοντας να αναψει πρασινο. Στριβοντας για περιφερειακο μπαινει με drift μπροστα μου και αρχιζουν και δινει η παντοφλα με τους 2 γαμπρους πανω!!!
Ξεκιναω αμεσως την 1η, και κουμπωνω 2ρα και 3η κοφτες.......κοντευω να περασω πανω απο τα γαμπριατικα κεφαλια τους , τα xenon εχουν κολλησει στο πορτπαγκαζ του, τραβιεται αμεσως δεξια, τον περναω και παει για κατι του τυχη να κυνηγησει τον Ιαπωνα που χλευαζε, αδοξα και τζαμπα ομως!!!!Ειχε φτασει Ο ιαπωνας καπου στην μαλακοπη, και ο 2κεφαλος γαμπρος ηταν καπου στην πυλαια, μυριζοντας λαδια και elin βενζινη!!!!

ΥΓ. Καλη τσαρκα στην επομενη γκομενο-βολτα σας, και αλλη φορα......Δεν χαμογελαμε ειρωνικα βλεποντας 8αρι οταν το παιζουμε γαμπροι, ουτε περιμενουμε να αναψει πρασινο διπλα του - περιμενουμε πισωωωω του!!!!

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!!

Trx8iantafillos
27th May 2010, 14:19

ετσι motherfucker...μην τους αφηνεις να παιρνουν ανασα pussycat

VERSUS4582
27th May 2010, 14:52

Τελεια περιγραφή!!!ΜΟυ θυμισες Χαρρυ Κλυν οταν εκανε τον Βασίλη στον περιφερειακο!!!!ahhhhhahhhhhahhhhhahhh hhahhhhhahhhhh

red runer
27th May 2010, 15:20
χλαααααατς

COSMAR
27th May 2010, 15:49
χθες μετα την συναντηση με τα ρεμαλια που λεει και ο αντι και αφου ειχαμε περασει καμια 10αρια 8αρια βολτουλα απο το ολυμπιακο χωριο (που γινοταν το αδιαχωρητο) γυριζαμε με τον κυριο γραμματεα προς τα σπιτια αφου πιασαμε την καβαλας ενα passat ηθελε κατι τσιλιμπικουατρε αλλα καπου στη μεση το μετανιωσε συνεχιζουμε για το σπιτι και μπαινει αναμεσα στις σαυρες προκλητικα ενα tigra που ηταν και κρυωμενο αρχιζουμε με ενα ψιλοανοιγματακι καλυτερη εκκινηση το γερμανακι μπροστα στο επομενο φαναρι στη μεση ο αδολφος δεξια αριστερα του οι καμικαζι ετοιμοι για banzai πρασινο και το μονο που ειδε στην αλλαγη δευτερας το μεγαλο σημα του ιαπωνα στο πισω μερος στο επομενο φαναρι εκανε επιτοπια και την εκανε με ελαφρα πηδηματακια για αλλου

lampros
27th May 2010, 16:47
^ Ο δικαστής του περιφερειακού...

o δικαστης του ανωτατου περιφερειακου δικαστηριου της μακεδονιαςgdg67

ΕΥΓΕ!!!bravo

VERSUS4582
27th May 2010, 17:30
χλαααααατς

Δεν γεννηθηκε ο ανθρωπος που θα περάσει τον Βασιλη !!!gdg67
Στην προκειμενη τον Journalist και Cosmar..Πολυ ωραίες περιγραφές ρε παιδια gdg67 gdg67

neokosmi
27th May 2010, 17:53
Δεν γεννηθηκε ο ανθρωπος που θα περάσει τον Βασιλη !!!gdg67
Στην προκειμενη τον Journalist και Cosmar..Πολυ ωραίες περιγραφές ρε παιδια gdg67 gdg67

qzFdLA8VGJY
axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa
ahhhhh ahhhhh ahhhhh ahhhhh

journalist
27th May 2010, 18:47
qzFdLA8VGJY
axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa
ahhhhh ahhhhh ahhhhh ahhhhh

Σαν τον Χαρρυ Κλυν αντιδρασαμε...axaxaxaxaxaxagdg67dancing ......ΘΟΛΩΣΑΜΕ και τους επαναφεραμε στη ταξη στους γαμπρουςbanned

COSMAR
28th May 2010, 00:04
ahhhhhaxaxaxaxaxaxaτο ΠΕΤΡΩΜΕΝΟ φυγη αδυνατο βασιλης the king of the road

alexis cosmo
28th May 2010, 01:45
ρε συ journalist τελικα η κυρα διαλεξε τι μπιντε θα βαλει στο αυθαιρετο;;;;;;;;

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχα.........χα

journalist
28th May 2010, 02:09
ρε συ journalist τελικα η κυρα διαλεξε τι μπιντε θα βαλει στο αυθερετο;;;;;;;;

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχαχα.........χα

Σκεψου να ειχα και διπλωμα ο φουστηςςςςςςςςςςςςςςς ahhhhh axaxaxaxaxaxa dancing floraki

Ανεπαναληπτο βιντεοοοοοοοοοοοοο

lampros
28th May 2010, 16:30
cryingcryingcryingcrying
cryingΜπορειτε την αλλη φορα να βαλετε μονο το ηχητικο χωρις το βιντεο?crying
cryingcryingcryingcrying

neokosmi
28th May 2010, 16:44
Για προσεχετε ολοι οι "γρηγοροι" που συμμετεχετε σε ανοιγματα.
Safety first.

Στο στόχαστρο τα λιμανάκια

"Κοντράκιδες" της παραλιακής βρέθηκαν χθες τα ξημερώματα στο στόχαστρο ανδρών της Τροχαίας Αττικής.
Σε επιχείρηση που πραγματοποιήθηκε στην παραλιακή λεωφόρο Αθηνών - Σουνίου και τη λεωφόρο Βουλιαγμένης συνελήφθησαν τρία άτομα καθώς διαπιστώθηκε ότι δεν διέθεταν άδεια οδήγησης ή ασφαλιστήρια συμβόλαια ενώ αντιμετωπίζουν κατηγορία για διατάραξη ασφάλειας συγκοινωνιών.
Για παρόμοια αδικήματα επιβλήθηκαν δεκάδες πρόστιμα σε οδηγούς που συμμετείχαν σε κόντρες στα γνωστά λιμανάκια και βούτα.
Βεβαιώθηκαν 9 παραβάσεις σε βαθμό πλημμελήματος, επιβλήθηκαν 253 διοικητικά πρόστιμα, αφαιρέθηκαν 46 διπλώματα οδήγησης και 32 άδειες κυκλοφορίας, ενώ...
αστυνομικοί προχώρησαν στην κατάσχεση μίας μοτοσικλέτας.
Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

Πηγή: http://www.enimerwsi.com/2010/05/blog-post_7238.html Μαρίνα Χατζηδημητρίου

georx8
28th May 2010, 16:52
φυλακή στους ευθειάκηδες.Ανίκανοι ανθρωποι ειναι ετσι κι αλλιώς
gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67

COSMAR
28th May 2010, 16:53
Για προσεχετε ολοι οι "γρηγοροι" που συμμετεχετε σε ανοιγματα.
Safety first.

Στο στόχαστρο τα λιμανάκια

"Κοντράκιδες" της παραλιακής βρέθηκαν χθες τα ξημερώματα στο στόχαστρο ανδρών της Τροχαίας Αττικής.
Σε επιχείρηση που πραγματοποιήθηκε στην παραλιακή λεωφόρο Αθηνών - Σουνίου και τη λεωφόρο Βουλιαγμένης συνελήφθησαν τρία άτομα καθώς διαπιστώθηκε ότι δεν διέθεταν άδεια οδήγησης ή ασφαλιστήρια συμβόλαια ενώ αντιμετωπίζουν κατηγορία για διατάραξη ασφάλειας συγκοινωνιών.
Για παρόμοια αδικήματα επιβλήθηκαν δεκάδες πρόστιμα σε οδηγούς που συμμετείχαν σε κόντρες στα γνωστά λιμανάκια και βούτα.
Βεβαιώθηκαν 9 παραβάσεις σε βαθμό πλημμελήματος, επιβλήθηκαν 253 διοικητικά πρόστιμα, αφαιρέθηκαν 46 διπλώματα οδήγησης και 32 άδειες κυκλοφορίας, ενώ...
αστυνομικοί προχώρησαν στην κατάσχεση μίας μοτοσικλέτας.
Οι συλληφθέντες οδηγήθηκαν στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

Πηγή: http://www.enimerwsi.com/2010/05/blog-post_7238.html Μαρίνα Χατζηδημητρίου

αυτο διαβασε ο Λαμπρος και εκανε την συναντηση της δευτερας στα λιμανακιαpoliceman policeman

ΗΛΙΑΣRX8
28th May 2010, 17:02
εμας δεν μας απασχολει ειμαστε ΚΥΡΙΟΙ... ετσι κι αλλιως
παμε miam miam και bye bye

lampros
28th May 2010, 17:30
και η παναγ
εμεις θα παμε ΑΒ

Aloperidin
28th May 2010, 19:30
... εμένα με απασχολεί.....

anxious

COSMAR
29th May 2010, 02:32
... εμένα με απασχολεί.....

anxious

εσενα ρε καρνταση γιατι σε απασχολει?????????? gdg67

Aloperidin
29th May 2010, 03:47

... δεν είμαι "κύριος" βρε φίλε....
anxiousanxious

neokosmi
29th May 2010, 12:48

Ας πουμε οτι το ESP του αγγελου εχει μια μονιμη δυσλειτουργεια που η opel ακομα δεν εχει βρει την απαντηση γιατι...axaxaxaxaxaxa

Ετσι το παιδι ταλαιπωρειτε αφανταστα καθε φορα που βγαινει στο δρομο gdg67

Δεν μπορει να κρατησει το αμαξι του σε μια ευθεια.

Κουραγιο Αγγελε, θα βρεθει και για σενα μια λυση...gdg67gdg67gdg67

GEOPAN
29th May 2010, 13:17
φυλακή στους ευθειάκηδες.Ανίκανοι ανθρωποι ειναι ετσι κι αλλιώς
gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67

Παρτε και ενα παραδειγμα ανικανων....allright
(..στο 02:26 δειτε πως φρεναρει η Veyron...)
WVJPVeU-Z0c&feature=channel

alexis cosmo
29th May 2010, 21:58
τι κανει το αεροπλανο ρεεεεεεε.

journalist φαντασου ποση βενζινι καψανε αυτοι.

χαχαχαχα

xRace88
29th May 2010, 22:31
Λέλο έλα μπανάνα μπανάνα......
allrightallright

iliasbak
29th May 2010, 22:35
ρε τους Ρώσους , μπράβο εξέλιξη! Και να φανταστείτε πριν καμιά εικοσαριά χρόνια κάνανε κόντρες με yugo kai lada . Ρε τι κάνει ο σοσιαλισμός !

xRace88
29th May 2010, 22:53
Ο κουμουνισμός θέλεις να πεις...

jin kazama
29th May 2010, 23:22
Ο καπιταλιστικός κομουνισμός θέλεις να πεις...

lampros
30th May 2010, 12:57
ayta δεν ειναι τιποτα που ειναι ο αρθουρος να μας δωσει το σωστο το λινκ το προστυχο

lampros
30th May 2010, 14:12
moscow unlim 500+
dragtimes.info
http://www.youtube.com/watch?v=YmTu9OKBvoo&feature=related
ΟΤΙ ΘΕΣ!

alexis cosmo
30th May 2010, 16:32
μπορω να πω ηταν γρηγοροι.

χαχαχα

The Ace
31st May 2010, 01:19
moscow unlim 500+
dragtimes.info
http://www.youtube.com/watch?v=YmTu9OKBvoo&feature=related
ΟΤΙ ΘΕΣ!

Είναι άσχετο το video στο συγκεκριμένο thread....Παρακαλώ τα videos στο κατάλληλο σημείο....

...και στο κάτω-κάτω, γιατί να θέλω να δω καμιά 10αρια 25χρονα μ@λ@κισμένα, που ο κλέφτης/δολοφόνος/απατεώνας πατέρας τους τους πήρε ένα τουτού για να κάνουν τις ηλιθιότητές τους ?!?!

vasilis23
31st May 2010, 12:55
βλεπω μια δοση ζηλιας φιλε μου!!!!που ξερεις εσυ οτι ο πατερας τους ειναι δολοφονος απατεωνας και κλεφτης???α ρε οσα δν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!!!!

The Ace
31st May 2010, 13:05
βλεπω μια δοση ζηλιας φιλε μου!!!!που ξερεις εσυ οτι ο πατερας τους ειναι δολοφονος απατεωνας και κλεφτης???α ρε οσα δν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!!!!

Δεν γίνεται καν να ξεκινήσω να σου λέω πόσο άσχετο, λάθος και προσβλητικό είναι το σχόλιό σου, δεν με ξέρεις προσωπικά, οπότε απλώς τρως μια προειδοποίηση....ξέρεις τι γίνεται στις τρεις υποθέτω....

25χρονοι με αυτοκίνητα των 300, 400 και 500Κ ευρώ......χμμμμμ, κάτσε να σκεφτώ, πως μπορεί να τα αγόρασαν ? Ποδοσφαιριστές ρώσοι που να παίζουν στη Μίλαν, την Ιντερ και την Μάντσεστερ δεν είναι, τους ξέρω. Τενίστες δεν είναι, μπάσκετ δεν παίζουν γιατί είναι κοντοί (ούτε ανήκουν στην CSKA), και κανένας από αυτούς δεν έχει φτιάξει το YouTube, τo Facebook και το Twitter.

Τι μας μένει ? Ο μπαμπάς.....που λαμβάνοντας υπόψη τη χώρα καταγωγής και τα αυτοκίνητα (δλδ το κόστος), δεν μπορεί να τους τα έδωσε γιατί αποφοίτησαν με άριστα από το πανεπιστήμιο.....

Να το πάμε παρακάτω ή φτάνει μέχρι εδώ ?

georx8
31st May 2010, 15:26

Θα μπορούσες να αποφύγεις τα ειρωνικά σχόλια φίλε μου.Δεν σου έκανε κανεις προσωπικη επίθεση.Αν διαφωνείς με κάτι απλά διατύπωσε την άποψή σου.Τα άλλα ειναι περιττά.

neokosmi
31st May 2010, 16:48
Προσωπικα δεν ζηλευω καθόλου εναν που εχει ενα αμαξι-πυραυλο και το εκτοξευει στην ευθεια.
Παντα θα υπαρχει καποιος γρηγοροτερος απο αυτον και ποτε δε θα μενει ευχαριστημενος.
Αυτος μαλλον πρεπει να ζηλευει εμενα που καθε φορα που βγαινω απο το ταπεινο challenge μου στην πιστα νιωθω
''Γιαννης, the king of the road'' και ας με περασουν ολοι.
axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa axaxaxaxaxaxa

The Ace
31st May 2010, 17:25
Προσωπικα δεν ζηλευω καθόλου εναν που εχει ενα αμαξι-πυραυλο και το εκτοξευει στην ευθεια....

Ακριβώς, δεν τίθεται θέμα ζήλιας, δεν είμαστε 15χρονα κοριτσάκια (ή και 35χρονιες "κοριτσοκοπέλες", το ίδιο κάνει για τις γυναίκες). Αλλά επειδή εμένα κανένας δεν μου χάρισε τίποτα, και ο πατέρας μου κάποτε απλώς τσόνταρε κάτι για να -μην- πάρω τελικά το 106XS (για Rallye δεν έφταναν τα οικονομικά μου), θεωρώ ότι έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να βλέπω τέτοιου είδους videos...

Θα ήθελα να έχω μια Gallardo ή μια 911Τ ή μια 430 MONO αν τα αγόραζα και κάτεχα με ίδιες δυνάμεις....και ο νοών νοείτο....

COSMAR
31st May 2010, 18:49
καλα τα λες Αντωνη αλλα και δωρο να μου εκανε καποιος τα παραπανω που αναφερεις δεν θα με χαλαγε καθολου μα καθολου χαχαχα

ΥΓ ακομα και η πεθερα μου να μου το εκανε καλοδεχουμενο θα ηταν χαχαχα

The Ace
31st May 2010, 19:05
καλα τα λες Αντωνη αλλα και δωρο να μου εκανε καποιος τα παραπανω που αναφερεις δεν θα με χαλαγε καθολου μα καθολου χαχαχα

ΥΓ ακομα και η πεθερα μου να μου το εκανε καλοδεχουμενο θα ηταν χαχαχα

Μια βόλτα μέχρι το Σούνιο και πίσω με μια Gallardo κοστίζει περίπου 80-100€ σε βενζίνη. Αν τύχει και το ακουμπήσεις πουθενά δεν γλυτώνεις με κάτω από 2Κ, ενώ δεν χρειάζεται καν να μιλήσω για ανταλλακτικά.....

Πως λοιπόν θα έκανες το οτιδήποτε αν δεν μπορούσες να το αντέξεις οικονομικά ?

Δεν αναφέρομαι σε κανέναν εδώ μέσα, αλλά δυστυχώς το παραπάνω είναι που αγνόησαν πολλοί Έλληνες και έχουν φτάσει στα όρια της οικονομικής εξαθλίωσης....

OxygeN
31st May 2010, 21:43
Μια βόλτα μέχρι το Σούνιο και πίσω με μια Gallardo κοστίζει περίπου 80-100€ σε βενζίνη. Αν τύχει και το ακουμπήσεις πουθενά δεν γλυτώνεις με κάτω από 2Κ, ενώ δεν χρειάζεται καν να μιλήσω για ανταλλακτικά.....

Πως λοιπόν θα έκανες το οτιδήποτε αν δεν μπορούσες να το αντέξεις οικονομικά ?

Δεν αναφέρομαι σε κανέναν εδώ μέσα, αλλά δυστυχώς το παραπάνω είναι που αγνόησαν πολλοί Έλληνες και έχουν φτάσει στα όρια της οικονομικής εξαθλίωσης....

Ολοσωστος!
Με μια μικρη παρεμβολη αν και εχουμε βγει εκτος θεματος..
Βγήκα το Σαββατο σε γνωστο club με εισοδο 15ε(ελεος) και εκτος του οτι γίνεται το αδιαχορητο βλεπω κατι τυπους με Panamera,Hummer,Reventon δεν συζηταω καν περι "M",Cayman και Merc..
και είμαι βέβαιος οτι έχουν κατι υπαλληλους που εκμεταλλευόμενοι το ορο Κρισή τους πληρώνουν με 700ε-900ε.. και αυτοί κυκλοφορούν με Αυτοκινητα 200.000ε..

alexis cosmo
31st May 2010, 22:05
δυστιχος ετσι ειναι φιλε μου.
ξερω ατομα που εχουν αμαξαρες.μιλαμε για πολλες χιλιαδες ευρω σε αγορα και βελτιωση
αλλα ειναι με τα λεφτα του μπαμπα τους γιατι ειναι τεμπελοσκυλα και ολη την μερα καθονται και τρωνε τα ετοιμα.
μου την δινει που τα εχουν ολα στα χερια τους και δεν κανουν τιποτα αλλο απτο να τα τρωνε. γιαυτο τρελενομαι.
υπαρχουν ομως και ατομα που γ@μιθικαν απο μικροι καναν μια εταιρια φαγαν τα χρονια τους στα σκατα και στα 50+ πηραν το εργαλειο που γουσταραν.
αυτους τους βγαζω το καπελο.
τα μ@λακισμενα με ferrari στα 25 τους ειναι χαραμοφαιδες.

OxygeN
31st May 2010, 22:20
Eνα τελευταίο από μένα
Στην δουλεία έτρωγα πολυ κράξιμο για το rx8..
τους έλεγα οτι το πήρα μτχ και οτι αυτην την στιγμή πουλιόνται και με 12000ε..
Ενω σε ένα φιλαράκι που έχει ένα Gtc 1.6Τ Full Εxtra το είχε πάρει 25000ε δεν του έλεγαν τίποτα..
Αυτό είναι φθόνος και ζήλια..
αυτό που λέμε όμως είναι DαVατζιλικi..

Chris
11th June 2010, 15:29
Φιλικο ανοιγματακι με γνωστο πιλοτο αλλα τελικα..ετη φωτος μακρυα!!!

georx8
11th June 2010, 15:38
Οπότε ας κάνω πάλι το συνήγορο του διαβόλου εγώ.
Το ρχ8 αποδεδειγμένα δε πατούσε.
Πρόσωπα και καταστάσεις απλά δεν με ενδιαφέρουν.Αν τώρα το εγραψες μονο και μόνο για καζούρα προς το συγκεκριμένο άτομο να σε πληροφορήσω οτι τις αψιμαχίες και τα μαλώματα τα έχουμε ξεπεράσει εδω και πολύ καιρό και δεν θέλουμε να τα ξαναρχίσουμε.
Πάντα φιλικά
Γιώργος.

Chris
11th June 2010, 15:51
Φιλε Γιωργο απο χτες εισαι λιγο επιθετικος μαζι μου χωρις λογο.Δν σε ξερω δν με ξερεις υποφερω υποφερεις που λεει και το τραγουδι.Ουτε τσακωνομαι με καποιον και σαν μελος απο το 2004 στο κλαμπ εχω πιστευω δικαιωματα να μιλαω μιας και γω εχω βαλει ενα λιθαρακι.
Το αυτοκινητο που πρεσβευεις για μενα ειναι οτι καλλιτερο και το διατυμπανιζω ΑΚΟΜΑ.(αν δν εκαιγε)
Δυστυχως στην ζωη υπαρχουν και πιο γρηγοροι και καλλιτεροι απο μας οποτε πρεπει να το δεχομαστε και να μην προβαλλουμε δικαιολογιες και χαζομαρες αφου το προκαλεις (μιλαω για το συγκεκριμενο ανοιγμα).Αν εσυ αυτο το θεωρεις μαλωματα τοτε δν μπορω παρα να κανω κατι για αυτο, διοτι ορισμενα πραγματα ειναι ΑΠΛΑ ξεκαθαρα.

george123
11th June 2010, 15:59
Φίλε έχεις ρχ και μας λές για άνοιγμα??? ή ήρθες να μας πεις ότι πάτησες ρχ??? για να καταλάβω.....

Chris
11th June 2010, 16:02
Ειχα ΡΧ8 challenge αλλα τωρα πια δν ειμαι κατοχος αλλα φιλος. Ετυχε να ανοιξω προχτες και απλα απορρησα διοτι οταν εγω το οδηγουσα εραβα και κερναγα τσαγια (οχι παντα) και απλα εκανα μια αναφορα να δω ποιος ηταν..και αρχισε επιθεση χωρις λογο.

georx8
11th June 2010, 16:04
Δεν ειμαι καθόλου επιθετικός μαζί σου και ουτε εχω τιποτα προσωπικό μαζί σου.Απλά διαφωνώ σ'αυτό που λές αυτό ειναι όλο.
Ειναι δεδομένο οτι ενα αυτοκίνητο που μόλις εχει αλλάξει δισκόπλακες και τακάκια δεν γίνεται να βάζει κόντρες ειδικά στις στροφές 1ον γιατί ολοι ξέρουν οτι θέλουν στρώσιμο και 2ον γιατι εκ των πραγμάτων το αμάξι δεν φρενάρει.
Εβαλες κόντρα δηλαδή με ενα αμάξι που εκ των πραγμάτων δεν μπορούσε να πάει πάνω απο το 60% των δυνατοτήτων του.

Και μιάς που βλέπω το sokin ενεργοποιημένο πάλι ας τον κάνω κι εγώ λίγο καζούρα.
Νίκο μας υποσχέθηκες αξιόμαχα BMW στη πίστα αλλά πάλι μποτιλιάρισμα κάνανε τα Βαυαρικά πυρότουβλα.gdg67gdg67gdg67gdg67
Νομίζω οτι η BMW τελείωσε απο μοντέλα.Εκτός αν την επόμενη φορά μας στείλεις F1gdg67gdg67

Chris
11th June 2010, 16:09
Γιωργαρε χαιρομαι που τουλαχιστον δν εισαι κολλημενος οπως καποιοι αλλοι...Το θεμα ειναι οτι εγω δν προκαλεσα ουτε ξεκινησα τσιτα ουτε εκανα σφηνες κλπ.
Οταν εχεις προβλημα απλα δν προκαλεις και δν κοντραρεις..κατσε δξ ηρεμα και ολα καλα Αλλα να προκαλεις να τσιτωνεις να τρως ηττα και μετα να λες παπαρολογιες...δν ειναι σωστο!!!

georx8
11th June 2010, 16:21
Σε αυτο εχεις δίκιο.Μπορει να σε πέρασε για 316 η να θεωρούσε οτι πάει στις συγκεκριμένες στροφές τοσο καλά που θα σε περνούσε χωρίς ιδιαιτερη προσπάθεια.

Chris
11th June 2010, 16:26
Δν νομιζω ρε φιλε για 316ι διοτι ερχομασταν μαζι μεσω Βαρης για Βαρκιζα(τι σου λεω τωρα)και ηταν πισω μου, οποτε ειδε τα διακριτικα μου...Απλα τσιτωσε προκαλεσε και τελικα μας βριζει κιολας...

neokosmi
11th June 2010, 16:49
Chris, σε παρακαλω κανε μια περιγραφη του ανοιγματος και για οσους δεν ξερουν. Γιατι πολλοι χρηστες σας βλεπουν να μιλατε στον αερα χωρις να καταλαβαινουν.

Dimitris_Karathanos
11th June 2010, 16:53
Επειδή έχω διαβάσει την ιστορία που γράφει ο Chris δεν συμφωνώ απολύτως με αυτά που λέει ο φίλος μας ο Chris. Τώρα δεν ξέρω μπορεί και ο pilot να γράφει ψέματα αλλά δεν παρατήρησα στο forum τον pilot να βρίζει τον Chris. Ίσως να μην αντιλήφθηκα σωστά τα υπονοούμενα του pilot αλλά βρισιά δεν είδα.

Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί να υπάρχει τόση φαγωμάρα και επιμονή από τον Chris που έχει bmw να γράψει στο forum που ασχολείται με RX-8. Τα πράγματα αρχίζουν μόλις ο Chris γράφει «Δυστυχως απο τους παντες και απο παντου!!! Να παιξω θελω καμια φορα και τυγχανω σε ολους τους αμπαλους!!!»

Δηλαδή ένας ιδιοκτήτης BMW 330 που είναι σαφώς γρηγορότερο από ένα challenge και cosmo postarei σε ένα forum για RX-8 ότι τυχαίνει σε άμπαλους ιδιοκτήτες RX-8 ?

Φανταστείτε να μπω εγώ σε ένα forum για BMW και να γράψω ότι πέρασα ένα 316 BMW και ότι ο ιδιοκτήτης ήταν άμπαλος. Και φυσικά ο ιδιοκτήτης να είναι admin του forum.

Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος αλλά εγώ αυτά είδα, αυτά σας γράφω

Chris δεν ξέρω τα πράγματα πως έγιναν και ενδέχεται να έχεις δίκιο και να γράφει ο pilot ψέματα αλλά προσπάθησε λίγο να δεις την εικόνα που περιέγραψα δηλαδή να μπεις σε forum για ένα αμάξι και να πεις άμπαλο τον admin επειδή έχει ποιο αργό αμάξι από εσένα και επειδή δεν το πάτησε στις στροφές λόγω καινούριων δίσκων τακακιών. Εάν είμαι λάθος ζητάω συγνώμη εκ των προτέρων.

Chris
11th June 2010, 17:07
Φιλε μου εχεις δικιο και ΙΣΩΣ και γω ενεργουσα ετσι αν μου την ελεγαν στο σπιτι μου..Αλλα οταν προκαλεισε και μετα σου λενε τις χιλιες δυο δικαιολογιες..μεχρι οτι ανοιξαμε επειδη ηξερα το προβλημα του...τι να πεις...Απλα οταν πειραζεις μερικους ανθρωπους και ιδιως ατομα που ειναι ξερολες...τρελαινονται οποτε απο κει και περα κανεις χαζι!!!χαχαχα
Αν διαβασεις το αρχικο μου ποστ δν προκαλω κανεναν, ουτε τσακωνομαι και ουτε ξερω ποιος ηταν...Το ιδιο εγραψα και χτες στο chat εδω..Απλα απορρησα διοτι οπως ειπα και γω το ειχα-μου λειπει- και εραβα οτιδηποτε (προσπαθουσα τουλαχιστον) αν με τσιστωνε η με πειραζε. Πειραχτηκα στο οτι το πρωτο ποστ του κυριου αυτου ηταν το εξης....

Χα χα χα χα Απίστευτο εσύ ήσουν βρε Chris ???? Καταρχάς συνέχεια έκοβα γιατί εχθές φόρεσα ebc-3gd-turbo-groove-hawk-hps-t3084-15.html δίσκους τακάκια και δεν ήθελα να πατήσω φρένο από πολλά χιλιόμετρα.

Καταρχάς όπως ξέρεις έχω το revolution και αφού είδα ότι έχεις την 330 είπα από μέσα μου ότι ο τύπος δεν πατάει διαφορετικά θα έπρεπε να μου είχε φύγει. Όμως τις λίγες στιγμές που πάτησα σε πήγαινα σουβλάκι στην Αγία Μαρίνα. Μήπως θυμάσαι που ξεκίνησα τσουλητά στο φανάρι που ήμασταν και δεν μπορούσες να με φτάσεις ?

Δεν ξέρω πάντως εάν πραγματικά δεν πάταγες, οκ αλλά εάν πάταγες με συγχωρείς αλλά δεν πάει το 330 αφού με Revolution που κόβει λόγο καινούριων φρένων και τα σουβλάκια πήγαιναν σύννεφο. Σε κάποια φάση όταν ήμουν συνεχώς μπροστά σου, έμεινα στην δεξιά για να με περάσεις και να σε σουβλίσω και προς έκπληξη μου βλέπω τον οδηγό (δηλαδή εσένα) να έχει το ένα χέρι έξω από το παράθυρο ενώ πηγαίναμε με 160+

Ενω στην συνεχεια....

Όπως σου είπα έκοβα συνέχεια, άφηνα το γκάζι για να μην αναγκαστώ να πατήσω φρένο από πολλά χιλιόμετρα επειδή πριν 3 ώρες είχα φορέσει τακάκια + δίσκους. Επίσης δεν θυμάσαι στην στροφή της Αγίας Μαρίνας που σε έσπρωχνα από πίσω και μου έκανε εντύπωση που σε μερικές στροφές έμπαινες στο αντίθετο ρεύμα για να μπορέσεις να στρίψεις. Ξανά είπα από μέσα μου «ααα καλά εάν οδηγάει έτσι θα περάσει καλά».

Τώρα στο τέλος της Αγίας Μαρίνας ξεκίνησα τσουρλόντας και αμέσως άκουσα την ΒΜW να ζορίζεται για να με φτάσει αλλά που να με φτάσει η BMW άφαντη πίσω μου. Μέχρι που πάλι αφήνω το γκάζι λόγω φρένων και τότε περνάς σαν τρελός χα χα χα από δίπλα μου.

Αφού να καταλάβεις όταν έστριψα για να πάω σπίτι είπα από μέσα μου «καλά το 330 τι σκατά επιδώσεις έχει και πάει έτσι?» Λέω «πως είναι δυνατόν»

και απο οτι διαβασες ολες οι απαντησεις μου ηταν με smilies διπλα...

Dimitris_Karathanos
11th June 2010, 17:32
Δεν ξέρω Chris τι παίζει με τον πιλότο απλά σαν παρατηρητής βλέπω πως δεν σε έβρισε σε κανένα post και ξεκινάει να γράφει το 1ο του post για την κόντρα σας εφόσον αναφέρεις πως έτυχες σε άμπαλο ιδιοκτήτη RX-8.

Δηλαδή ας δούμε λίγο το εξής: Για παράδειγμα μπαίνω εγώ που έχω RX-8 σε forum για smart και γράφω στα ανοίγματα πως έτυχα σε smart με άμπαλο οδηγό και τον περνούσα στις στροφές. ……….

Δεν νομίζω μετά από αυτό το post να μου δώσουν συγχαρητήρια τα μέλη του smart club σε εμένα που δεν έχω smart και θεωρώ «άμπαλο» δηλαδή δειλό ιδιοκτήτη αμαξιού με λιγότερα άλογα και υποδεέστερες επιδώσεις επειδή τον πέρασα στις στροφές.

Εάν έγραφες στα ανοίγματα ποιος ήταν αυτός που προσπαθούσε να με φτάσει στις στροφές κτλ δεν νομίζω να τύχαινες τέτοιας αντιμετώπισης. Η γνώμη μου είναι πως ο χαρακτηρισμός που έδωσες στον πιλότο δηλαδή τον είπες “δειλό” (άμπαλο) είναι το σημείο που ξεκίνησε η αντιπαράθεση. Από εκεί και μετά η μία λέξη έφερε την άλλη και κορυφώθηκε ευτυχώς χωρίς βρισιές η αντιπαράθεση που είχατε.

Η άποψη μου είναι πως δεν χρειάζεται να «πειράζουμε» ιδιοκτήτες και αμάξια με υποδεέστερες επιδώσεις από το δικό μας. Το 330 που έχεις σαφώς είναι γρηγορότερο και ακριβότερο από ένα RX-8. Αλλά το ίδιο συμβαίνει και με ένα TT-RS σε σύγκριση με το 330 που είναι δικό σου.

Τέλος εντελώς φιλικά να γνωρίζεις πως έστω και μία ακατάλληλη λέξη να χρησιμοποιήσεις σε ένα post αμέσως ξεκινά η αντιπαράθεση γιατί πολύ απλά βρισκόμαστε σε ένα virtual κόσμο που γράφουμε ασύγχρονα μηνύματα χωρίς να φαίνεται τις περισσότερες φορές η διάθεση μας.

Το να χαρακτηρίσεις «δειλό» τον admin ενός forum ίσως δεν είναι και η καλύτερος τρόπος για να περάσεις την άποψη σου. Πιστεύω ότι μπορείς να βρεις τρόπο να τον βάλεις στην θέση του χωρίς να χρειαστεί η χρήση προσωπικών χαρακτηρισμών.

Αυτά από εμένα….

neokosmi
11th June 2010, 17:37
Παρακαλω πολυ, για ποστ και συνομιλιες που γινονται σε αλλους δικτυακους τοπους, να απευθυνεστε εκει.
Εδω μιλαμε για πραγματα που ποσταρονται εδω.

Chris
11th June 2010, 17:44
Δημητρη ποτε δν προκαλεις οταν εισαι "αμπαλος" η εχεις προβλημα..Αυτη ειναι η αρχη μου. Οταν το κανεις πρεπει να δεχτεις τις συνεπειες..
Αν διαβασεις τι μου χουν γραψει καλα θα δεις τι εννοω.
Ειλικρινα συμφωνω απολυτως με αυτα που γραφεις, αλλα οταν εισαι ΜΟD ξερεις οτι αρχισες κατι εφαγες πικρα...απλα δεξου η δικαιολογησε την αιτια αλλα μην γραφεις απαξιωτικα πραγματα για τον κερδισμενο.
Στον συγκεκριμενο δρομο δν παιζει ρολο η υποδυναμη αλλα οι οδηγικες ικανοτητες. Υπηρχε ενα ατομο στην παρεα μας o Op.Lock που και 500 Fiat του 1970 να του δινες και σε μενα Ferrari θα τρωγα τετοια ηττα που θα κλαιγα ακομα...Αν διαβασεις τα ποστ μου ποτε δν αμφισβητησα το αυτοκινητο που λατρευω αλλα τον οδηγο!!!διοτι εχει ριξει τσαι σε οτι κυκλοφορει απο παλαιοτερα ποστ του εδω και 5 χρονια!!!!!
Ειναι κριμα να ασχολουμαστε 2 μερες τωρα με το συγκεκριμενο θεμα...Οπως ξαναειπα το ειχα, ηξερα τις δυνατοτητες και τα 330i και λοιπα τα ετρωγα!!!!!

Chris
11th June 2010, 17:47
Γιαννη επειδη εισαι και στο αλλο φορουμ μπορεις να διαβασεις και εσυ..Ασε που τα αρχικα ποστ του εχουν ηδη τροποποιηθει και αλλαχτει με πιο κοσμιες εκφρασεις..(παλιο και καλο κολπο)

neokosmi
11th June 2010, 17:52
Γιαννη επειδη εισαι και στο αλλο φορουμ μπορεις να διαβασεις και εσυ..Ασε που τα αρχικα ποστ του εχουν ηδη τροποποιηθει και αλλαχτει με πιο κοσμιες εκφρασεις..(παλιο και καλο κολπο)

Φιλε ειμαι γραμμενος και παρακολουθω καμια καμια δεκαρια αυτοκινητιστικα φορουμ. Αν εγραφα εδω οτι διαβαζω αλλου, θα ειχα 100.000 ποστ.
Οτι λεω εδω, δε σημαινει οτι πρεπει να κανει τον γυρο των φορουμ.
Και στο κατω κατω μπορει να μην ενδιαφερει.
Ειπαμε και το λεω δευτερη φορα.

Παρακαλω πολυ, για ποστ και συνομιλιες που γινονται σε αλλους δικτυακους τοπους, να απευθυνεστε εκει.
Εδω μιλαμε για πραγματα που ποσταρονται εδω.

Chris
11th June 2010, 17:56
Chris, σε παρακαλω κανε μια περιγραφη του ανοιγματος και για οσους δεν ξερουν. Γιατι πολλοι χρηστες σας βλεπουν να μιλατε στον αερα χωρις να καταλαβαινουν.

Ζητησες να μιλησω για το ανοιγμα....και αυτο κανω. Επειδη στο αλλο φορουμ δεχομαι επιθεση οπως και πριν 3 χρονια που ημουν υπερμαχος του club.gr/ Τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο.

neokosmi
11th June 2010, 18:02
Ας το παρουμε απο την αρχη.

Κυριακη βραδυ οπως οδηγουσα στον περιφεριακο Θεσ/νικης ...................................μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....μπλα μπλα ....
Ας προσεχε που παει να τα βαλει με τον Yanni, the king of the road.

Αυτο ειναι περιγραφη ανοιγματος.
Λοιπον, δε μας εχεις κανει κατι τετοιο εδω, εκτος απο το chatbox.

Και νομιζω οτι δεν ζητησε κανενας υπερασπιστες του club, οποιος γραφει κατι το γραφει με ευθυνη των λεγομενων του και υπερασπιζεται αυτο που πιστευει προσωπικα.

Chris
11th June 2010, 18:12
Φιλε Γιαννη δν χρησει αναλυση το συγκεκριμενο ζητημα διοτι καταντησε κουραστικο και στο τελος θα ναι αηδια.
Η ουσια ειναι οτι ενα RX8 κοκκινο χαμηλωμενο με trust αν ειδα καλα, προχτες στην παραλιακη απο Βαρκιζα για Σαρωνιδα και ενω ειδε οτι το BMW ειναι 330i, ξεκιναγε στα φαναρια τσιτα και με φιδια και στις στροφες και οταν το ανοιξα και γω και επινε τσαγακι σε ολη την διαδρομη, αρχισαν οι δικαιολογιες και οι απαξιωτικες δηλωσεις...

marteas
11th June 2010, 18:54
Προσωπικά εγω που ειμαι άσχετος

δεν εχω καταλάβει τίποτα απο τα λεγόμενα του φίλτατοι Ghris.

Παρακαλώ πολύ τα άσχετα να διαγραφούν.

lampros
12th June 2010, 13:42
crying
''Καταρχάς όπως ξέρεις έχω το revolution και αφού είδα ότι έχεις την 330 είπα από μέσα μου ότι ο τύπος δεν πατάει διαφορετικά θα έπρεπε να μου είχε φύγει. Όμως τις λίγες στιγμές που πάτησα σε πήγαινα σουβλάκι στην Αγία Μαρίνα. Μήπως θυμάσαι που ξεκίνησα τσουλητά στο φανάρι που ήμασταν και δεν μπορούσες να με φτάσεις ?

Δεν ξέρω πάντως εάν πραγματικά δεν πάταγες, οκ αλλά εάν πάταγες με συγχωρείς αλλά δεν πάει το 330 αφού με Revolution που κόβει λόγο καινούριων φρένων και τα σουβλάκια πήγαιναν σύννεφο. Σε κάποια φάση όταν ήμουν συνεχώς μπροστά σου, έμεινα στην δεξιά για να με περάσεις και να σε σουβλίσω και προς έκπληξη μου βλέπω τον οδηγό (δηλαδή εσένα) να έχει το ένα χέρι έξω από το παράθυρο ενώ πηγαίναμε με 160+

Ενω στην συνεχεια....

Όπως σου είπα έκοβα συνέχεια, άφηνα το γκάζι για να μην αναγκαστώ να πατήσω φρένο από πολλά χιλιόμετρα επειδή πριν 3 ώρες είχα φορέσει τακάκια + δίσκους. Επίσης δεν θυμάσαι στην στροφή της Αγίας Μαρίνας που σε έσπρωχνα από πίσω και μου έκανε εντύπωση που σε μερικές στροφές έμπαινες στο αντίθετο ρεύμα για να μπορέσεις να στρίψεις. Ξανά είπα από μέσα μου «ααα καλά εάν οδηγάει έτσι θα περάσει καλά».

Τώρα στο τέλος της Αγίας Μαρίνας ξεκίνησα τσουρλόντας και αμέσως άκουσα την ΒΜW να ζορίζεται για να με φτάσει αλλά που να με φτάσει η BMW άφαντη πίσω μου. Μέχρι που πάλι αφήνω το γκάζι λόγω φρένων και τότε περνάς σαν τρελός χα χα χα από δίπλα μου.

Αφού να καταλάβεις όταν έστριψα για να πάω σπίτι είπα από μέσα μου «καλά το 330 τι σκατά επιδώσεις έχει και πάει έτσι?» Λέω «πως είναι δυνατόν» ''

Α ρε Χριστόφορε που πηγες και εμπλεξες? με ολους ετσι γραφει! τον περνανε ολοι απο πανω και μετα βγαινει και γραφει τα δικα του. και με εμενα τα ιδια, σε ολα τα φαναρια της παραλιακης και στα λιμανακια ηπιε μια καραφα τσαι και μετα βγηκε και εγραψε την ιστορια του ''ατρωτου<<πιλοτου>>''
gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67

πραγματικα αμπαλος

ΗΛΙΑΣRX8
12th June 2010, 21:23
εγω καταλαβα οτι ο καθενας λεει τα δικα του!

βεβαια 2 αμαξια διαφορετικης αξιας δεν θα επρεπε να συγκρινονται!

απο την αλλη ο δρομος ειναι ανοικτος για ολα...

OxygeN
13th June 2010, 13:11
Εχει ανοίξει κανένα stock challenge με Bmw e92 320i το 2λτ με τα 170hp?
Με παρενοχλούσε ένα προχθές άλλα ήμουν με παρέα και δεν ασχολήθηκα!

COSMAR
13th June 2010, 13:45

σεξουαλικα ?? ahhhhhahhhhh

Panos from Athens
13th June 2010, 20:18
εχω ανοιξει εγω.ειναι πιο αργο το 320 απο το δικο μας.

Aloperidin
13th June 2010, 21:43
τα ΠΙΟ άχρηστα πεταμένα λεφτά για αυτοκίνητο.....
gdg70

NADIR
14th June 2010, 00:50
Δεν μας βλεπουν πουθενα.......allrightallrightallright

Chris
14th June 2010, 11:02

Το χεις χαλαρα....Ισως τελικες σε ζορισει αλλα και παλι ειναι κασονι

Chris
14th June 2010, 11:03
crying
''Καταρχάς όπως ξέρεις έχω το revolution και αφού είδα ότι έχεις την 330 είπα από μέσα μου ότι ο τύπος δεν πατάει διαφορετικά θα έπρεπε να μου είχε φύγει. Όμως τις λίγες στιγμές που πάτησα σε πήγαινα σουβλάκι στην Αγία Μαρίνα. Μήπως θυμάσαι που ξεκίνησα τσουλητά στο φανάρι που ήμασταν και δεν μπορούσες να με φτάσεις ?

Ενω στην συνεχεια....

Αφού να καταλάβεις όταν έστριψα για να πάω σπίτι είπα από μέσα μου «καλά το 330 τι σκατά επιδώσεις έχει και πάει έτσι?» Λέω «πως είναι δυνατόν» ''

Α ρε Χριστόφορε που πηγες και εμπλεξες? με ολους ετσι γραφει! τον περνανε ολοι απο πανω και μετα βγαινει και γραφει τα δικα του. και με εμενα τα ιδια, σε ολα τα φαναρια της παραλιακης και στα λιμανακια ηπιε μια καραφα τσαι και μετα βγηκε και εγραψε την ιστορια του ''ατρωτου<<πιλοτου>>''
gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67gdg67

πραγματικα αμπαλος

Λαμπρο επειδη ξερεις γιατι ατομο μιλαμε για αυτο τα πηρα..Ειναι ασχετος ο τυπος..Τσιτωνει το κοσμο και εχει γινει αντιπροσωπος του Lipton Ice Teaahhhhhahhhhhahhhhh

triton
2nd July 2010, 22:25
εμενα παντως με περασε στεγνα ενα opel corsa 1.4, αυτος ερχοταν πατημενος με σπασμενη 3η στα 110 χιλ κι εγω ειχα 5η με 90. πατησα αλλα τιποτα...στα 110 σταματησα να προσπαθω γιατι τον ειχα χασει!!gdg70

geox
2nd July 2010, 23:08
^για αυτο το λογο και εγω θα τουρμπισω allright.......για να μπορω να τους ακολουθω και μετα τα 110.......
τουλαχιστον μεχρι τα 130....

ahhhhhaxaxaxaxaxaxaahhhhhaxaxaxaxaxaxaahhhhh

Panos from Athens
3rd July 2010, 03:33
προχθες ενα ραλλυ καγκουρικο ερχεται διπλα μου στο φαναρι.γκαζιες ο τυπος,νεον φωτα μεσα,μπαρομετρα,πυρομετρα, πρικομετρα,τα παντα ολα δηλαδη...απο αυτο που ακουσα ειχε φιλτροχοανη,εξατμιση χωρις καταλυτη και λογικα προγραμμα.δεν βαζω κοντρες γενικα αλλα κατι τετοια αυτοκινητα μου την δινουν...αποτελεσμα 5 αυτοκινητα μπροστα το ρχ8.

Trx8iantafillos
3rd July 2010, 11:01
προχθες ενα ραλλυ καγκουρικο ερχεται διπλα μου στο φαναρι.γκαζιες ο τυπος,νεον φωτα μεσα,μπαρομετρα,πυρομετρα, πρικομετρα,τα παντα ολα δηλαδη...απο αυτο που ακουσα ειχε φιλτροχοανη,εξατμιση χωρις καταλυτη και λογικα προγραμμα.δεν βαζω κοντρες γενικα αλλα κατι τετοια αυτοκινητα μου την δινουν...αποτελεσμα 5 αυτοκινητα μπροστα το ρχ8.

bravo pussycat

ΔΗΜΟΣ
3rd July 2010, 14:44
και ενα ποσταρισμα για το φιλο τριανταφυλλο...
το προηγουμενο σαββατοκυριακο γονατισε ενα πορσε carrera s....
στο δρομο της χαλκιδικης...
τριανταφυλε ακους?

Trx8iantafillos
3rd July 2010, 15:36
και ενα ποσταρισμα για το φιλο τριανταφυλλο...
το προηγουμενο σαββατοκυριακο γονατισε ενα πορσε carrera s....
στο δρομο της χαλκιδικης...
τριανταφυλε ακους?

ετσι αγορι μου...ετσιιιιιιιιιιιιιιι

marteas
3rd July 2010, 16:31
Μεγαλορεμαλι ΔΗΜΟ
σε περιμένουμε σε καποια συνάντηση για να μας πεις εντυπώσεις
σχετικά με το εργαλείο.

jin kazama
3rd July 2010, 20:03
Ναι ρε c ΔΗΜΟ πες μας δυο κουβέντες !!!!

neokosmi
3rd July 2010, 22:59
Δημο κανε ενα καινουργιο θεμα στην υπερτροφοδοτηση για το αμαξι σου, για να μαθουν ολοι οτι και εδω πανω τουρμπιζουν, απλα δε το πολυφωναζουν...allright

ΔΗΜΟΣ
4th July 2010, 12:40
συγνωμη παιδια αλλα αν δεν τελειωσει το project...δεν κανουμε και τις απαραιτητες δυναμομετρησεις για ν αμπορεσουμε να συζηταμε ...τι να ποσταρω....
δεν μου αρεσει να βγαινω σαν καποιους αλλους και να πανιγυριζω και να εκθιαζω επειδη καυλωσα λιγακι(τι λιγακι....εχω βραχει κιολας....) χωρις να εχω κατι στα χερια μου...

αυτην την τεταρτη αμα κανετε συναντηση θα ερθω...να τα πουμε και απο κοντα...
δεν μου αρεσουν εμενα οι προβολες....
ας επικεντρωθουμε στα παιδια που αγωνηστηκαν και προσπαθησαν για το αποτελεσμα.
οπως και σε οσους προσπαθουν για κατι καλυτερο...
να θυμαστε πως χωρις λαθοι δεν ερχεται το σωστο και το καλυτερο....
τωρα ποιος αντεχει...και ποιος εχει τρελα?για να το επιχειρησει....ειναι αλουνου παπα ευαγγελειο....

doctorx8
5th July 2010, 22:53
ωραιος bravobravo

OxygeN
4th August 2010, 13:32
Χθες εκανα (Ξ)αδελφικο ανοιγμα με 207 rallye 2ό σταδιο με
-εισαγωγη
-εξατμιση
-προγραμμα
-μεγαλυτερη τουρμπινα
και το καλυτερο ..water injection και μπλοκε (λεει τα καλυτερα)

λοιπον 1ή στις 5000rpm εγω ρολαριστα κ εκεινος 2ά μεχρι τα 160 εμεινα 3 αυτοκινητα πισω..
νοτ μπαντ αι θινκ..

ο ξαδελφος λεει τα καλυτερα για το water injection βλεπει πτωση 10 βαθμους στην εισαγωγη απο εξ θερμοκρασια!
το εκανα κ βολτα ειναι ωραια η.."αλλη πλευρα"!!
και παταει πολυ καλα με το μπλοκε με τοση δυναμη!

Terminator
4th August 2010, 18:14
Προχτές το απόγευμα στον περιφερειακο Θεσνικης στο ύψος που στρίβεις για Ευκαρπία, ένα καγιεν τρουμπο, με ξεκ*λιασε... φρίκη....

Trx8iantafillos
4th August 2010, 19:22
Προχτές το απόγευμα στον περιφερειακο Θεσνικης στο ύψος που στρίβεις για Ευκαρπία, ένα καγιεν τρουμπο, με ξεκ*λιασε... φρίκη....

εκει να προσεχεις γιατι και καμερουλες εχει και μπλοκα εχει πιο κατω (στα φαναρια)

gvang
5th August 2010, 13:18
Πριν κανα 2 βδομάδες, άνοιξα με ένα 2010 Cupra R (Stage1, φίλτρο-πρόγραμμα-εξάτμιση) από ρολαριστές 2ες (60χλμ).
Μέχρι να μας κόψουν τα προπορευόμενα αυτοκίνητα είμασταν δίπλα-δίπλα.

Σε δεύτερο άνοιγμα που κάναμε στο καπάκι, μάλλον σήκωσε πίεση, γιατί μετά το κούμπωμα 4ης άρχισε να κάνει σταθερή διαφορά και μέχρι πέμπτη είχε 3-4 κένα!

Φαίνεται πως θα πρέπει να δυναμώσω λίγο ακόμη....allright

COSMAR
5th August 2010, 16:11
σκεψου να μαθεις να αλλαζεις και ταχυτητες τι εχει να γινει χαχαχαχχαχαχαχαχαχχα

ΗΛΙΑΣRX8
5th August 2010, 16:25
περι τα ποσα αλογα το cupra;

journalist
15th August 2010, 19:57
Ειναι στην μοιρα μου φαινεται οι γαμπροι να μην μαφηνουν σε ησυχια. Χθες, και ενω το αμαξι ηταν ζεστο (92Β), πηγαινοντας νορμαλ προς χαλκιδικη,
ενας γαμπρος με μια clk και συνοδηγο την Την Τινα Turner (δεν ηταν μαλλι αυτο, απο τον αερα στο καμπριο,,,,σαν τον Βon Jovi ηταν δεκαετια 80)
ηρθε και με κολλησε ενω πηγαινα περιπου με 130 χιλιομετρα. Αφησε με να αγειασω λεω, παταω λιγουλακι το γκαζακι μεχρι τα 160...συνεχιζει ο επιδοξος εραστης...κολλαει, και παρακολλαει...
Απο την Καρδια μεχρι τα φλογητα (περιπου 50χιλιομετρα), απολαμβανε το θεαμα των οπισθιων του RX8, με την Μπονη Ταηλερ διπλα του να κοιταει μαζι του αποχαυνωμενη....Καλο τριημερο ναχει ο γαμπρος....και καλα στεφανα

Trx8iantafillos
15th August 2010, 22:22
μην κλεβεις εκκλησιες ρε αλητη

alexis cosmo
16th August 2010, 03:03
καλα ρε μ@λ@@Α με συμπιεση 6,2 και 6,4 παει τοσο;;;;
χριστος και παναγια

COSMAR
16th August 2010, 12:30
χθες το βραδυ και αφου μου την ειχε δωσει στο σπιτι λεω της γυναικας να παρουμε καμια πιτσα και καμια μπυρα αλλα λεω να παω σε εναν που ειναι καμια 10αρια χλμ και φτιαχνει πολυ καλη ( παραμυθι) και φευγω να παω.
Αφου εκανα και ενα μικρο κυκλο μεσω καβαλας μου ερχεται ενα ΤΤ καμπριο με ενα πιτσιρικα και το μωρο στο διπλανο καθισμα,αλλο που δεν ηθελα και εγω και αρχιζουμε το παιχνιδακι,σε ολο το παιχνιδι τον εβλεπα τον τυπο που κατι ελεγε της μικρουλας και εδειχνε το 8αρι και γελαγε,ειχα ανεβασει εσωτερικη θερμοκρασια 180 βαθμους με τον π@υστη στις ευθειες μου εφευγε στροφες τον επιανα ,αυτος το βιολι του γελακια με την μικρη, στην γεφυρα για αθηνα εχει ενα γλυκο σαμαρακι που το ξερω καλα και αφου εχουμε φυγει απο το φαναρι που εχει καμια 500αρια μετρα πριν ανεβενουμε την γεφυρα μαλλια στο σαμαρακι ο τυπος πρεπει να ειδε τι μαρκα καταλυτη εχω το 8 αρι στον αερα ολοκληρο και τον περναω ιπταμενα στο επομενο φαναρι εχω κλεισει μουσικη και εχω αρχισει τα δικα μου να μονολογω ρε 8 αρακι απο πανω τους περνας τελικα ....ο τυπος τουμπεκης και ξεκινησε σαν κυρια

Trx8iantafillos
16th August 2010, 12:46
το καινουριο το ΤΤ ηταν ?

georx8
16th August 2010, 12:52
Ωραίος ο cosmargdg67gdg67gdg67

COSMAR
16th August 2010, 15:33
το καινουριο το ΤΤ ηταν ?

τι καινουργιο και παλιο ρε εμενα τα νευρα μου ειχαν γινει χορδες με τον αυγουστη που γελαγε με το επιπλο gdg67gdg67

ΥΓ το νεο ηταν του το ειχε παρει ο μπαμπας δωρο γιατι εβγαλε την ταξη με Α ahhhhhahhhhh

Soulis
16th August 2010, 15:42
Δεν ξέρω για την κόντρα αλλά απο περιγραφή πραγματικά έσκισε !!!
RESPECT !!! XAXAXA !!!

neokosmi
16th August 2010, 16:27
kostas the king of the road....
gdg67axaxaxaxaxaxaahhhhh

Soulis
16th August 2010, 18:57
Και COSMAR και journalist ήταν κορυφαίοι !!!
Όποιο και αν ήταν το αποτέλεσμα εγώ προσωπικά τις κόντρες τους τις απόλαυσα και με το παραπάνω !!!

GEOPAN
17th August 2010, 14:02
Και COSMAR και journalist ήταν κορυφαίοι !!!

+10000 ahhhhhahhhhh

neokosmi
29th August 2010, 13:46
http://www.youtube.com/watch?v=TvzkMibe9U0

http://www.youtube.com/watch?v=FCfjpKEoqEI

axaxaxaxaxaxagdg67ahhhhhahhhhhaxaxaxaxaxaxagdg67

marteas
29th August 2010, 21:30
Γιάννη δεν βλέπω τίποτα

geox
29th August 2010, 23:42
παλιος αλλα....καλος ο στεφανακις axaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxa

Rx8_man
31st August 2010, 00:53
Σαββατο πηγαινα Χαλκιδικη και ειδα μπροστα μου μια Merc. 200'ρα με τις 4 πορτες...
καναμε κανα δυο ανοιγματα.... μετα τα 200χλμ με περασε το Γ......
δεν γινονται ΑΥΤΑ! τα ειχα για ΠΛΑΚΑ τα Merceda.. Σταματησα μετα στην Ποτιδαια.. μονο που δε το καψα.
[φοραω λαστιχα. AVON, CONTINENTAL και ενα αλλο που εχει γ.... :D και στην 4-τι και 5-τι μου ΠΑΤΙΝΑΡΕ ΕΛΕΕΙΝΑ
Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ... το αμαξι δε πηγε ανω τον 218χλμ... ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ, ΘΑ ΜΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ
ΡΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟ ΞΑΝΑ .. ΘΑ ΤΟΝ!!

journalist
31st August 2010, 13:09
δεν κρατησες πινακιδα????gdg70gdg70gdg70gdg70

Rx8_man
31st August 2010, 21:12
δεν κρατησες πινακιδα????gdg70gdg70gdg70gdg70

XKM ... Aσημι! με xenon φωτα, Αμα τον πετυχεις γ... τον!!!!! μεχρι να γινει καλα το Rx μου!!!!
και θα τον πετυχο που θα παει ο π........

COSMAR
2nd September 2010, 02:04
journalist the king of the road

Κωστα οπου δεις ασημι με xenon σκιστου τα ποινικα μητρωα χαχαχχαχαα

journalist
2nd September 2010, 14:07
journalist the king of the road

Κωστα οπου δεις ασημι με xenon σκιστου τα ποινικα μητρωα χαχαχχαχαα

allrightallrightallrightallrightallrightccr2sherlo k

ΗΛΙΑΣRX8
8th October 2010, 17:14
εχτες το βραδυ κατα την επιστροφη μου απο το μαγαζι του φιλου ταμια
χτυπησα μια μπεμπα 5αρα.gdg70
τωρα τι ηταν δεν ειδα!
κατεβαινοντας στο δαφνι προς ελευσινα γυρω στα 130 με 140 ερχεται απο πισω μου ενας ετοιμος να με καταπιει.anxious

κανω δεξια και περναει,roadrage και στην συνεχεια παταω και τον πλησιαζω,8kok

μεχρι την στροφη της πισινας ειχα 230 και ο μπεμπας κανει δεξια,
το challengaki αριστερη λωριδα και στριβω μπροστα φυσικα στην στροφη,
οι hotbits τρενο,

στην επομενη στροφη στριβω με 165 με 170 πουθενα ο μπεμπας,εχει μεινει πισω!gdg67
κοβω και περιμενω,

πλησιαζει και μετα το φαναρι των διυλιστηριων ξαναανοιγουμε αυτην την φορα δεξια εγω και στριβουμε μαζι στην αριστερη στο χαλυψ γυρω στα 160 και στην γεφυρα με 200 τον περναω,rtr3

στο κατεβασμα ξανακοβω και ερχεται διπλα,
ξαναανοιγουμε και παλι με 200 μπηκα πρωτος ελευσινα και αυτος 2οςflg

αρε challengaradrf3

marteas
8th October 2010, 17:36
Παρ τους τα κεφαλιά

Trx8iantafillos
8th October 2010, 19:17
pussycat ετσι

journalist
8th October 2010, 19:21
στην πρεσα ο γαμπρος πηγε,,,,για ανακυκλωσηcsrv2csrv2csrv2

μπραβο ηλιαςςςςςςςgdg100gdg100

alexis cosmo
9th October 2010, 01:02
well done drifter king...

NADIR
9th October 2010, 01:06
Σωστος ο Λιακος...

Panos from Athens
9th October 2010, 18:58
ετσι στριφτε με 200 στους ωραιους δρομους που εχουμε...και οι αλλοι πειτε του μπραβο να το ξανακανει...gdg9

COSMAR
9th October 2010, 22:19
ολα καλα ρε ηλια αλλα πες στο κοσμο οτι ειχες ντοπαριστει και λιγακι .......

neokosmi
9th October 2010, 22:32
ολα καλα ρε ηλια αλλα πες στο κοσμο οτι ειχες ντοπαριστει και λιγακι .......

Απο εδω και περα οποιος κανει παρεα με την σαυρα του cosmar, θα παιρνει αλογα...

COSMAR
9th October 2010, 22:35
Απο εδω και περα οποιος κανει παρεα με την σαυρα του cosmar, θα παιρνει αλογα...

δεν εχω σχεση καρδια μου ......... jose guervo ηταν η αιτια

ΗΛΙΑΣRX8
14th October 2010, 16:37
ετσι στριφτε με 200 στους ωραιους δρομους που εχουμε...και οι αλλοι πειτε του μπραβο να το ξανακανει...gdg9

εσυ δεν εχεις παει ποτε με 200 στους ελληνικους δρομους;
εγω παιρναω καθημερινα απο αυτον τον δρομο 12 χρονια!
ξερω την καθε λακουβα του.
και δεν ειμαι απο αυτους που ριψοκινδυνευουν ουτε το αμαξι τους ουτε την ζωη τους!
τα παιδια ειπαν μπραβο γιατι ξερουν τον κομπλεξιισμο των αλλων οταν βλεπουν 8αρι!

Trx8iantafillos
14th October 2010, 17:04
το 8αρι ειναι για να στριβει (και ειδικοτερα αν εχει και ενα καλο set up τοτε ειναι τρενο)

COSMAR
14th October 2010, 17:19
και δεν ειμαι απο αυτους που ριψοκινδυνευουν ουτε το αμαξι τους ουτε την ζωη τους!τα παιδια ειπαν μπραβο γιατι ξερουν τον κομπλεξιισμο των αλλων οταν βλεπουν 8αρι!

σπρωξε μονο λιγακι

Panos from Athens
15th October 2010, 01:19
και δεν ειμαι απο αυτους που ριψοκινδυνευουν ουτε το αμαξι τους ουτε την ζωη τους!
τα παιδια ειπαν μπραβο γιατι ξερουν τον κομπλεξιισμο των αλλων οταν βλεπουν 8αρι!εχω παει κ με παραπανω αλλα δεν πιεζω το αυτοκινητο να στριψει με τοσα χλμ.οπως κ να εχει δεν ειναι ωραιο να υπερηφανευομαστε για τις βλακειες που κανουμε γιατι στα φορουμ μπαινουν κ νεα παιδια κ νομιζουν οτι κ αυτοι ειναι σουμαχερ.δεν απαγορευω τπτ ουτε κανω υποδειξεις σε κανεναν απλα δεν μου αρεσει να γραφονται αυτα σε φορουμ.

COSMAR
15th October 2010, 02:18
δεκτες ολες οι αποψεις ο καθενας με τον τροπο του εχει και το δικιο του

Young Schumacher
15th October 2010, 04:30
Ευτυχως που δεν εχω γραψει για τα δικα μου.Ουφ παλη καλα χαχαχαχαχαχαχα

ΗΛΙΑΣRX8
15th October 2010, 09:53
εχω παει κ με παραπανω αλλα δεν πιεζω το αυτοκινητο να στριψει με τοσα χλμ.οπως κ να εχει δεν ειναι ωραιο να υπερηφανευομαστε για τις βλακειες που κανουμε γιατι στα φορουμ μπαινουν κ νεα παιδια κ νομιζουν οτι κ αυτοι ειναι σουμαχερ.δεν απαγορευω τπτ ουτε κανω υποδειξεις σε κανεναν απλα δεν μου αρεσει να γραφονται αυτα σε φορουμ.

δεν υπερηφανευτηκα, απλα αναφερα μια εμπειρια και την εγραψα σε αναλογο θεμα.
το θεμα ειναι φιλικα ανοιγματα, και περισσοτερο γραφουμε τις εμπειριες μας για να ξερουμε τι κανει το 8αρι μας σε σχεση με αλλα! εγω ετσι το βλεπω!
οσο για τα νεα παιδια που λες, αν δεν εχουν μυαλο μπορουν να την παθουν και με 50km/h και με οτι αμαξι εχουν.

Vectroum
15th October 2010, 10:54
Να σας παραθέσω κ'εγώ λοιπόν ένα άνοιγμα που έκανα χθές βράδυ... ;-D

Χθές βράδυ λοιπόν..και αφού έκλεισα το μαγαζί μου ξεκίνησα για Σίνδο Θεσσαλονίκης με το challengaki μου..Από τα πρώτα κιόλας χιλιόμετρα έξω απο τον Λαγκαδά νιώθω ένα τύφλωμα να ξεπροβαίνει στους καθρέπτες μου απο τα xenon που είχε ο τύπος μέσα στο επιβλητικό audi tt quattro του(2004 μοντέλο)...Μιας και δέν ήθελα να τρέξω τον είχα κολλημένο πίσω μου έως και την είσοδο στην εγνατία οδό για ανέβασμα σε Δερβένι και με αγανάχτησε αναγκαζοντάς με στο φανάρι να δώσω 1η 2α 3η 4η να πιάσω 180 και να τον αφήσω να βλέπει την σκόνη μου στο παρπρίζ του :-D μετά εννοείται πως έκοψα για να τον ξανακοντράρω..Στο ανέβασμα λοιπόν για Δερβένι..τον άφησα να με περάσει και κατάφερα να γεμήσω 190 και να τον περάσω βασανηστικά!!Μετά στην κατηφόρα φρέναρα κιόλας και τον άφησα να περάσει απο δίπλα μου πλακωμένος μπάς και του φύγει λίγο η ντροπή απο το φισέκι που το έδωσα :-D :-D :-D

COSMAR
15th October 2010, 11:38
Να σας παραθέσω κ'εγώ λοιπόν ένα άνοιγμα που έκανα χθές βράδυ... ;-D

Χθές βράδυ λοιπόν..και αφού έκλεισα το μαγαζί μου ξεκίνησα για Σίνδο Θεσσαλονίκης με το challengaki μου..Από τα πρώτα κιόλας χιλιόμετρα έξω απο τον Λαγκαδά νιώθω ένα τύφλωμα να ξεπροβαίνει στους καθρέπτες μου απο τα xenon που είχε ο τύπος μέσα στο επιβλητικό audi tt quattro του(2004 μοντέλο)...Μιας και δέν ήθελα να τρέξω τον είχα κολλημένο πίσω μου έως και την είσοδο στην εγνατία οδό για ανέβασμα σε Δερβένι και με αγανάχτησε αναγκαζοντάς με στο φανάρι να δώσω 1η 2α 3η 4η να πιάσω 180 και να τον αφήσω να βλέπει την σκόνη μου στο παρπρίζ του :-D μετά εννοείται πως έκοψα για να τον ξανακοντράρω..Στο ανέβασμα λοιπόν για Δερβένι..τον άφησα να με περάσει και κατάφερα να γεμήσω 190 και να τον περάσω βασανηστικά!!Μετά στην κατηφόρα φρέναρα κιόλας και τον άφησα να περάσει απο δίπλα μου πλακωμένος μπάς και του φύγει λίγο η ντροπή απο το φισέκι που το έδωσα :-D :-D :-D

σωστος

Vectroum
15th October 2010, 11:42
:-D Λένε πολλά για εμάς γιαυτό δεν πρέπει να δείχνουμε έλεος στα βαριά Γερμανάκια! :-D

Trx8iantafillos
15th October 2010, 15:52
μετά εννοείται πως έκοψα για να τον ξανακοντράρω..

μια φορα ποτε δεν ειναι αρκετη allright

Vectroum
15th October 2010, 20:02
Έτσι ακριβώς ;-D
Παρεπιπτόντως Respect στο signature σου :-D

pame rx8
15th October 2010, 21:35
Vectroum Σινδο μαζευει κοσμο ???(για κοντρες)

NADIR
15th October 2010, 22:51
Λιαν συντομος θα γινει φιλικο ανοιγμα μεταξυ γνωστου NISSAΝ...με HAYABUSA στα 600 μετρα....

Aloperidin
15th October 2010, 23:25
...εμένα με κολλούσε ένα Fiat Panda στο δρόμο της Χαλκιδικής... αλλά ήταν κόκκινο... και με "έσκισε".... ουαου

Soulis
16th October 2010, 00:54
Λιαν συντομος θα γινει φιλικο ανοιγμα μεταξυ γνωστου NISSAΝ...με HAYABUSA στα 600 μετρα....

Ποιος με ποιον ???
Ποιο Nissan ???
Τί Hayabusa ???
Αθήνα ???
Εχει αναρτηθεί η κόντρα σε κάποιο κοντρο-site ???

Πες τίποτα ντε...

oekab1992
16th October 2010, 04:19
αύριο θα κάνουμε φιλικό άνοιγμα με φιλαράκια, το mazda μου με ενός κολλητού bmw 535d 300 hp με κάτι καλούδια που ήρθε απο ρουμανία πρόσφατα και σκοτώνει (πάνω απο 50 κιλά ροπής, αυτό που μας λείπει δηλαδή) και ενα seat leon cupra με πρόγραμμα 273 hp. Τσαγάκι βέβαια θα πιω΄αλλά για τον χαβαλέ πάμε, θα σας ενημερώσω για τα ροφήματα που θα σερβιριστούν.

Vectroum
16th October 2010, 11:56
Vectroum Σινδο μαζευει κοσμο ???(για κοντρες)

Έχω να πάω περίπου 5 μήνες σε κόντρα στην Σίνδο, που είχα βάλει με ένα Octavia rs (181hp), ενα ραλλάκι (δεν ξέρω τι είχε :-P), και ένα fiesta st και τα πάτησα και τα 3 με το ραλλάκι να είναι μισό αμάξι πίσω.. ;-) Σίγουρα θα μαζεύει για να επιστρέψω στην ερωτηση σου..

Nikos_Rx
16th October 2010, 13:52
Φίλε μου κι εγώ που είμαι από Σίνδο τον τελευτέο καιρό το καλοκαίρι κυρίος δεν γήνονται κόντρες (στην βιομηχανηκή ή αλιός στο αδιέξοδο) παραμόνο κανονησμένες ή αν είναι κανεις για dragster παει και δοκυμάζει το αμάξι του εκεί..
Πέρσυ κάθε Πένπτη βράδυ και Κυριακή μασημεράκι μάζευε πάρα πολύ κόσμο!!

Vectroum
16th October 2010, 14:02
Με την βενζίνη στο 1,50€ σιγά μην πάει ο Έλληνας κοντράκιας να μαρσάρει :-P :-D

Nikos_Rx
16th October 2010, 14:05
Χαχαχα... Μόνο πιτσιρικάδες με παπιά μαζευονται συχνά εκεί και σπάνια αυτοκίνητο..

Soulis
16th October 2010, 18:32
αύριο θα κάνουμε φιλικό άνοιγμα με φιλαράκια, το mazda μου με ενός κολλητού bmw 535d 300 hp με κάτι καλούδια που ήρθε απο ρουμανία πρόσφατα και σκοτώνει (πάνω απο 50 κιλά ροπής, αυτό που μας λείπει δηλαδή) και ενα seat leon cupra με πρόγραμμα 273 hp. Τσαγάκι βέβαια θα πιω΄αλλά για τον χαβαλέ πάμε, θα σας ενημερώσω για τα ροφήματα που θα σερβιριστούν.

Με την 535d (diesel) δεν θα υπάρχει επαφή πουθενά...
Αλλα αφου θα πατήσετε που θα πατήσετε και είναι και κολλητός σου...
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Με το Leon... ε... απο στάση ή απο ρολλαριστές με εσένα να είσαι πάνω απο 6.000rpm... κάτι μπορεί να γίνει... οχι πολλά βέβαια..

Πες τους αν μπορείς να πατήσουν το BMW με το Cupra... αυτό θα έχει ενδιαφέρων!

To BMW και το Cupra τί σασμάν φοράνε ? Χειροκίνητα ?

pame rx8
16th October 2010, 20:50
Φίλε μου κι εγώ που είμαι από Σίνδο τον τελευτέο καιρό το καλοκαίρι κυρίος δεν γήνονται κόντρες (στην βιομηχανηκή ή αλιός στο αδιέξοδο) παραμόνο κανονησμένες ή αν είναι κανεις για dragster παει και δοκυμάζει το αμάξι του εκεί..
Πέρσυ κάθε Πένπτη βράδυ και Κυριακή μασημεράκι μάζευε πάρα πολύ κόσμο!!

Και εγω κανενα χρονο εχω να παω ....μαζευομασταν μετα στην Πελλα αλλα και εκει πολλα στρουμφ....τωρα τιποτα καμια κανονησμενη κοντρα αν παιχτει...

georx8
8th November 2010, 23:36
Σήμερα καθώς πήγαινα Φλώρινα απο Θεσ/νίκη λιγο μετα το 424ΓΣΝ κι ενω πηγαινα χαλαρά περνάω ενα corsa opc πρησμένο που πηγαινε στη δεξιά λωριδα και τσούπ νατος απο πίσω να με κολλάει οπως συμβαίνει συχνά πυκνά με τέτοια κουβαδάκια.Που να ξέρει ο άμοιρος ομως οτι η επόμενη αριστερή στροφή ειναι η αγαπημένη μου.
Ρε παιδά αν ειναι 200μ περιπου αυτη η στροφή εμεινε 150μ πίσω.Ουτε κατα διανοια δε μπόρεσε να ακολουθήσει.
Και καθώς τετοιου ειδους κάγκουρες τους εχω και αχτι του αναβω τα αλάρμ και καθως εστριβε δεξιά τον χαιρέτησα κιόλλας και μου το ανταπέδωσε με βρισιές και χειρονομίεςgdg67gdg67gdg67gdg67
Πολύ το γουσταρα τον παλιοκάγκουρα.Θα το φυσάει και δεν θα κρυωνει.

COSMAR
9th November 2010, 01:26
δεν ντρεπόμαστε τα βαζεις με τα παιδακια axaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxa
θα σε ξαναδει στο δρομο και θα κανει δεξιαgdg67gdg67

oekab1992
9th November 2010, 02:01
Συγγνώμη που σου απαντώ τόσο αργά αλλά δεν τό είχα δει και τελικά η κοντρα δεν έγινε γιατι ο ιδιοκτήτης του Leon είχε εφημερία στο νοσοκομείο μιας και ειναι γιατρός. Τελικά παίξαμε αυτο το Σάββατο στο ντράφι αλλά οχι και οι τρείς μαζι. Το leon έχει πρόγραμμα και ειναι 273 και πάει πολυ καλά, ελέω τετρακίνησης ξεκινήσαμε καλά, έφυγα λίγο αλλά με μάζεψε και ξεκίνησε να με περνάει πρίν κόψουμε πριν το τέλος της μεγάλης ευθείας που καταλήγει σε στροφή. Με λίγα λόγια το mazda ειναι ανταγωνιστικό αλλά μετά απο τετάρτη παραδίνεται, αξιόμαχη κόντρα όμως.

Με το bmw όντως καμία επαφή, το αμάξι σκοτώνει, ξεκίνησα καλά μιας και ήταν μεγάλο το βάρος της bmw αλλά μετά μιας και ήταν και κάπως ανηφορική η ευθεία, η ροπάρα της μπέμπας τα ισοπέδωσε όλα, τσαγάκι oriental αλλά είχε πλάκα. Στο αναβατικό κομμάτι με drift όμως το βαυαρικό πλοίο δεν έκανε τα χατίρια της γιαπωνέζας μας και εκεί πήρα το αίμα μου!!! Το bmw έχει αυτόματο sasman με manual επιλογή όμως για να ανεβάζει περισσότερες στροφές. Ειναι bmw 535d e60 του 2005 και έχει κάτι εχτρά πάνω και αποδίδει 300 περίπου απο τα 270κατι του μαμά. Πολυ καθαρό το αμάξι και έχει έρθει προσφάτως απο έξω.

Στην κόντρα με το leon, ήταν πολυ ανταγωνιστικό αρχικά το leon, όμως παρέδωσε πνεύμα τελικά απλά λίγο πιο δύσκολα απο τον ρότορα μας.

Με την 535d (diesel) δεν θα υπάρχει επαφή πουθενά...
Αλλα αφου θα πατήσετε που θα πατήσετε και είναι και κολλητός σου...
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Με το Leon... ε... απο στάση ή απο ρολλαριστές με εσένα να είσαι πάνω απο 6.000rpm... κάτι μπορεί να γίνει... οχι πολλά βέβαια..

Πες τους αν μπορείς να πατήσουν το BMW με το Cupra... αυτό θα έχει ενδιαφέρων!

To BMW και το Cupra τί σασμάν φοράνε ? Χειροκίνητα ?

oekab1992
9th November 2010, 02:06
είχα πάει εχθές Κάρυστο, γύρισα αργά το βράδυ γύρω γύρω και είχε πολύ κέφι η οδήγηση. Στον δρόμο κάρυστο προς στύρα (40 χλμ) που έχει βελτιωθεί πολύ με κυνηγούσε ενα audi a4 1.8t αλλά το μόνο που έβλεπε ήταν τα οπίσθια μου. Ήταν πολύ ανταγωνιστικός και πιεστικός μπορώ να πω στις ευθείες, όταν όμως πιάσαμε τον παλαιό δρόμο κατάβαση προς Κάψαλα με τον παλιό δρόμο πολυ στροφιλίκι, εκει τον ξέρω τυφλά, ήταν νύχτα, ίχνος αμαξιού, οδήγησα με γραμμές, αντίθετα ρεύματα κτλ και ήταν απλά ένας τρελός εξευτελισμός για περισσότερο απο 10 χλμ.

journalist
9th November 2010, 14:30
Σήμερα καθώς πήγαινα Φλώρινα απο Θεσ/νίκη λιγο μετα το 424ΓΣΝ κι ενω πηγαινα χαλαρά περνάω ενα corsa opc πρησμένο που πηγαινε στη δεξιά λωριδα και τσούπ νατος απο πίσω να με κολλάει οπως συμβαίνει συχνά πυκνά με τέτοια κουβαδάκια.Που να ξέρει ο άμοιρος ομως οτι η επόμενη αριστερή στροφή ειναι η αγαπημένη μου.
Ρε παιδά αν ειναι 200μ περιπου αυτη η στροφή εμεινε 150μ πίσω.Ουτε κατα διανοια δε μπόρεσε να ακολουθήσει.
Και καθώς τετοιου ειδους κάγκουρες τους εχω και αχτι του αναβω τα αλάρμ και καθως εστριβε δεξιά τον χαιρέτησα κιόλλας και μου το ανταπέδωσε με βρισιές και χειρονομίεςgdg67gdg67gdg67gdg67
Πολύ το γουσταρα τον παλιοκάγκουρα.Θα το φυσάει και δεν θα κρυωνει.

ολα τα λεφτα ηταν η αντιδραση του με τα αλαρμgdg67gdg67gdg67gdg67dancing

μπραβο ρε στρατηγεsherloksherlok

ksofras
9th November 2010, 16:23
sir yes sir

respect

alexis cosmo
10th November 2010, 02:57
α ρε στρατηγε εισαι ΚΟΡΥΦΗ.

journalist
10th November 2010, 14:02
α ρε στρατηγε εισαι ΚΟΡΥΦΗ.
O στρατηγος θεωρω αν τουρμπισει,,,με την μανια, την αγαπη και το μερακι για το 8αρι που εχει,,,θα τα ξεμαλλιασει ολα τα κουβαδακια στην Β.Ελλαδα, μικρα μεγαλα....μεγαλες φαπες θα ριξει!!!!

journalist
1st January 2011, 01:12
Σημερα, πριν απο λιγη ωρα παρελαβα το 8αρι μου με το νεο του body kit απο τον Θοδωρο στην Κοζανη. Ενω γυρνουσα Θεσνικη, περιπου με 150χιλιομτρεα, και χοροπηδουσα εντος αυτοκινητου για την εκπληκτικη δουλεια που εκανε, κινουμενος στο αριστερο ρευμα, περασα ενα μπορτνο civic, κουπε, vtec, ηρεμα και ησυχα.
Προφανως δεν αντεξε την ασχημια του αυτοκινητου του, η την ομορφια του 8αριου, κολλησε πισω μου και αρχισε να με παιζει αμεσως...Τον αφηνω περναει, παω δεξια, αφηνω λιγο, σκαω απο 6η - 5η, και αρχιζει το πανηγυρι.Σε χρονο dt το αμαξι χτυπησε τα 200, το civikaki εψαχνε απεγνωσμενα την αριστερο-δεξια λωριδα καθως καπου στα 165εβλεπε τα λεντακια σφηνωμενα πισω του απο το κυνηγι, τον καβαλησα,,,,και τον αποχαιρετησα για καλη χρονια και ροτορικη αγαπη!!!

Καλη χρονια, με υγεια!!!

georx8
1st January 2011, 13:24
Ξερεις τι λενε για την πρωτοχρονιά ε;
Οτι κανεις εκεινη τη μερα θα κανεις ολο το χρόνο.
Βλέπω να εξελίσεσαι σε κοντράκια.
Αντε και καλα ποστ στο dragster.gr

COSMAR
1st January 2011, 13:32
Σημερα, πριν απο λιγη ωρα παρελαβα το 8αρι μου με το νεο του body kit απο τον Θοδωρο στην Κοζανη. Ενω γυρνουσα Θεσνικη, περιπου με 150χιλιομτρεα, και χοροπηδουσα εντος αυτοκινητου για την εκπληκτικη δουλεια που εκανε, κινουμενος στο αριστερο ρευμα, περασα ενα μπορτνο civic, κουπε, vtec, ηρεμα και ησυχα.
Προφανως δεν αντεξε την ασχημια του αυτοκινητου του, η την ομορφια του 8αριου, κολλησε πισω μου και αρχισε να με παιζει αμεσως...Τον αφηνω περναει, παω δεξια, αφηνω λιγο, σκαω απο 6η - 5η, και αρχιζει το πανηγυρι.Σε χρονο dt το αμαξι χτυπησε τα 200, το civikaki εψαχνε απεγνωσμενα την αριστερο-δεξια λωριδα καθως καπου στα 165εβλεπε τα λεντακια σφηνωμενα πισω του απο το κυνηγι, τον καβαλησα,,,,και τον αποχαιρετησα για καλη χρονια και ροτορικη αγαπη!!!

Καλη χρονια, με υγεια!!!

μονο εσυ τετοιες περιγραφες
καλο το 2011 για το 8 αρακι σου

Trx8iantafillos
1st January 2011, 13:42
μονο εσυ τετοιες περιγραφες
καλο το 2011 για το 8 αρακι σου

που να ακουσεις και ραδιοφωνικη μεταδοση αγωνων

alxpro
10th February 2011, 01:58
Nα πω και γω την σημερινη αμαρτια μου,αν και δοκιμαζα κατι καθως ερχομουν πριν λιγο στο σπιτι.Εχω ενα προβλημα στα φρενα και ηθελα να δοκιμασω σε πιο γρηγορο ρυθμο πως κανουν.Αδειος δρομος τωρα βουλιαγμενης στο υψος της βουλας στο φαναρι διπλα μου ενα limited jeep 5.7.Δεν με απασχολουσε καθολου η φαση απλα ηθελα να το ανοιξω μοναχος μου να δω πως κανει οταν φρεναρω σε υψηλες ταχυτητες.Τωρα dsc on και χαλια εκκινηση μιας και δεν εχω συνηθησει το αμαξι ακομα,ο αλλος ψαρωνει με τo jeep και τα χωνει.Ε ας στο διαολο λεω ας το κανω πρωτη φορα θα το δοκιμασω ενα μηνα τωρα που τοχω.ε το πλακωνω και γω αποτελεσμα κολλημενος πισω του αλλα χωρις να νιωθω οτι εχω την δυνατοτητα να τον περασω.Αν και δεν το πιεσα στα υψηλα στροφιδια γιατι φοβομουν πως σταματαω μετα...Απλα καταλαβα οτι μετα τις 5000rpms το αμαξι γινεται φοβερα πολεμικο.
Ρε γμτ ομως αυτο το αμαξι να μη μπορω ακομα να το συνηθησω στην εκκινηση.Πιο noob εκκινηση δεν επαιζε

COSMAR
10th February 2011, 03:55
πρεπει να μαθεις να το ξεκινας γυρω στις 4000 και χωρις ηλεκτρονικα και ολα τα αλλα ερχονται μονα τους

virusakos
10th February 2011, 12:28
πρεπει να μαθεις να το ξεκινας γυρω στις 4000 και χωρις ηλεκτρονικα και ολα τα αλλα ερχονται μονα τους

4000;
Όχι 6000; roadrage

PARTEO
12th February 2011, 17:09
6500 toylaxiston kai stin allagi den prepei na pefteis kato apo tis 7000rpm!!!
ena videaki gia ton filo tom3mps

http://www.youtube.com/watch?v=dvhG44ggnUQ

virusakos
12th February 2011, 21:05
Για cosmo λες ε;
Για challenge; floraki

tom3mps
12th February 2011, 23:08
ena videaki gia ton filo tom3mps

http://www.youtube.com/watch?v=dvhG44ggnUQ

γεια σου ρε φιλε θοδωρη,πραγματικα τα χαρηκα ολα τα πατηματα,το μονο σιγουρο οταν θα ξαναβρεθουμε στα σερρας εχουμε πολλα να πουμε και πολλα να κανουμε.

Soulis
15th February 2011, 23:37
Το ερώτημα μου προέρχεται απο εδώ => http://www.rx8club.gr/rx8/showthread.php?3218-%CE%97-EasyTuning-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%C E%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%C E%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-RX8&p=172913#post172913

Και πάμε τώρα στο μεγάλο ερώτημα...

ΦΠΕ Challenge με 6άρι κιβώτιο VS ΦΠΕ Cosmo

Ποιός θα είναι ο νικητής ???

gemp100
16th February 2011, 00:25
Και παλι to cosmo με διαφορα το challenge ενα αμαξι πισω.
Δοκιμασμενο ενα βραδυ στο Ο.Χ

vasilis23
16th February 2011, 00:31
Το ερώτημα μου προέρχεται απο εδώ => http://www.rx8club.gr/rx8/showthread.php?3218-%CE%97-EasyTuning-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%C E%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%C E%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-RX8&p=172913#post172913

αμα τον πας απο 4η χαμηλες(2500) θα του ριξεις κολωνες!!!!!αλλιως μεχρι τα 200 απο 1η ρολλαριστες ενα αμαξι πισω!!!αναλογα παντα και τον οδηγο στις ρολλαριστες 1ες!!!τα εχω δοκιμασει αυτα που λεω πριν καμποσα χρονια και πολλοι με εκραζαν απο απεναντι

georx8
16th February 2011, 01:27
Σωστός ο Βασίλης.
Επίσης μη ξεχνάμε οτι ειναι ο ανθρωπος που ουσιαστικά μας ανοιξε τα μάτια με το 6άρι κιβωτιο στο challenge ετσι;
Αβε Βασίλη οι challengεοι σε χαιρετούνgdg67gdg67gdg67

Soulis
16th February 2011, 01:36
Vasili ... εγώ Cosmo έχω... άρα ποιος είναι μπροστά ???
Κάπου χάθηκα στην ανάλυση σου...

Terminator
16th February 2011, 01:41
Μάλλον σε μένα αναφέρονταν που εχω το συγκεκριμμενο challenge με 6αρι...

georx8
16th February 2011, 02:02

Ακομη και μαμά να ειναι το cosmo πάλι μπροστα θα ειναι

vasilis23
16th February 2011, 03:07
πηγαινε τον απο 4ες χαμηλες και κανε του πλακα σαν να εχεις turbo ειναι σε σχεση με το cosmo χαμηλα!!!και μεχρι τα 200 καλα παει το μικρο μετα χανει πολυ!!!!!!α ναι στο 400αρι εισαι μπροστα απο cosmo(εχω μετρηση με racechrono 0-400 σε 14,3 με δρομισια λαστιχακαι λιιιιγο χαμηλη πιεση στα πισω ελαστικα)!!!!ολα αυτα με μαμα cosmo γιατι με ΦΠΕ απο 1ες ρολαριστες ειμαι ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ η διαφορα!!!!αλλα και παλι απο 4ες χαμηλες ειναι μπροστα το challenge και ας ειμαι ΦΠΕ το cosmo οχι βεβαια τοοοσο πολυ αλλα και παλι μπροστα!!!georx8 ευχαριστω για τα καλα σου λογια τουλαχιστον καποιοι εκτιμουν οτι εχω προσφερει κατι λιγα στο rx8(γιατι καποιοι με λενε ασχετο με το rx8 και οτι δεν εχω προσφερει τπτ) και δεν κραζουν οπως καναν αλλοι που τωρα τρεχουν να αντιγραψουν τα δικα μου χααχχαχαχα!!!!!!!!

VERSUS4582
16th February 2011, 11:10
Ρε παιδιά τι ειναι το ΦΠΕ ???

Trx8iantafillos
16th February 2011, 11:13
Ρε παιδιά τι ειναι το ΦΠΕ ???

Φιλτρο - Προγραμμα - Εξατμιση allright

Soulis
16th February 2011, 14:22
Φιλτρο - Προγραμμα - Εξατμιση allright

Το σωστό αυτό είναι... αλλά άμα είσαι Saxo-Rallάκιας... τότε σημαινει => Φλαντζα - Πιστόνια - Εκκεντροφόρους

Soulis
16th February 2011, 14:24
Ακομη και μαμά να ειναι το cosmo πάλι μπροστα θα ειναι

Ποιος ? Το Cosmo ?

Soulis
16th February 2011, 14:26
πηγαινε τον απο 4ες χαμηλες και κανε του πλακα σαν να εχεις turbo ειναι σε σχεση με το cosmo χαμηλα!!!και μεχρι τα 200 καλα παει το μικρο μετα χανει πολυ!!!!!!α ναι στο 400αρι εισαι μπροστα απο cosmo(εχω μετρηση με racechrono 0-400 σε 14,3 με δρομισια λαστιχακαι λιιιιγο χαμηλη πιεση στα πισω ελαστικα)!!!!ολα αυτα με μαμα cosmo γιατι με ΦΠΕ απο 1ες ρολαριστες ειμαι ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ η διαφορα!!!!αλλα και παλι απο 4ες χαμηλες ειναι μπροστα το challenge και ας ειμαι ΦΠΕ το cosmo οχι βεβαια τοοοσο πολυ αλλα και παλι μπροστα!!!

Πάλι δεν κατάλαβα...
ή είμαι χαζός και δεν μπορώ να σε πιάσω ή κάπως μπερδεμένα τα λές.

VERSUS4582
16th February 2011, 14:39
Ωραί τωρα που κατάλαβα τι ειναι το ΦΠΕ ...Λεει δηλαδη ο φιλος Βασίλης οτι ενα challenge με ΦΠΕ κεριζει ενα cosmo με ΦΠΕ αν ανοιξουν απο 4ες χαμηλές(το ισοπεδωνει οχι απλα κερδιζει),και αν ανοιξουν απο 1ες ρολαριστες μεχρι τα 200 μονο ενα αμαξι κερδιζει το cosmo ,και λεει ακομα οτι στο 400αρι το challenge με ΦΠΕ ειναι πιο γρηγορο απο ενα Cosmo με τα ιδια ...
Σωστα κατάλαβα Βασίλη;;
Σουλη διαβαστα αυτα που γραψα και θα καταλαβεις και συ τι λεει ο Βασιλης γιατι νομιζω αυτο ειναι.

Μακαρι να μπορούσα να παραστω καπου εκει να τα δοκιμασουμε ολα αυτά γιατι τα αμφισβητώ καθετως,οριζοντιως,παραλλη λογράμως,επι ταυτά και οτιδηποτε αλλο..
Και ποιος ο λογος να βαλει κανεις κοντρα με 4ες χαμηλες με 2 ατμοσφαιρικα αμαξια;;Η κοντρα γι αυτο αλλωστε ονομαζεται κοντρα ειναι η ενσαρκωση του στροφαρισματος και του παντιλικου σε ολο του το μεγαλειο.4ες χαμηλές θα θελω 2 χιλιομετρα να παω 220 που κοφταρει ...Αυτο δεν ειναι κοντρα ειναι περιπατος ...
Και επειδη ο φιλος Βασιλης θα μου πει οτι τα εχει ηδη δοκιμασει και εννοειται οτι τον πιστευω,απλα αυτο δεν σημαινει οτι το ενστερνιζομαι σαν αρχή...Η καθε δοκιμασια μπορει να επηρεαζεται απο 1002 παραγοντες.
Μπορει να χω και λαθος βεβαια,απλα δεν πιστευω οτι η διαφορα ειναι τοσο μικρη και οδηγωντας challenge εδω και οδηγωντας cosmo ...Εχω αποψη και για τα δυο αμαξια.
Δεν γραφω πιο πανω με αρνητικη προδιαθεση για ν αρχισουμε λογομαχιες ποιο ειναι ποιο γρηγορο και ποσο παιδια,απλα για να προλαβω παρεξηγησεις ... allright

georx8
16th February 2011, 15:05
Ο Βασίλης αυτά που λέει τα εχει δοκιμάσει με πολύ καλό cosmo και με πολύ καλό οδηγό.
Η ουσία ειναι οτι challenge με 6άρι και πρόγραμμα ειναι πολύ κοντά αν οχι και ιδια με μαμά cosmo μεχρι τα 200χαω.
Βεβαια εδω ειμαστε και θα τα ξαναδοκιμάσουμε.Κι εγω μεχρι την αλλη βδομαδα θα το φορεσω το 6άρι οπότε κοιτάξτε οι cosmaκηδες μην εξαφανιστειτε ξαφνικά
gdg70gdg70gdg70

Soulis
16th February 2011, 15:11
Ωραί τωρα που κατάλαβα τι ειναι το ΦΠΕ ...Λεει δηλαδη ο φιλος Βασίλης οτι ενα challenge με ΦΠΕ κεριζει ενα cosmo με ΦΠΕ αν ανοιξουν απο 4ες χαμηλές(το ισοπεδωνει οχι απλα κερδιζει),και αν ανοιξουν απο 1ες ρολαριστες μεχρι τα 200 μονο ενα αμαξι κερδιζει το cosmo ,και λεει ακομα οτι στο 400αρι το challenge με ΦΠΕ ειναι πιο γρηγορο απο ενα Cosmo με τα ιδια ...
Σωστα κατάλαβα Βασίλη;;
Σουλη διαβαστα αυτα που γραψα και θα καταλαβεις και συ τι λεει ο Βασιλης γιατι νομιζω αυτο ειναι.

Μακαρι να μπορούσα να παραστω καπου εκει να τα δοκιμασουμε ολα αυτά γιατι τα αμφισβητώ καθετως,οριζοντιως,παραλλη λογράμως,επι ταυτά και οτιδηποτε αλλο..
Και ποιος ο λογος να βαλει κανεις κοντρα με 4ες χαμηλες με 2 ατμοσφαιρικα αμαξια;;Η κοντρα γι αυτο αλλωστε ονομαζεται κοντρα ειναι η ενσαρκωση του στροφαρισματος και του παντιλικου σε ολο του το μεγαλειο.4ες χαμηλές θα θελω 2 χιλιομετρα να παω 220 που κοφταρει ...Αυτο δεν ειναι κοντρα ειναι περιπατος ...
Και επειδη ο φιλος Βασιλης θα μου πει οτι τα εχει ηδη δοκιμασει και εννοειται οτι τον πιστευω,απλα αυτο δεν σημαινει οτι το ενστερνιζομαι σαν αρχή...Η καθε δοκιμασια μπορει να επηρεαζεται απο 1002 παραγοντες.
Μπορει να χω και λαθος βεβαια,απλα δεν πιστευω οτι η διαφορα ειναι τοσο μικρη και οδηγωντας challenge εδω και οδηγωντας cosmo ...Εχω αποψη και για τα δυο αμαξια.
Δεν γραφω πιο πανω με αρνητικη προδιαθεση για ν αρχισουμε λογομαχιες ποιο ειναι ποιο γρηγορο και ποσο παιδια,απλα για να προλαβω παρεξηγησεις ... allright

Τώρα κατι καταλαβα (αν η απόδοση σου είναι σωστή στα λεγόμενα του Βασίλη).

Για να σου λύσω την απορία...
Απο 4ες χαμηλές πάνε κόντρα 2 αυτοκίνητα τα οποία είναι ολόιδια (με ίδιο κινητήρα, λάστιχα, σασμάν κτλ κτλ) για να δούνε ποιο απο τα 2 έχει πιο δυνατό κινητήρα.
Όχι ένα Challenge με ένα Cosmo τα οποία έχουν διαφορετικό κινητήρα, σασμάν κτλ κτλ
Και ναι... είναι ολόκληρο ταξίδι αυτή η κόντρα αλλά εκμηδενίζεις παράγωντες όπως χαμένες αλλαγές, αργές αλλαγές, οδηγός κτλ κτλ
Εκεί δηλαδή έχει να κάνει με το αυτοκίνητο-κινητήρα και μόνο.

Ακόμα όμως και ένα Challenge να φοράει 6άρι σασμάν... παλι δεν μπορούμε να το συγκρίνουμε απο 4ες χαμηλές αφού μιλάμε για διαφορετικό setup κινητήρα.

Εγώ ξέρω οτι κόντρα θεωρείται "στάση - 400m" ή 0-402m ή πείτε το όπως θέλετε.... γιατι πολύ απλά σε αυτήν την περίπτωση τα πάντα παίζουν ρόλο.

Για να αποφύγουμε όμως τον παράγοντα εκκίνηση μπορούν 2 αυτοκίνητα να πάνε ρολλαριστές 1ες ή έστω 2ες αν είναι τρομερά δυνατά.

Και για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα... (για να κάνουμε και ποιο απλές τις απαντήσεις και να καταλαβαινόμαστε)

(Ο παράγωντας ΦΠΕ μπορεί να αφαιρεθεί και απο τους 2 ώστε να έχουμε μόνο την αντιπαράθεση Challenge με 6άρι VS Cosmo για να μην έχουμε αντίστοιχα και διαφορές λόγο προγραμματος, εξατμισης ή φίλτρου)
Οπότε...
1. 0-400m ή ρολλαριστες χαμηλές 1ες... ποιο ???
2. Ρολλαριστές χαμηλές 2ες... ποιο ???
3. Ρολλαριστές χαμηλές 4ες... ποιο ???

ghatzip
16th February 2011, 15:14
Εαν αναφερεστε στην δοκιμη που καναμε εγω(Cosmo) με τον Βασιλη(Challenge με εξαρι και προγραμμα ) ηταν ρολ πρωτες μεχρι τεταρτες και ημουν ενα αμαξι τουλαχιστον μπροστα .Tο Cosmo ( μου) ειχε μονο rev-i. Ουτε προγραμμα , ουτε εξατμιση. Ρολ τεταρτες δεν εκανε ανοιγμα με εμενα .Οσα ανοιγματα καναμε μαζι , ημουν(το Cosmo ) μπροστα.Τουλαχιστον ετσι θυμαμαι εγω , γιατι παει και καιρος και εχω και καποια ηλικια.Εαν θυμαται κατι αλλο ο Βασιλης ας το πει.

Soulis
16th February 2011, 15:22
Εαν αναφερεστε στην δοκιμη που καναμε εγω(Cosmo) με τον Βασιλη(Challenge με εξαρι και προγραμμα ) ηταν ρολ πρωτες μεχρι τεταρτες και ημουν ενα αμαξι τουλαχιστον μπροστα .Tο Cosmo ( μου) ειχε μονο rev-i. Ουτε προγραμμα , ουτε εξατμιση. Ρολ τεταρτες δεν εκανε ανοιγμα με εμενα .Οσα ανοιγματα καναμε μαζι , ημουν(το Cosmo ) μπροστα.

Ήσουν σαφής και περιεκτικότατος.
Οπότε έχουμε ένα καλό παράδειγμα σαν βάση.

Στρατηγέ... σε παω κόντρα όποτε θες !!!
Εγω θα είμαι φίλτρο-εξάτμιση-καταλύτη-booster... εσύ βάλε ότι θες !!!
(μόνο μην μου ερθεις "ξηλωμένος" γιατι θα αρχίσω τις μαγικές αλχημίες και θα κλάψεις με μαυρο δάκρυ!!!)

georx8
16th February 2011, 15:40
Εαν αναφερεστε στην δοκιμη που καναμε εγω(Cosmo) με τον Βασιλη(Challenge με εξαρι και προγραμμα ) ηταν ρολ πρωτες μεχρι τεταρτες και ημουν ενα αμαξι τουλαχιστον μπροστα .Tο Cosmo ( μου) ειχε μονο rev-i. Ουτε προγραμμα , ουτε εξατμιση. Ρολ τεταρτες δεν εκανε ανοιγμα με εμενα .Οσα ανοιγματα καναμε μαζι , ημουν(το Cosmo ) μπροστα.Τουλαχιστον ετσι θυμαμαι εγω , γιατι παει και καιρος και εχω και καποια ηλικια.Εαν θυμαται κατι αλλο ο Βασιλης ας το πει.

Γιώργο αν θυμαμαι καλα στο συγκεκριμενο βιντεο και απότι ειχατε πει, μεχρι τα 200χαω πηγαινατε ιδια και μετα εφυγες αρκετα.Ετσι καταλαβα απο το βιντεο και τα λεγομενα σας εγω τουλάχιστον.
Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι οτι εγω θα κανω πολλά ανοιγματα με τον geox οταν φορεσω το 6άρι οποτε θα ξεδιαλυνουν ολα.
Και βεβαια αυτα που λεγονται εδώ ειναι μονο για ενημερωση των μελών για μια συγκεκριμενη βελτιωση σε challenge και τί κερδιζεις και οχι να βγάλει ο καθενας τα απωθυμενα και τα κόμπλεξ του ετσι;
Γιατι πριν κανα 3-4 χρόνια ειχε ξαναγινει θεμα και φτασαμε σε σημειο να μαλώνουμε.

georx8
16th February 2011, 15:43
Ήσουν σαφής και περιεκτικότατος.
Οπότε έχουμε ένα καλό παράδειγμα σαν βάση.

Στρατηγέ... σε παω κόντρα όποτε θες !!!
Εγω θα είμαι φίλτρο-εξάτμιση-καταλύτη-booster... εσύ βάλε ότι θες !!!
(μόνο μην μου ερθεις "ξηλωμένος" γιατι θα αρχίσω τις μαγικές αλχημίες και θα κλάψεις με μαυρο δάκρυ!!!)

Βρε θα σου ριξω 2 κολονες και θα το βάλω στο vcd του XLgdg67gdg67

ghatzip
16th February 2011, 15:53
georx8 , σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ακριβως τα ανοιγματα που καναμε με τον Βασιλη και το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ειχε σταθει πολυ καλα , ομως δεν ηταν μπροστα , αλλα λιγο πισω....Δυστυχως δεν εχω προσβαση σε αυτα που ειχα γραψει (ασχετο αλλα ειναι να τρελενεσαι ) για να φρεσκαρω την μνημη μου. Παντως εξακολουθω να πιστευω οτι ρολ 4ες απο χαμηλα δεν καναμε με τον Βασιλη.

Soulis
16th February 2011, 15:55
Βρε θα σου ριξω 2 κολονες και θα το βάλω στο vcd του XLgdg67gdg67

Σε βλέπω... θές να κλάψεις... δεν μπορείς !!!
Μετα εγω να δείς που θα στείλω το video... στο National Pornographic !!!

vasilis23
16th February 2011, 16:14
γιωργο καλα θυμασαι με εμενα δν εχεις κανει 4ες χαμηλες με αλλο cosmo εχω παει τετοιο ανοιγμα!!!εκει οπου μου εκανες την διαφορα ηταν πανω απο τα 200 και αφου εχασα και την 5η που και να μην την εχανα παλι μπροστα θα ησουν!!!σε 400αρι θα ησουν πισω αρκετα(θεωρητικα παντα)!!!ξερω οτι 4ες χαμηλες δν ειναι αντιπροσωπευτικο για τα αμαξια αλλα αμα θες να κανεις τον μαγκα σε καποιον με cosmo πας απο εκει αχχαχαχαχχα!!!!!!!

georx8
16th February 2011, 16:18
Σε βλέπω... θές να κλάψεις... δεν μπορείς !!!
Μετα εγω να δείς που θα στείλω το video... στο National Pornographic !!!

Κάτσε να πω του gvang να μου κανει ενα προγραμμα στις 10.000σαλ κόφτη να σου δειξω εγώ

Soulis
16th February 2011, 16:22
Κάτσε να πω του gvang να μου κανει ενα προγραμμα στις 10.000σαλ κόφτη να σου δειξω εγώ

Δυστηχώς το μοτερακι σου εσένα δεν αντέχει αυτά τα νούμερα... είναι μικρό ακόμα.
Κάτσε να μεγαλώσει και να γίνει Cosmo και μετά ξανασυζητάμε !!! χαχαχα !!!

Soulis
16th February 2011, 16:26
γιωργο καλα θυμασαι με εμενα δν εχεις κανει 4ες χαμηλες με αλλο cosmo εχω παει τετοιο ανοιγμα!!!εκει οπου μου εκανες την διαφορα ηταν πανω απο τα 200 και αφου εχασα και την 5η που και να μην την εχανα παλι μπροστα θα ησουν!!!σε 400αρι θα ησουν πισω αρκετα(θεωρητικα παντα)!!!ξερω οτι 4ες χαμηλες δν ειναι αντιπροσωπευτικο για τα αμαξια αλλα αμα θες να κανεις τον μαγκα σε καποιον με cosmo πας απο εκει αχχαχαχαχχα!!!!!!!

Για την φιλική κόντρα σας δεν ξέρω αλλά απο χαμηλές 4ες συμφωνώ.
Βέβαια αν η κόντρα δεν είναι και τόσο "φιλική" δεν νομίζω οτι κάποιος με Cosmo να θελήσει να πάει απο 4ες χαμηλές απέναντι σε Challenge.
Αυτό είναι κλέψιμο εκκλησίας... δεν είναι κοντρα !!!
Ασε που μετά αυτός με το Cosmo πάει ολόκληρο ταξίδι... δεν πάει κόντρα !!!

geox
16th February 2011, 17:56
[QUOTE=georx8;173010].............................Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι οτι εγω θα κανω πολλά ανοιγματα με τον geox οταν φορεσω το 6άρι οποτε θα ξεδιαλυνουν ολα.
QUOTE]

Θελω να μου πεις την ημερομηνια που θα φορεσεις το 6αρι ωστε...........να προλαβω να φορεσω το............

tiptronic-ητοι σειριακο- δεξι μου χερι gdg70

Terminator
16th February 2011, 18:22
Και βεβαια αυτα που λεγονται εδώ ειναι μονο για ενημερωση των μελών για μια συγκεκριμενη βελτιωση σε challenge και τί κερδιζεις και οχι να βγάλει ο καθενας τα απωθυμενα και τα κόμπλεξ του ετσι;
Γιατι πριν κανα 3-4 χρόνια ειχε ξαναγινει θεμα και φτασαμε σε σημειο να μαλώνουμε.

Μα ισα ισα ειναι μια πολύ ωραία και άκρως ενημερωτική συζήτηση! Δεν τίθεται το παραμικρό θέμα διαμάχης (με την κακή έννοια). Και αν στην τελική αν γίνουν ορισμένα ανοιγματα στο δρόμο, θα είναι άλλη μια προέκταση του χομπυ μας...

Μην κοιτάτε βέβαια που ο τζέοξ και νεοκοσμις θα βλέπουν το ΝΗΕ......... της πίσω πινακίδας!!! ba8ro

Όντως ο Βασίλης είχε κάνει το 1ο βήμα σε μια εποχή που ακόμα αναρωτιότανε πολλοί, 6αρι σε challenge?

τωρα για τις δοκιμές που έγιναν, λογικά ακουγονται ρε παιδιά, 7800rpm (ή 8300rpm) τερματίζει το ένα, και 9,5Κ το άλλο. Όταν ο 1ος αλλάζει ταχύτητα, ο άλλος συνεχίζει ακάθεκτος για 1700 ή 1200rpm ανάλογα, και όλοι ξέρουμε οτι ο μικρός Wankelis του cosmo φτερουγίζει εκεί ψηλά! Για τις 4ες, λογικά εδω το challenge εκμεταλεύεται το σχεδόν 1kgr ροπής παραπάνω που έχει.

neokosmi
16th February 2011, 22:08
Ρε σας εχω ολους, ξερετε με ποιον μιλατε?
Με τον αηττητο της ευθειας των Σερρων.
Εκει κεραστηκατε ολοι....
Και αν κερδισετε στο δρομο, σας περιμενω εκει...
Βαλτε και προγραμμα απο την nasa και 16αρι σειριακο...

ahhhhhahhhhhahhhhh

Υ.Γ. Πλακα κανουμε, μην παρεξηγειστε

COSMAR
16th February 2011, 22:23
Ρε σας εχω ολους, ξερετε με ποιον μιλατε?
Με τον αηττητο της ευθειας των Σερρων.
Εκει κεραστηκατε ολοι....
Και αν κερδισετε στο δρομο, σας περιμενω εκει...
Βαλτε και προγραμμα απο την nasa και 16αρι σειριακο...

ahhhhhahhhhhahhhhh

Υ.Γ. Πλακα κανουμε, μην παρεξηγειστε
ba8roba8roba8roba8roba8ro

neokosmi
16th February 2011, 22:31
Και παρτε και ενα δωρακι απο το History Channel:

vasilis23 vs ghatzip (challenge 6spd vs cosmo)

http://www.youtube.com/watch?v=Wx-KDiFoQrQ

PARTEO
16th February 2011, 23:10
αν σας πω οτι πρωτη φορα βλεπω αυτο το πατημα.....αν και ημουν παρων........περασαν τα ωραια χρονια ghatzip.εγω παντωσ βλεπω οτι παιρνει το πατημα το μικρο (o ghatzip λογω ηλικιασ αργει λιγο.....)αλλα μολισ κουμπωνει τριτη αν δεν κανω λαθος ο ghatzip μαζευει και περνα δυνατα μπροστα.εγω αυτο καταλαβαινω τι αλλο να κανει ενα νορμαλ αμαξι.

ghatzip
17th February 2011, 00:22
Α ρε Γιαννη να 'σαι καλα 10 χρονια μικροτερος ενιωσα με το video...Νομιζω οτι ο parteo τα ειπε ολα.

geox
17th February 2011, 16:10
................
Μην κοιτάτε βέβαια που ο τζέοξ και νεοκοσμις θα βλέπουν το ΝΗΕ......... της πίσω πινακίδας!!! ba8ro
...................

ο τζεοξ μπορει να βλεπει το ΝΗΕ.........ο geox ποτεgdg70

tom3mps
17th February 2011, 17:05
σας τρεχω ολους axaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxa xa

marteas
17th February 2011, 17:08
Ε συ κρύβε λόγια

tom3mps
17th February 2011, 17:16
ДА бывший вице-президент

Vectroum
25th February 2011, 11:50
Χθές βράδυ λοιπόν πορευώμενος προς Σίνδο και με το που πιάνω την παράκαμψη στο ύψος του Τιτάν στα πρώτα μέτρα της ευθείας τσααααααακ! Νά'σου ένας Γερμανός (Gofl 5 gt) εγώ αριστερά και να έρχεται με τα όσα απο την μεσαία λορίδα!Φορτώνω κ'εγώ και του δίνω τετάρτη 205χλμ στα αφτιά!Μέχρι τα 170 μαζί και τον αφήνω 10 αμάξια πίσω να ψάχνει τον χαμένο τον Γιάννη!! Λίγο πιο κάτω κόβω γιατί μπροστά μου έχω ένα BMW X5 με Ιταλικά νούμερα και του παίζω αγχωμένος και φουρτουνιασμένος τα φώτα μιας και το Γερμανάκι με είχε φτάσει! Και εκεί ξεκινά μια μάχη με 2 Γερμανάκια και έναν Ιάπωνα...τι μάχη δηλαδή μέχρι την παράκαμψη για Σίνδο τους έπαιζα μεταξύ 220 και 180 και είχαν τρελαθεί! Στο τέλος έκοψα και έπιασα δεξιά και αυτοί συνέχισαν το σπάσιμο! :D
ΈΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΟΎΝΤΑΙ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΑ ΕΜΒΟΛΟΦΌΡΑ ΤΟΝ ΙΑΠΩΝΑ!

COSMAR
25th February 2011, 14:02
roadragestratigosgdg62gdg62gdg62

journalist
25th February 2011, 14:24
Σεβασμος στον Σχιστοματι !!!!!!!http://img826.imageshack.us/img826/4863/page2003.gif (http://img826.imageshack.us/i/page2003.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Vectroum
Φαντάζομαι εσύ Cosmar με Turbo θα γαζώνεις τα πάντα στον δρόμο!

Vectroum
Σεβασμος στον Σχιστοματι !!!!!!!http://img826.imageshack.us/img826/4863/page2003.gif (http://img826.imageshack.us/i/page2003.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

χαχαχαχαχαχαχ Έεεεετσι!!!

GEOPAN
28th March 2011, 00:16
Προχθες γυρνωντας απο Λιτοχωρο μετα τη δουλεια,πηγαινα χαλαρα για να ζεσταθει και το οχημα,και τσουπ απο πισω ενα ΒΜW.Θαχουμε ιστοριες λεω...
Μεχρι να βγουμε εθνικη,δεν με περναει,ακολουθει...μολις πιανουμε εθνικη,φορτωνουμε,γρηγορη αλλαγη σε τριτη να μη το πιεσω πολυ,το BMW παει να με περασει...κοφτες,αλλαγη σε τεταρτη...ανοιχτη στροφη ειμαστε διπλα,206+ περναει και συνεχιζει...πεμπτη και μετα απο λιγο κοβω αφου δεν το εφτανα με τιποτα...εκοψε και αυτος...μετα ειχαμε παιχνιδακια-φορτωνα περνουσα,αυτος προσπεραση απο δεξια τους αλλους για να ακολουθησει,στα πολλα km με εφτανε...
Αφου φτασαμε Κατερινη, μουπε ειναι 170hp(Ε46coupe οποτε 2,2)...
Το scangauge εδειξε 216 max...ο Χριστός ειχα και καιρο να το ανοιξω...

Αυτα!!allright
Δεν ειμαι κοντρακιας αλλα δεν μου αρεσει να κολλανε απο πισω....

GEOPAN
28th March 2011, 00:25
Και η μαχη σε virtual :
http://www.zeperfs.com/en/match1209-84.htm

Terminator
28th March 2011, 00:48
Κανονικά δεν έπρεπε να σε περάσει....
οπότε συνεβει ενα απο τα παρακάτω:

1) το αμάξι σου ήταν σε χειμερια ναρκη και πήγες να το ξυπνήσεις απότομα τωρα που έχει άνοιξη...

2) το bmw ήταν βελτιωμένο

3) έχεις βουλωμένο καταλύτη

georx8
28th March 2011, 01:39
συμφωνω με τον Τερμι.Το συγκεκριμενο το ειχε ο κουμπαρος μου.Δεν υπάρχει περιπτωση να περναει challenge.
Αλλη μια περιπτωση που βαζω εγω ειναι οτι τα ζαντολαστιχα σε εχουν κοψει πολυ

red runer
28th March 2011, 10:16
Ποια ζαντολαστιχα ρε Γιώργο άλλαξε ο αεροδυναμικός συντελεστής του αυτοκίνητου και τον κόβει η οπισθέλκουσα ,άσε που το Veilside είναι και πιο βαρύ από το μαμά εγώ προχτές πήγαινα στα ίσα μια 328 τι λέμε τώρα